[ROM] [4.4.x] Cyanogen Romlarında Root Sorunu Nasıl Çözülür?

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
37,535
Tepkime puanı
1,042
Puanları
262

Cyanogen romları kendiliğinden rootludur. Bu romları ayrıca rootlamanız gerekmemektedir. Ancak son zamanlarda root ile ilgili sorunlar yaşayan bazı arkadaşlarımız var. Bu sorunu çözelim
CyanogenMod romu yüklü cihazınızda rootu etkinleştiriniz. Rootu etkinleştirdiğiniz halde sorun yaşıyorsanız bir de aşağıdaki yöntemi deneyiniz.

  • Öncelikle bu bağlantıya gidin.
  • İlgili bağlantıda “Download BETA-SuperSU-v2.66-20160103015024.zip” yazısına tıklayarak .zip dosyasını indirin.
  • İndirmiş olduğunuz .zip dosyasını cihaz hafızasına atın ve cihazınızı Recovery Mode ile başlatıp ilgili dosyayı yükleyin.
 

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
37,535
Tepkime puanı
1,042
Puanları
262
Cevap: [ROM] [4.4.x] Cyanogen Romlarında Root Sorunu Nasıl Çözülür?Cyanogen romları kendiliğinden rootludur. Bu romları ayrıca rootlamanız gerekmemektedir. Ancak Android cihazınızda root erişimini aktifleştirmeniz gerekmektedir. Nasıl mı?
Cyanogen yüklü Android cihazınızda rootu etkinleştirmek için önce geliştirici seçeneklerini etkinleştirmeniz gerekmektedir. Bunun için de cihazınızdan Ayarlar -> Telefon hakkında -> Derleme numarası yolunu izlemeniz gerekiyor. Derleme numarasına yaklaşık yedi kez dokunarak geliştirici seçeneklerini etkinleştirebilirsiniz.Geliştirici seçeneklerini etkinleştirdikten sonra geri giderek Ayarlar’da yer alan Geliştirici seçeneklerini ayarına gidip “Root erişimi” ayarını seçin. Karşınıza küçük bir pencere açılacaktır. Root erişimini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz ancak “Uygulamalar ve ADB” seçeneğini seçmenizi öneriyoruz.
Cihazınızda root erişimi etkin mi?