☆☆NEWS SPORTS☆☆ Spor Toto Süper Lig 2018/2019 Sezonu Transfer Haberleri

engineerol

Yönetici
Administratör
Fenerbahçe'den geleceğe yatırım

Fenerbahçe Kulübü, altyapı takımında forma giyen Abdulcebrail Akbulut ve Muhammet Ömer Çakı ile profesyonel sözleşme imzalandığını açıkladı.

Sarı-lacivertliler, sportif direktör Damien Comolli'nin kararı doğrultusunda 2001 doğumlu Abdulcebrail Akbulut ile 3, 2000 doğumlu Muhammet Ömer Çakı ile 2 yıllık anlaşmaya vardı.

Kulüpten yapılan açıklama şöyle;

"Kulübümüz, futbol altyapı takımımızda formalarını başarıyla terleten 2 futbolcumuz ile yeni sözleşme imzalanması konusunda anlaşma sağlamıştır.

Sportif Direktörümüz Damien Comolli'nin kararı doğrultusunda düzenlenen imza töreninde, 2014 yılından bu yana Fenerbahçe futbol altyapısında sol bek mevkiinde oynayan 2001 doğumlu Abdulcebrail Akbulut ile 3, 2000 doğumlu Muhammet Ömer Çakı ile 2 yıllık profesyonel sözleşme imzalandı.

Genç futbolcularımızla imzalanan yeni sözleşmelerin camiamıza hayırlı olmasını diliyor, futbolcularımıza nice başarı ve şampiyonluklar diliyoruz."

engineerol

Yönetici
Administratör
Yeni Malatyaspor'da transfer

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Yeni Malatyaspor, Brezilyalı sağ kanat Guilherme Costa Marques'i kiralık olarak kadrosuna kattı.

Malatya'ya gelen Guilherme, bir otelde düzenlenen imza töreninde, kendisini sarı-siyahlı renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.

Sağ kanadın yanı sıra forvet ve on numara pozisyonunda da forma giyebilen Brezilyalı futbolcu, geçen sezon İtalyan ekibi Benevento formasıyla 12 karşılaşmada görev aldı.

Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gevrek, imza töreninde yaptığı konuşmada, yaklaşık 1,5 aydır görüştükleri oyuncuyla anlaşmaya vardıklarını söyledi.

Transferin her iki tarafa da hayırlı olmasını dileyen Gevrek, "Takıma katkı sağlayacağına inandığımız bir oyuncu. İnşallah hem takıma uyum sağlar hem de burada da çok güzel işler yapar." diye konuştu.

Adil Gevrek, oyuncunun kiralık olarak geldiğini belirterek, Guilherme'den iyi bir performans beklediklerini ifade etti.

- "Transfer dönemini bir veya iki oyuncu daha alarak kapatacağız"

Transferde geç kaldıkları gibi bir algı olduğunu belirten Gevrek, alınacak oyuncular yönünde bir planlarının olduğunu bildirdi.

Adil Gevrek, gecikmelerin doğru transfer yapabilmek için yaşandığını aktararak, şunları kaydetti:

"Transfer dönemini bir veya iki oyuncu daha alarak kapatacağız. O transferleri de en kısa sürede açıklayacağız. Sol beke oyuncu alacağız. Son güne kadar transferler bitmiş olmaz. Biz devre arasında son gün transfer yaptık. İleriki günlerde ne olur bilemeyiz ama çalışmalar devam edecek. Yapmış olduğumuz transferler, kesinlikle hem hocamızın hem sportif direktörümüz hem de transfer komitesinin ciddi bir şekilde izlediği oyunculardı."

Bir gazetecinin "Yapılacak transferlerde oyuncular yerli mi yabancı mı olacak?" sorusu üzerine Gevrek, önceliklerinin yerli oyuncu olduğunu söyledi.

Yeni transfer Guilherme ise kulüpte çok iyi karşılandığını ve her şeyin iyi olacağına inandığını belirtti.

