☆☆WİNDOWS.☆☆ [Windows Yazılım] Windows 10 için Amazon Alexa Uygulamasını İndirin

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
37,096
Tepkime puanı
1,016
Puanları
262
Muhtemelen Alexa tarafından Alexa'nın farkındasınızdır. Değilse, Alexa Amazon tarafından bir ses asistanıdır. Başka bir deyişle, Alexa, Windowscihazlarında Cortana ve Apple cihazlarında Siri gibi . Amazon, Echo ve Dot gibi birkaç cihazı destekliyor.

Birkaç hafta öncesine kadar, Amazon Alexa herkes için resmi olarak mevcut değildi. Alexa, seçkin OEM'lerin seçtiği Windows 10 PC'lerde sunulmaya başlandı.
Birkaç ay önce, size Windows 10 PC'nizde Amazon Alexa'yı almak için bir çözüm sunduk.
Alexa'yı seviyorsanız, artık Windows 10 PC'nizde windows 10 storoden resmi olarak bulunabildiğinden, Windows 10 PC'nizde bunun için geçici bir çözüme ihtiyacınız olmadığını bileceksiniz .
Amazon Alexa, sadece ses girdinizle Windows 10'da birçok şey yapmanıza yardımcı olabilir. Size hava durumu bilgilerini verebilir, bir alışveriş listesi oluşturmanıza, müzik çalmanıza ve hatta akıllı evinizi kontrol etmenize yardımcı olabilir.

Alexa uygulamasını Store'dan yükledikten sonra, Alexa'nın bilgisayarınızın mikrofonuna erişmesine izin vermeli ve daha sonra kullanmaya başlamak için ayarlamalısınız. Tabii ki, Amazon hesabınızla oturum açmanız gerekecek (eğer değilse, bir tane oluşturun).
Kendi uyanık kelimenizi Alexa için de kullanabilirsiniz, ancak Windows 10 cihazınız eller serbest erişimle uyumlu olmalıdır. Aynı şeyi kontrol etmek için Alexa ayarlarına gidin. Aksi takdirde, uygulamanın altındaki Alexa simgesini tıklayıp bir komut veya soru söyleyebilirsiniz.
Amazon Alexa'nın şu anda belirli ülkelerde veya bölgelerde mevcut olduğunu ve çoğu bölgede / ülkede bulunmadığını belirtmek gerekir. Desteklenen bölge / ülke dışında denemek isterseniz, konumunuzu Amazon hesap ayarlarınızda değiştirmeniz gerekir.
Mağaza uygulamasında Alexa uygulama sayfasını açmak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayın. Yüklemek için Al düğmesine tıklayın.Windows 10 için Alexa'yı indirin