☆☆NEWS SPORTS☆☆ Spor Toto Süper Lig 2018/2019 Sezonu Transfer Haberleri

engineerol

Yönetici
Administratör
YASSINE BENZIA FENERBAHÇEMİZDE

Kulübümüz, Yassine Benzia’yı Fransa'nın Lille OSC kulübünden satın alma opsiyonlu olarak bir seneliğine kiralamıştır.

Cezayir milli takımında da forma giyen 1994 doğumlu Yassine Benzia’ya çubuklu formamız ile başarılar dileriz!

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ

Fotoğraflar: Burak Saltık

Haber ile ilgili diğer fotoğraflar

engineerol

Yönetici
Administratör
Loris Karius, 2 yıllığına Beşiktaş’ta

Kaleci transferi için çalışmalarını sürdüren Beşiktaş, Liverpool’un file bekçisi Loris Karius için kulübüyle anlaşmaya vardı. Alman file bekçisi, bu hafta içinde Türkiye’ye gelerek resmi sözleşmeye imza atacak.
Fabri’nin Fulham’a transfer olmasının ardından kaleci transferi konusunda birçok isimle görüşen Beşiktaş, uzun süre Liverpool’la Mignolet konusunda pazarlık yapmıştı. Ancak siyah-beyazlılarda ibre daha sonra Liverpool’un 25 yaşındaki file bekçisi Loris Karius’a döndü ve Beşiktaş bu konuda büyük yol kat etti. Transfer için özellikle İngiltere’de transfer döneminin bitmesini bekleyen Beşiktaş’lı yöneticiler, 9 Ağustos’tan bu yana girişimlerini hızlandırdı.

Loris Karius için Liverpool’la kiralık anlaşmasına varan siyah-beyazlılar, 25 yaşındaki kaleciyi 2 yıllığına renklerine bağladı. Loris Karius’la da anlaşan yönetim, Alman file bekçisini önümüzdeki günlerde Türkiye’ye getirerek resmi sözleşmeyi imzalatacak. Özellikle Şampiyonlar Ligi Finali’nde yediği hatalı goller sonrasında Liverpool taraftarının tepkisini çeken ve çok büyük eleştirilere maruz kalan Karius, Liverpool’un Roma’dan Brezilyalı kaleci Alisson’u kadrosuna katmasının ardından takımdan ayrılmaya karar verdi.

Teknik Direktör Jürgen Klopp’un da ayrılması konusunda onay verdiği Karius için, Liverpool’lu yöneticiler Beşiktaş ile anlaşmaya vardı. Karius’un Beşiktaş’a transfer olduğunu İngiliz medyası da duyurdu. Liverpool’un, sözleşmesi 3 yıl bitecek olan oyuncuyla, yeni bir sözleşme imzalayıp, Beşiktaş’a satın alma opsiyonuyla kiralaması gündemde. Alman kalecinin 2 yıl Beşiktaş forması giymesi durumunda, Liverpool’la 1 yıllık sözleşmesi kalacak. İngiliz ekibi, Karius’un sözleşmesini 2 yıl daha uzatıp, Beşiktaş’a bu şekilde kiralamak istiyor.

SATIN ALMA OPSİYONU 7 MİLYON 250 BİN POUND
Beşiktaş’ın kiralama ücreti için Liverpool’a 2 yılda 2 milyon 250 bin Pound ödeyeceği, Karius’un satın alma opsiyonunun da 7 milyon 250 bin Pound olduğu öğrenildi. Buna ek olarak eğer Beşiktaş, Alman file bekçisinin bonservisini alır ve daha sonrasında başka bir kulübe satarsa, Liverpool bu satıştan da yüzde 20’lik pay alacak. Liverpool’un sözleşme uzatmak istemesinin nedeni de, Beşiktaş’ın satın alma opsiyonunu kullanmama ihtimali. Kırmızılar, Karius’un sözleşmesini garanti altına alarak Beşiktaş’a göndermenin hesaplarını yapıyor.