Bir futbolcu için en önemli şeyin çok istendiğini hissetmesi olduğunu kaydeden Brezilyalı futbolcu, bunu hissettiği için kulübü tercih ettiğini vurguladı.

Bir gazetecinin kulüpte daha önce de tanınan birçok yabancı oyuncunun forma giydiğini söylemesi üzerine Guilherme, "Malatya çok eski, hikayenin tamamını bilemiyorum ama buraya gelen Brezilyalı futbolcuları duymuştum. O eski Malatya'ydı, bu ise Yeni Malatyaspor. Ben de Yeni Malatyaspor'a ismimi yazdırmak için geldim, umarım yazdırırım." şeklinde konuştu.

Açıklamaların ardından Guilherme, kendisini sarı-siyahlı renklere bağlayan sözleşmeyi imzaladı.

engineerol

Yönetici
Administratör
Ve Emre Akbaba Galatasaray'da

Galatasaray, Aytemiz Alanyaspor'dan Emre Akbaba'yı kadrosuna kattı.

Sarı-kırmızılı ekibin, Akbaba için Antalya temsilcisine 4 milyon avro bonservis ödeyeceği belirtiliyor.

engineerol

Yönetici
Administratör
Celso Borges, Göztepe'ye imzayı attı

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Göztepe, İspanya temsilcisi Deportivo La Coruna'da forma giyen Kosta Rikalı futbolcu Celso Borges'i kadrosuna dahil etti.

Göztepe Kulübünden yapılan açıklamada, orta saha oyuncusu Borges ile 3 yıllık sözleşme imzalandı.

30 yaşındaki Borges, altyapısında forma giydiği Saprissa takımı ile profesyonel olduktan sonra Norveç ekibi Fredrikstad'a transfer oldu. 2012'de İsveç temsilcisi AIK'e transfer olan Kosta Rikalı oyuncu daha sonra Deportivo La Coruna forması giydi.

Borges, Rusya'daki 2018 FIFA Dünya Kupası'nda ülkesi adına mücadele etmişti.

engineerol

Yönetici
Administratör
Göztepe, Göktuğ ile uzattı

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Göztepe'de, kaleci Göktuğ Bakırbaş'ın sözleşmesi uzatıldı.

Göztepe Kulübünden yapılan açıklamada, Göktuğ Bakırbaş'ın sözleşmesinin 2020-2021 sezonu bitimine kadar uzatıldığı belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Göktuğ Bakırbaş, altyapısından yetiştiği ve taraftarı olduğu Göztepe ile sözleşme uzattığı için çok mutlu olduğunu belirterek, "Göztepe taraftarına layık olmak için çalışmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Göztepe A Takımı ile Erzurum ve Hollanda kamplarında yer alan altyapı oyuncusu 19 yaşındaki Yalçın Kayan ile 3 yıllık profesyonel sözleşme imzalandığı duyuruldu.

engineerol

Yönetici
Administratör
Erzurumspor'dan 2 forvet transferi

Süper Lig'in yeni ekiplerinden Büyükşehir Belediye Erzurumspor, Senegalli forvet Moussa Kone ile 2, Ridge Munsy ile 1 yıllık sözleşme imzaladı.

engineerol

Yönetici
Administratör
Atiker Konyaspor'a Perulu orta saha

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Atiker Konyaspor, geçen sezon Portekiz'in Vitoria Guimaraes takımında forma giyen Perulu orta saha oyuncusu Paolo Hurtado ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, kulüp binasında düzenlenen imza töreninde konuşan Konyaspor Kulübü Asbaşkanı Osman Koçak, transfer dönemi içerisinde önemli isimleri takıma kazandırdıklarını belirtti.

