☆☆GAMES OYUN☆☆ PlayStation 4, 6.72 güncellemesi yayınlandı

Bacanak_46

Yönetici
S.Moderatör
Katılım
2 Mar 2017
Mesajlar
26,148
Tepkime puanı
1,251
Puanları
262
Yaş
39
Konum
bursa
Yayınladığı “büyük” güncellemeler ile bazen oyuncuların depolama alanlarını arzu edilenden fazla bir şekilde dolduran Sony, 6.72 güncellemesi ile birlikte bu hoşnutsuzluğun önüne, bir nebze olsun, geçti.
Büyük” güncellemenin henüzbetada olduğunu söyleyen teknolojisi firması, bu değişimin beklemeye değer olduğunu söyledi. Sony, kendi kullanıcılarını bu yeni değişim içinboş alan ayırmaları konusunda da uyardı.

PlayStation 4 yeni güncelleme ile birlikte yanında neler getiriyor?

Değişim versiyonunun numarasından anlaşıldığı üzere, çok büyük bir yenilik ortaya sunulmadı. Sadece 463 MBbüyüklüğünde olan dosya, bazen yaşanan sistemsel yavaşlıkların ortadan kalkmasını sağlıyor. Sistem performansını artırdığını belirten Sony, bir sonraki yenilenmenin büyük bir farklılık yaratacağını ifade etti.
“Devasa” olarak adlandırılan yenilikte oyuncuları neler bekliyor? İlk farklılık, “Parti Sohbet Sistemi” yazılımı sayesinde sohbet odasının boyutunun büyümesi.Diğer iki ana değişim ise daha iyi ses kalitesi ile geliştirilmiş ağ bağlantısının sağlanması olarak dikkat çekiyor.

PlayStation 4 ikinci ekran uygulamasını aktif edecek

İki farklı ekranda iki farklı içeriğin aynı anda kullanılmasını sağlayan ikinci ekranözelliği,PlayStation 4’teki iletişimi güçlendirecek. Bu yazılım sayesinde, sohbet odasında bulunan arkadaşlarınıza gönderdiğiniz sesli mesajların sohbet ekranına yazılı bir şekilde de gitmesini sağlayacaksınız.Kısacası, aynı anda hem sesli hem de yazılı iletişim yöntemi kullanılacak.
Sesli mesajın yazılı ve yazılı mesajın sesli gitmesini sağlayan bu sistem, sadeceİngilizce dili ile uyumlu. Şu an yalnızca Kuzey Amerika kullanıcılarının katılabildiği ve deneyebildiği ilgili beta sürümü, çok yakında Avrupa bölgesine de gelecek. Bu bağlamda, Avrupa adına net bir tarih verilmedi.


Eğer belirtilen bölgelerden birinde iseniz ve şansınızı denemek istiyorsanız, “buradan” kayıt olabilirsiniz.