İSTANBUL/İHA

engineerol

Yönetici
Administratör
Josue Sa, Kasımpaşa'da

Kasımpaşa, Belçika'nın Anderlecht takımından savunma oyuncusu Josue Humberto Gonçalves de Sa'yı satın alma opsiyonuyla 1 yıllığına kiraladı.

Lacivert-beyazlı kulüpten yapılan açıklamaya göre 26 yaşındaki Portekizli stoper, kendisini 1 yıllığına Kasımpaşa'ya bağlayan sözleşmeyi imzaladı.

Kulübün Kemerburgaz Tesisleri'nde gerçekleştirilen imza törenine Kasımpaşa Sportif Direktörü Nursal Bilgin de katıldı.

Futbol hayatına Portekiz'in Sporting Lizbon takımı altyapısında başlayan Sa, 2011-2012 sezonunda Portekiz 1. Lig ekiplerinden Chaves takımında kiralık oynadı. Daha sonra Guimaraes B Takımı'na katılan Sa, 2013-2016 sezonlarında Vitoria Guimaraes takımında forma giydi.

Geçen sezon başında Anderlecht'e transfer olan Josue Sa, Belçika temsilcisinde 26 maçta süre aldı.

engineerol

Yönetici
Administratör
Zeki Yavru yeniden Trabzonspor'da

Trabzonspor, eski futbolcularından Zeki Yavru ile bir yıllık sözleşme imzaladı.

Bordo mavili kulüpten Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildirimde, serbest oyuncu statüsünde bulunan Zeki Yavru ile maç başı 40 bin TL karşılığında bir yıllık sözleşme imzalandığı kaydedildi.

Zeki Yavru, Trabzonspor formasıyla mücadelelere ilk 11'de başlaması halinde 40 bin TL'nin tamamını, sonradan girmesi durumunda maç başı ücretinin yüzde 75'ini, maç kadrosunda yer alıp süre almaması durumunda ise bu ücretin yüzde 50'sini kazanacak.

engineerol

Yönetici
Administratör
Anthony Nwakaeme, imzayı attı

Trabzonspor Kulübü, yeni transferi Nijeryalı oyuncu Anthony Nwakaeme için imza töreni düzenledi.

Ortahisar ilçesine bağlı Soğuksu Mahallesi'nde bulunan Atatürk Köşkü'nün bahçesinde gerçekleştirilen imza törenine, kulüp asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, kulüp genel sekreteri Ömer Sağıroğlu, basın sözcüsü Zeyyat Kafkas ve futbolcu Anthony Nwakaeme katıldı.

Nwakaeme'nin forvet mevkisinde başarılı bir performans gösterdiğine vurgu yapan Hacsalihoğlu, "Anthony kardeşimizi kadroya katıyoruz. Trabzonspor, transfer ettiği oyuncularla kadrosunu güçlendirirken imza törenlerini de bu tip tarihi eserlerde ve Trabzon'un özelliğini taşıyan yapılarda düzenleyerek Trabzon'un tanıtımına ve turizmine de katkıda bulunmaya çalışıyor." dedi.

Hacısalihoğlu, Atatürk Köşkü'nün önemine dikkati çekerek, şu ifadeleri kullandı:

"İnanıyoruz ki Atatürk Köşkü'nün Trabzon'un simgesi olduğu gibi bu Anthony kardeşimiz de Trabzon'un simgelerinden biri olacak, Trabzon'a katkılar sağlayacak. Ben kendisine başarılar diliyorum. Bugüne kadar ki geçmişi çok parlak burada da bu geçmişindeki başarıları tekrarlayacağına inanıyorum."

"Biz defans oyuncusu daha düşünüyoruz"

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Hacısalihoğlu, "Trabzonspor transfer çalışmalarını sonlandırıyor mu? Yoksa bir takviye daha yapacak mı?" sorusu üzerine, şunları kaydetti:

"Yakın tarihte futbolun endüstriyel futbola dönüştüğü günden bu yana transferin zamanı, süresi ve programı çok belirgin olmuyor, keskin olmuyor. Oyuncu alımına devam edebileceğimiz gibi bizden de giden oyuncular olabilir. Bu sadece bizim için değil Türkiye'deki hatta dünyadaki bütün kulüpler için yaşanan bir süreç. O anlamda transferi ne tamamladık diyebiliriz ne de oyuncu almaya devam edeceğiz diyebiliriz ancak bir defans oyuncusu daha düşünüyoruz, henüz kesinleşmiş bir durum yok."