Gerçekleştirilen önemli transferlerden birinin de Paolo Hurtado olduğunu aktaran Koçak, şunları kaydetti:

"Kendisi çok yönlü bir oyuncu. Kulübümüze önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz. Yeni transferimiz Hurtado ile 3 yıllık sözleşme imzaladık. Camiamızın heyecanla bu transferi beklediğini biliyoruz. Ancak taraftarlarımız imzanın bu saate kadar uzamasının haklı sebepleri olduğunu mutlaka değerlendireceklerdir. Sonuç itibarıyla karşılıklı olarak her konuda anlaştık. Her iki tarafa da hayırlı olsun."

Perulu 28 yaşındaki futbolcu Hurtado ise daha önce Konyalı taraftarların karşısına çıktığını hatırlatarak, bu imzanın kendisi için büyük bir şans olduğunu belirtti.

Şimdi ise Konyaspor taraftarı için ter dökeceğini vurgulayan Hurtado, "Artık Konyaspor'dayım ve takımımız için büyük bir hırsla çalışıp, başarımıza katkı sağlamaya gayret edeceğim." ifadelerini kullandı.

engineerol

Yönetici
Administratör
Yeni Malatyaspor'da 4 imza

Spor Toto Süper Lig takımlarından Yeni Malatyaspor, futbolcular Khalid Boutaib, Issam Chebake, Eren Tozlu ve Rahman Buğra Çağıran ile yeni sözleşme imzaladı.

Sarı-siyahlılar, iç transferde 4 futbolcuyla sözleşme yeniledi.

Kulübün sosyal medya hesabından futbolcuların sözleşme imzaladığı fotoğraf paylaşılarak, "İç transferde oyuncularımız Khalid Boutaib ile 2+1, Issam Chebake ile 3, Eren Tozlu ile 2+1, Rahman Buğra Çağıran ile 3 yıl sözleşme uzatılmıştır." ifadelerine yer verildi.

engineerol

Yönetici
Administratör
Titi, Göztepe'ye imzayı attı

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Göztepe, Bursaspor'dan Brezilyalı savunma oyuncusu Christian Chagas Tarouco'yu (Titi) kadrosuna dahil etti.

Göztepe Kulübünden yapılan açıklamada, 30 yaşındaki Titi ile 2 1 yıllık sözleşme imzalandığı bildirildi.

Futbola ülkesinin Internacional takımında başladığı belirtilen Titi'nin, Brezilya'da Vasco da Gama ve Bahia ekiplerinde mücadele ettiği kaydedildi.

Titi, 2015-2016 sezonunda Kasımpaşa'ya daha sonra ise Bursaspor'a transfer olmuştu.

engineerol

Yönetici
Administratör
Göztepe, Arda Özçimen'i profesyonel yaptı

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Göztepe, genç kaleci Arda Özçimen ile profesyonel sözleşme imzaladı.

Göztepe Kulübünden yapılan açıklamada, 2013'te 12 yaş altı takımında mücadele etmeye başlayan ve bu sezon Erzurum ve Hollanda kamplarında takımla çalışan 16 yaşındaki kaleci Arda Özçimen ile 3 yıllık sözleşme imzalandığı bildirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Arda Özçimen, profesyonel sözleşmeye imza attığı için çok mutlu olduğunu belirtti.

Kendisini her zaman destekleyen başta babası, annesi ve ağabeyi olmak üzere herkese teşekkür eden Arda Özçimen, "Göztepe forması ile profesyonel olduğum için çok mutluyum. Bu formanın hakkını vermek için çalışmaya ve kendimi geliştirmeye devam edeceğim." ifadelerini kullandı.

engineerol

Yönetici
Administratör
Sivasspor'a Brezilyalı stoper

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Demir Grup Sivasspor, Brezilya ligi takımlarından Santos'tan 31 yaşındaki savunma oyuncusu David Braz'ı 1 yıllık kiralık olarak kadrosuna kattı.

Transfer çalışmalarını sürdüren kırmızı-beyazlı ekip Brezilyalı savunma oyuncusu David Braz ile anlaştı.

