[ROM] Samsung Galaxy Note 10.1 UNOFFICIAL Cyanogenmod 12.1

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
38,729
Tepkime puanı
1,550
Puanları
262


Eğer siz de Samsung Galaxy Note 10.1 Cihazınıza Cyanogenmod 12.1 yükleyerek saf bir Android 5.1 deneyimi yaşamak istiyorsanız bu yazımız tam size göre.
Samsung’u biliyorsunuz, eskimiş cihazlarına güncelleme nadiren verir ama genellikle vermez Türkiyede satılan Galaxy Note 10.1 için bu durum geçerliliğini koruyor.
Galaxy Note 10.1 (2014) Türkiye’de Android 4.4.2 Kitkat sürümünü kullanıyor, Android 7 duyurulmuşken bu cihazın ülkemizde Android 5.1 bile almaması gerçekten kötü bir durum.
Not:


Bu işlemlerden sonra SPen özelliği cihazınızda kullanılamayacaktır, bu rom dosyasını kurduktan sonra cihazınız SM-P602 yerine SM-P601 olacaktır yani GSM özelliği aktif olmuş olacaktır.
Bu işlemi uygulamadan önce cihazınızda TWRP recovery kurulu olmalıdır ve GSM kilidini açmanız gerekmektedir ve işlemler sırasında Odin adlı programı kullanacağız.

Kurulum:

SM-P602 için TWRP recovery dosyasını buradan indirin

ROM dosyasını buradan indirin,

Odin’i buradan indirin,

GApps dosyasını buradan indirin.

  • Dosyaları indirdikten sonra Odin’i açın, AP kısmını seçin ve indirdiğiniz “twrp-3.0.2-0-lt03xx-lp.img.tar” isimli dosyayı seçin
  • Cihazınızı Download moduna alın ve bilgisayarınıza bağlayın
  • Cihazınızı bağladıktan sonra Odin üzerinden “Start” tuşuna basın ve işlemleri başlatın.
  • İşlemler bittikten sonra cihazınız açılacaktır, cihazınız açıldıktan sonra indirdiğiniz ROM ve GApps .zip uzantılı dosyalarını cihazınızın sd kartına kopyalayın ve cihazınızı recovery modunda başlatın.
  • Cihazınız recovery modunda açıldıktan sonra wipe kısmına girip “Swipe to factory reset” tuşunu sağa doğru çekip cihazınızı formatlayın.
  • Cihazınız format işlemlerini bitirdikten sonra TWRP ana menüsüne gelin ve Install kısmından ilk önce sd kartınıza attığınız ROM .zip uzantılı dosyaını seçin ve “Swipe to confirm flash” seçeneğini sağa doğru kaydırın.
  • Bu işlemde bittikten sonra yine Install kısmından cihazınızın sd kartına attığınız GApps .zip uzantılı dosyasını seçin ve “Swipe to confirm flash” seçeneğini sağa doğru kaydırın.
  • Bu adımıda yaptıktan sonra TWRP ana menüsüne gelin ve Reboot sekmesinden System seçeneğini seçin.

İşlemler tamamlandıktan sonra cihazınız 5-10 dakikalık bir süreçten sonra açılacaktır.