"Takımın başarılı olma adına büyük bir hırsı var"

Anthony Nwakaeme ise Trabzonspor'un kendisine şans verdiği için teşekkür ederek, "Bu takımın bir parçası olmaktan dolayı kendimi çok mutlu hissediyorum. Görüyorum ki takımın başarılı olma adına büyük bir hırsı var. Beni de bir oyuncu olarak bu çok motive ediyor Burada bulunmaktan dolayı çok mutluyum." diye konuştu.

Basın mensuplarının Trabzonspor-Demir Grup Sivasspor maçını tribünden izlediğini hatırlatması üzerine 29 yaşındaki futbolcu, "Gördüğüm her şey çok iyiydi. Taraftar harikaydı, atmosfer harikaydı. Çok da iyi insanlar olduklarını gördüm. Gerçekten her şey çok mükemmeldi." değerlendirmesinde bulundu.

engineerol

Yönetici
Administratör
Ankaragücü transfere doymuyor!

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden MKE Ankaragücü, Fildişi Sahilli futbolcu Brice Dja Djedje'yi kadrosuna kattı.

Kulüpten yapılan açıklamada, İngiltere Premier Lig ekiplerinden Watford'dan transfer edilen 27 yaşındaki sağ bek ile 2 yıllık sözleşme imzalandığı belirtildi.

Fildişi Sahilli oyuncu, daha önce Fransız ekipleri Marsilya ve Lens'te de forma giymişti.

engineerol

Yönetici
Administratör
Ankaragücü'nde iki transfer birden

Spor Toto Süper Lig takımlarından MKE Ankaragücü, transfer çalışmaları kapsamında iki futbolcuyu kadrosuna kattı.

Başkent ekibinden yapılan açıklamaya göre, geçen sezon Polonya'nın Legia Varşova takımında kiralık olarak forma giyen, bonservisi ise Yunanistan'ın PAOK Kulübü'nde bulunan 28 yaşındaki Fransız futbolcu Thibault Moulin, 1 yıllığına kiralandı.

Sarı-lacivertlilerin ayrıca, İtalya'nın Verona takımından 31 yaşındaki Alessio Cerci ile de 1 yıllık mukavele imzaladığı paylaşıldı.

engineerol

Yönetici
Administratör
BB Erzurumspor 10 numarasını buldu

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor, Güney Afrikalı yıldız Siphiwe Tshabalala ile sözleşme imzaladı.

Kulüp binasında Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kulübü Başkanı Mevlüt Doğan, asbaşkan Ünsal Kıraç ve sportif direktör Zafer Demir'in katılımıyla gerçekleşen imza töreninde, 33 yaşındaki orta saha oyuncusu Tshabalala ile 2 1 yıllık sözleşme imzalandı.

Başkan Mevlüt Doğan, törende gazetecilere yaptığı açıklamada, transfer sezonunu kapattıklarını söyledi.

Tshabalala'nın Güney Afrika'nın en prestijli ve kariyerli oyuncusu olduğunu söylediklerini bildiren Doğan, "Takımımıza faydalı olacağını düşünerek bu transferi gerçekleştirdik. Uzun süreçli bir transfer çalışması oldu. İnşallah hayırlı olur." dedi.

Doğan, yarın oynayacakları Medipol Başakşehir maçına da değinerek, şunları kaydetti:

"Medipol Başakşehir şu an ligin en hazır takımlarından bir tanesi ve şampiyonluğa oynayan takım. Fakat biz de ilk 3 haftada belki puana ve skora yansıtamadık ama oynadığımız futbolla Türkiye'nin gündemine oturduk. Bu hafta itibariyle inanıyorum ki yaptığımız yeni transferlerle çok daha farklı takım olacağız ve Başakşehir'i yeneceğimize yürekten inanıyorum."