Ülkesinde Santos takımında forma giyen başarılı savunma oyuncusu sağlık kontrolünden geçtikten sonra satın alma opsiyonlu 1 yıllık kiralık olarak sözleşmeye imza atacak. Kariyerinde 221 maçta forma giyen Braz 14 gol kaydederken 6'da asist yaptı. 2013 yılında Santos'a transfer olan Braz çeşitli takımlarda kiralık olarak forma giydi.

Santos Kulübü'de resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada Braz'ın Sivasspor'a transferi konusunda anlaştıklarını duyurdu.

engineerol

Yönetici
Administratör
ISLAM SLIMANI İMZAYI ATTI

Fenerbahçemizin İngiliz ekibi Leicester City’den kiralık olarak kadrosuna kattığı Islam Slimani, kendisini Kulübümüze bağlayan 1 yıllık sözleşmeyi imzaladı.

Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi 1907 Tribünü’nde düzenlenen imza töreni ve basın toplantısına yöneticilerimiz ile Sportif Direktörümüz Damien Comolli katıldı.

Damien Comolli: İlk günden itibaren istediğimiz bir oyuncuydu

Toplantıda ilk olarak söz alan Damien Comolli, “Bu sezonki 5'inci imzamızı atıyoruz. Islam bizimle beraber. Leicester City ile kiralık transferi konusunda anlaşmaya vardık. Islam, 31 Mayıs 2019 tarihine kadar burada olacak. Onu buraya getirmekten, ağırlamaktan son derece büyük mutluluk duyuyoruz. İlk günden itibaren istediğimiz bir oyuncuydu. O da Fenerbahçe’ye gelebilmek için motive ve istekliydi. Biz de bu anlaşma için ilk başından itibaren istekli ve motiveydik. Islam’ın cumartesi günü oynayabilmesi için kulüpte son derece yoğun bir çalışma yürütüyoruz. Bazı belgelerle ilgili işlemler var. Onları halledip, cumartesi günü oynayabilecek duruma gelmesinin gayreti içerisindeyiz" dedi.

Islam Slimani: Bu kulübü mutlu edebilmek için her şeyi vereceğim

Ardından söz alan golcü oyuncu Islam Slimani ise,“Fenerbahçe’ye gelmekten dolayı çok büyük mutluluk duyuyorum. Fenerbahçe gibi büyük bir kulübe katıldım. Bana buraya gelme fırsatı sunduğu için Damien’e teşekkür ediyorum. Bu kulübü mutlu edebilmek için her şeyi vereceğim" açıklamasında bulundu.

Toplantıda basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Slimani ile Comolli şunları söyledi:

Slimani: Çok iyi bir takımız

"Benim gördüğüm biz çok iyi takımız. Karşımızda Benfica gibi iyi bir takım olmasına rağmen, o maçı kazanma yönünde daha fazla şansımız vardı. Her zaman daha iyi olabiliriz. Bu sezon iyi işler yapabilecek bir takım olduğumuzu gördüm."

Slimani: Oynadığım maçlarda ya asit yaptım ya da gol attım

"İngiltere’de, Portekiz’e kıyasla daha az forma şansı buldum. İklimi, ortamı, atmosferi, her şeyi farklı; bambaşka bir ortam. Geçtiğimiz yıl çok da sakatlık yaşadım. Bu düşüşte sakatlıkların da etkisi oldu ama ben her maçta elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Oynadığım maçlarda ya bir asist yapmışım, ya da bir gol atmışım."

Slimani: Fenerbahçe'de olmak büyük mutluluk

"Fenerbahçe’de olmaktan dolayı çok büyük mutluluk duyuyorum. Sadece bunu düşünüyorum. Tek düşüncem de buydu. Bunun dışında başka hiçbir şey düşünmüyorum. Derbi atmosferini de biliyorum. Son maçı burada izledim. Son maçtaki atmosferi düşünüyorum, bir de derbilerde nasıl bir düzeye geleceğini düşünüyorum. Çok daha harika bir ortam olacağına eminim. Bu atmosfereler her futbolcunun oynamak istediği atmosferlerdir. Bu kararı verirken, buradaki futbol ortamı da benim bu kararı almadaki etkenlerden oldu."

Slimani: Futbol artık çok dilli bir oyun

"Buraya gelmeden önce milli takımdan arkadaşım Feghouli ile görüştük. İmza attıktan sonra da beni tebrik etti. Takım içinde çok fazla Fransızca konuşan arkadaşım var. 6 yıldır Avrupa’da oynuyorum. Portekizce konuşabiliyorum, İngilizce, Fransızca, Arapça konuşabiliyorum. Futbol artık çok dilli bir oyun haline geldi ve dil konusunda problem yaşayacağımı sanmıyorum."

Slimani: Soldado çok büyük oyuncu

"Soldado ile ilgili çok konuşmaya gerek yok, çok büyük oyuncu. Takım içindeki rekabetler takımın lehinedir. Herkes her şeyini takım için sahaya yansıtmak mecburiyetinde. Rekabet takımın faydasına olacaktır."

Slimani: Malatya maçında oynayıp oynamayacağıma hoca karar verir

"90 dakika boyunca oynayabilecek durumda mıyım, buna hoca karar verir. O gözlemler, o bakar. Kararı verecek hocadır. Ben forvet pozisyonundayım ve atabilecek en fazla golü atmak istiyorum."

Slimani: Başarılı olabileceğime inanıyorum

"Ne kadar gol atacağımı, istatistiklerimi düşünmedim açıkçası. Ben bir forvet oyuncusuyum ve isteğim her maç gol atmak. Fenerbahçe’nin hazırlık maçlarını ve Benfica maçını izledim. Hücumdaki yapı bana uygun ve başarılı olabileceğime inanıyorum."

Damien Comolli: Islam’ı Benfica maçı öncesi getirebilmek için elimizden gelen her şeyi sonuna kadar yaptık

“Islam burada olsaydı Benfica maçı skoru farklı olur muydu, olmaz mıydı bunu kimse bilemez. Kesinlikle söyleyebileceğim bir şey var, biz Islam’ı Benfica maçı öncesi buraya getirebilmek için elimizden gelen her şeyi sonuna kadar yaptık. Kulübü ile her gün telefondaydım ve Benfica maçından çok çok önce onu buraya getirme çabası içindeydik ama bir transfer gerçekleşiyorsa 3 paydaşı vardır. Biz, oyuncunun kendisiyle uzun zaman önce anlaştık. Onu satacak kulüpse o noktaya gelmemişti. Biz de onları bir an önce bunu yapabilmek için zorlayacak durumda değildik. Son derece açık, sebep bu. Bu süreçte Islam, buraya gelmek için çok büyük bir arzu ve motivasyon gösterdi. Her gün beni arıyordu. Leicester ile de görüşüyordu. Sadece buraya gelmek ve burada oynamak istediğini onlara aktarıyordu. Leicester’ın da bakış açısını anlıyorum. Onlar da Islam’ın takımdan ayrılmasını istemiyordu. Gidişatı yavaşlatan durum buydu. Durumun parayla bile ilgisi yoktu. Konuşmak bile istemiyorlardı bu konuyu. Son derece açık ve net bir şekilde durum budur."

Comolli: Sadece gerçekleri ve olmuş transferleri konuşacağım

“Fransız basını ne yazıyor, takip edemiyorum çünkü buradaki işlerimle çok meşgulüm. Bu haberi kesinlikle görmedim. Daha önce de belirttiğim bir durum vardı. Dedikodularla ilgili görüş belirtmeyeceğim, sadece gerçekleri ve olmuş transferleri konuşacağım. Emre Akbaba iyi bir oyuncu. Onun dışında başka bir şey söylemeyeceğim. Daha önceki yaptığım açıklamayla aynı durumdayım. İyi bir oyuncu ve bu kadar."