Asbaşkan Kıraç, kolay olmayan Tshabalala transferinin yaklaşık 2 ayı aşkın süredir gündemlerinde olduğunu söyledi.

Tshabalala'nın Güney Afrika'nın en prestijli ve kurumsal takımlarından Kaizer Chiefs'ten geldiğini anlatan Kıraç, "Aynı takımda 12 yıl futbol oynamış, kendisine her yıl transfer teklifleri gelmiş ama ötelemiş biri. Çünkü takımı kendisinden çok memnundu." değerlendirmesinde bulundu.

"Kulübe en iyi yakışacak futbolcuları aldık"

Kıraç, Tshabalala'nın forma numarasının 10 olduğunu aktararak, şöyle devam etti:

"10 numaramız yok muydu, elbette vardı. O bölgede oldukça zenginiz ama bu manada Tshabalala'ya da ihtiyacımız olduğunu, onun hem futbol mantalitesi hem de yıllardır gösterdiği profesyonellik arkadaşlarımızın gündemine geldi. Transferini ısrarla takip ettik ve bitirmiş olduk. Kulübe en iyi yakışacak futbolcuları aldık ve onlarla da güzel şeyler yapacağımıza inanıyoruz."

"Sonunda takımın parçası oldum, buraya geldim ve gerçekten çok memnunum"

Tshabalala ise bugünün kendisi için özel gün olduğunu söyledi.

Hedefleri olan takımın parçası olmaktan mutlu olduğunu ifade eden Tshabalala, şunları kaydetti:

"Buraya geldiğimde taraflarlar beni havaalanından başlamak üzere güzel karşıladı. Başkanımız ve özellikle takım yöneticilerimiz bu transfer için büyük efor sarf etti. Sonunda takımın parçası oldum, buraya geldim ve gerçekten çok memnunum."

engineerol

Yönetici
Administratör
Bursaspor son dakika transferlerini tanıttı

Bursaspor, yeni transferleri Diafro Sakho, Umut Nayir ve Umut Meraş ile altyapıdan gelen Ali Akman'ı basına tanıttı.

Kulüp başkanı Ali Ay, Özlüce Tesisleri'nde yeni oyuncuların hazır bulunduğu törende yaptığı konuşmada, daha önce de transferleri taraftarlara tanıttıklarını hatırlattı.

Bu transferlerle birlikte 13 yeni ismi kadroya kattıklarını belirten Ay, "Kaliteli isimleri kadromuza katmak için gece gündüz çalıştık, bunu başardığımızı düşünüyorum." ifadesini kullandı.

Başkan Ay, söz konusu transferler için çalışan ekibine de teşekkür ederek, şunları kaydetti:

"Ali henüz 16 yaşında olmasına rağmen adından sıkça söz ettiriyor. Hocamızın raporu doğrultusunda kendisini profesyonel yapıyoruz. Türk futbolu için çok değerli bir isim, ben hocamıza da teşekkür ediyorum. Gençlere ve altyapıya ne kadar önem verdiğini hepimiz görmüş olduk. Umur Meraş, uzun süre takip ettiğimiz bir oyuncuydu, 4 yıl boyunca Bursaspor'da forma giyecek. 22 yaşında olmasına rağmen uzun süredir liglerde oynuyor. Umut Nayir'i bir yıllığına Beşiktaş'tan kiraladık. Ankaragücü'nde 14 gole imza attı. Umut önemli bir oyuncu olacak, çalışma fırsatı bulduğumuz için mutluyuz. Sakho, Rennes'den bir yıllığına kiralandı. Forvet için oyuncu arıyorduk, Sakho'da karar kıldık. Tanınmış oyuncularından bir tanesi, büyük bonservis bedeliyle satın alındı. Çok önemli bir kariyere sahip, gollerini Bursaspor için atacak. Kaliteli bir kadro kurduk, artık top teknik heyet ve futbolcularda. Kendilerine başarılar diliyorum."

Konuşmanın ardından yeni transferler kendilerini yeşil-beyazlı takıma bağlayan sözleşmeyi imzaladı.

Daha sonra Ali Ay ve transferler basın mensuplarına poz verdi.