Comolli: Sınırlamalar içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz

“Finansal Fair Play (FFP) kısmına gelecek olursak, her transferde kurallar çerçevesinde kalmaya gayret gösteriyoruz. UEFA ile sürekli görüşme halindeyiz. Sorular soruyoruz ve iletişimimizi koruyoruz. Tavsiyeler alıyoruz ki, doğru yolda ilerlediğimize emin olabilelim. Herkes biliyor. Başkan da daha önce net bir şekilde açıkladı. Çok büyük sınırlamalar içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hem finansal fair play, hem de kulübün içerisinde bulunduğu finansal durum biliniyor. Aniden bir şeyler gelişebilir ama bunlar yine finansal fair play içerisinde gelişecektir. İstediğimiz her şeyi yapamayız.”

Comolli: Avrupa’daki her pazarı takip ediyoruz

“Oyuncuların Premier Lig’den geliyor olması tesadüf. Avrupa’daki her pazarı takip ediyoruz. Herhangi bir ülkeye sınır koymuş değiliz. Önümüze çıkabilecek her fırsatları değerlendirmeye çalışıyoruz. Elimizde bir liste var. Bu listeyi takip etmeyi çalışıyoruz. O listede de çok çok iyi tanıdığımız oyuncular var. Disiplinli yaklaşımımızı koruyoruz.

Comolli: Fernandao ile ilgili hiçbir pişmanlığımız yok

“Öncelikle forvet yoktu gibi yorumlar, eleştiriler var. Alper’e çok yüklendiğiniz bir durum oluyor. Haksızlık oluyor. Alper elinden gelen her şeyi yaptı. Çok da güzel bir gol attı. Belki onu 9 numara olarak göreceğiz. Belki farklı bir pozisyonda, Salı günkü performansını göz ardı etmemeliyiz. Etkileyici bir performans gösterdi. Fernandao konusunda birçok faktörü değerlendiriyoruz. Belki bazılarını halka açmıyoruz. Sadece finansal konu ya da saha içi değerlendirmiyoruz. Fernandao ile ilgili hiçbir pişmanlığımız yok. Aynı kararı verirdik. Doğru zamanda doğru hamleyi yaptığımızı düşünüyorum.”

Comolli: Salih Uçan transferi ile ilgili Empoli'yle anlaştık

Salih Uçan’ın transferi ile ilgili Empoli'yle bugün öğleden sonra bir anlaşma yaptık. Salih kiralık ama satın alma opsiyonu onların lehine. FFP bize müsaade ettiği sürece paramızı değerlendiriyoruz. Biz halen arayışlarımıza devam ediyoruz. Transfer pazarında halen aktifiz. Ne istediğimizi biliyoruz. Ozan’ı göndermek gibi bir düşüncemiz yok. Genç ve milli bir oyuncu. Satmak için bir sebep yok şu anda.

Comolli: Kariyerimde böyle bir durum görmedim

“Dürüstçe söyleyeceğim; cumartesi günü Bursaspor maçı bittikten sonra atmosferin fantastik olduğunu söylüyordum. Herkes bana, “Sen daha hiçbir şey görmedin. Salı gününü bekle” dedi. Bu ifadeleri bana söyleyenler haklı çıktı. İnanılmaz destek vardı. Fantastik bir atmosfer vardı. Özellikle başkan ve tüm yönetimle, takım ve taraftar bağlantı son derece etkileyiciydi. Taraftarlar maçtan sonra gitmedi ve çok uzun süre beklediler. Kariyerimde görmediğim bir durum. 25 yıldır futbolun içindeyim ve böyle bir şey görmemiştim. Takım ve oyuncular için son derece dokunaklı anlardı. Taraftarların bu desteklerini her bir oyuncuya aynı şekilde göstermesi gerek. Salı günü hepsi aynı desteği hak etti. Kadroda olan her oyuncu desteği hak etti.”

Comolli: Oyuncu alabilmek için oyuncu satmak gibi bir zorunluluğumuz yok

“Daha önceden nasıl bir durum vardı, bilmiyorum. Biz UEFA ve finansal fair play yetkilileri ile sürekli görüşme halindeyiz. Herhangi bir rahatlık ve genişlik sağlamadılar. Değişen bir durum yok. Kuralları takip ediyoruz. UEFA avukatları ile yaptığımız anlaşmayı aynı şekilde takip ediyoruz. Örneğin dün onlara bir şey sorduk, hızlı bir şekilde dönüş yaptılar. Anlaşmamız doğrultusunda ilerliyoruz. Oyuncu alabilmek için oyuncu satmak gibi zorunluluğumuz yok. Eğer bir oyuncuyu satarsak bu oyuncu satma hakkımız olduğu içindir, başka bir durumla ilgili değildir. Daha önceki durumlarla ilgili yorum yapmak istemiyorum. Hem Başkanımız, hem Asbaşkanımız hem de ben; bu diyalogları en iyi şekilde yürütebilmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Çünkü kesinlikle ileride onlara ihtiyacımız olacak. O nedenle diyalog bu şekilde yürümeli. “

Konuşmaların ardından imzalar atıldı ve Slimani 31 numaralı formasıyla basın mensuplarına poz verdi.

Fotoğraflar: Semih Bahadır

Haber ile ilgili diğer fotoğraflar

engineerol

Yönetici
Administratör
Umut Meraş, Bursaspor'da

Bursaspor, kadrosuna yeni bir isim daha kattı. Yeşil-beyazlı kulüp, son olarak Boluspor'da forma giyen sol bek oyuncusu Umut Meraş ile sözleşme imzaladı.

Bursaspor Kulübü tarafından yapılan açıklamada, "Ailemize hoş geldin Umut Meraş. 22 yaşında ve 1.78 boyundaki Umut Meraş ile 4 yıllık anlaşma sağlanmıştır" denildi.

engineerol

Yönetici
Administratör
Göztepe, Cameron Jerome'yi transfer etti

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Göztepe, İngiltere'nin Derby County takımından Cameron Zishan Rana Jerome'yi transfer etti.

Göztepe Kulübünden yapılan açıklamada, Grenada asıllı İngiliz futbolcuyla 2+1 yıllık sözleşme imzalandığı bildirildi.

32 yaşındaki golcü oyuncu Middlesbrough forması ile başladığı futbol hayatında sırasıyla Cardiff City, Birmingham, Stoke City, Crystal Palace, Norwich City ve Derby County takımlarında mücadele etti.

Kariyerinde 211 Premier Lig, 269 Championship maçına çıkan Jerome, bu maçlarda 112 gol kaydetti.

engineerol

Yönetici
Administratör
Alanyaspor Papiss Cisse'yi renklerine bağladı

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Aytemiz Alanyaspor, Senegalli forvet Papiss Cisse'yi transfer etti.

Turuncu-yeşilli takım, Çin Ligi takımlarından Shandong Luneng forması giyen 33 yaşındaki Papiss Cisse ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Cengiz Aydoğan Spor Tesisleri'nde gerçekleştirilen imza töreninde konuşan kulüp başkanı Hasan Çavuşoğlu, Aytemiz Alanyaspor forması giyecek Cisse'nin, kariyerinin üstüne koyarak devam edeceğini belirterek, "Kazasız ve belasız bir sezon geçirmesini diliyorum. Kendisinden beklentimiz yüksek. Allah utandırmasın." dedi.

Papiss Cisse ise Alanyaspor'da olmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade etti. Alanyaspor'un kendisinden beklentilerinin farkında olduğunu kaydeden Cisse, "Ben de çok çalışarak bu beklentilere karşılık vermek istiyorum. Alanyaspor'un başarısı için elimden geleni yapacağım. Konuşmayı pek sevmem. Saha içinde konuşacağım." diye konuştu.

engineerol

Yönetici
Administratör
Olcan Adın Antalyaspor'da

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Antalyaspor, Olcan Adın ile 1 yıllık sözleşme imzaladı.

Antalyaspor Kulübünden yapılan yazılı açıklamada, "Kulübümüz orta saha oyuncusu Olcan Adın ile yaptığı görüşmeler sonucunda 1 yılık sözleşme imzalamıştır." denildi.

Öte yandan Olcan Adın, Antalyaspor'un Çaykur Rizespor maçı hazırlıkları kapsamında Atilla Vehbi Konuk Tesisleri'nde yaptığı antrenmanda takımla çalıştı.

Sakatlıkları süren Maicon ve William Vainqueur'un katılmadığı çalışmada yeni transferlerden Barrada da yer aldı.

engineerol

Yönetici
Administratör
Bursaspor golcü transferini bitirdi

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Bursaspor, 28 yaşındaki Senegalli forvet Diafra Sakho'nun transfer edildiğini duyurdu.

Resmi siteden yapılan açıklama şöyle;

"28 yaşında ve 1,85 boyundaki Forvet Diafra Sakho, Fransa'nın Rennes kulübünden 1 yıllığına kiralanmıştır. Kamuoyunun bilgisine sunarız"

engineerol

Yönetici
Administratör
Tolga Ciğerci resmen Fenerbahçe'de

Fenerbahçe, Galatasaray ile yollarını ayıran Tolga Ciğerci'yi kadrosuna kattı.

Sarı-lacivertli kulübün internet sitesinde yer alan açıklamada, 26 yaşındaki orta saha oyuncusu ile 1+1 yıllık sözleşme imzalandığı bildirildi.

engineerol

Yönetici
Administratör
Mevlüt Erdinç Antalyaspor'da

Antalyaspor hücum hattını Mevlüt Erdinç ile takviye etti.

Medipol Başakşehir'in geçtiğimiz sezon kadrosuna kattığı milli futbolcu, Antalya ekibine 1 yıllığına kiralandı.

Başakşehir forması altında ilk yılında 28 resmi maça çıkan Mevlüt, 6 kez gol sevinci yaşamıştı.

Mevlüt Erdinç bu sezon geride kalan 3 haftada henüz forma giyemedi.

35 kez milli takım formasını da terleten 31 yaşındaki futbolcu bu süreçte 8 gol kaydetti...

engineerol

Yönetici
Administratör
Demir Grup Sivasspor'dan son dakika transferi

Spor Toto Süper Lig takımlarından Demir Grup Sivasspor'da, dün gece yarısı tamamlanan yaz transfer tescil döneminin son gününde, Rumen orta saha oyuncusu Gabriel Torje ile 1 yıllık sözleşme imzalandığı duyuruldu.

Kulüpten yapılan yazılı açıklamaya göre, geçen sezon Rusya Premier Lig ekiplerinden Akhmat Grozny forması giyen Gabriel Torje ile 1 yıllık mukavele yapıldı.

Sağ kanat ve forvet arkasında görev yapabilen 29 yaşındaki Torje, futbola Politehnica Timisoara takımda başladı. Dinamo Bükreş'e transfer olan Torje sırasıyla Udinese, Granada, Espanyol takımlarında forma giydi.

Torje 2014 yılında Atiker Konyaspor'a transfer olarak Türkiye macerasına başladı. Ardından Osmanlıspor'da forma giyen Torje, Akhmat Grozny'ye tranfer oldu. Bir sezon sonra Kardemir Karabükspor'a geçen Rumen futbolcu, daha sonra Dinamo Bükreş'in kadrosuna dahil oldu. Romanyalı futbolcu son olarak geçen sezon Rusya'da Akhmat Grozny takımında kiralık olarak forma giydi.

Ülkesinin milli takım formasını 56 kez giyen Gabriel Torje, 11 kez gol sevinci yaşadı.