☆☆İOS/OS/MAC☆☆ [*OS/Apps] Google’ın ofis araçları Android sürümünde yenilendi

Bacanak_46

Yönetici
S.Moderatör
Katılım
2 Mar 2017
Mesajlar
28,987
Tepkime puanı
1,622
Puanları
262
Yaş
39
Konum
bursa
Geçtiğimiz haziran ayında kullanıcıların projelerine oldukça yardımcı olan karşılaştırma özelliğini sistemine ekleyen Google, ofis araçlarının Androidsürümlerine özel yeni bir tasarım hazırladı. Bu bağlamdaGoogle Dokümanlar,Google E-Tablolar ve Google Slaytlar değişti.
Google Dokümanlar ile diğer Google araçları yenilendi

Google’ın G Suite isimli internet sitesinden yapılan açıklamaya göre yeni güncellemede ne yazık ki hiçbir işlevsel değişiklik yok. Sadece görsel değişikliklere odaklanan arama motoru devi, tasarımsal iyileştirmeler adına neler yaptı?
İlk olarak belgelerin sıralanış düzenine el atan Google, okunması daha kolay olan yazı tiplerini ön plana taşıdı. Yazılımda yer alan simgeleri yenileyen ve yazım kontrollerini sıklaştıran teknoloji firması, en son“Material” isimli büyük bir tasarım güncellemesi yapmıştı.
Material düzenlemesi sayesinde daha düzenli bir görünüşe sahip olan Google ofis araçları, bugün itibari ile yenilenmeye başlıyor. Bütün Android kullanıcılarıiçin geçerli olan güncellemenin dünya turunu tamamlası 2 hafta kadar sürebilir. Güncellemeyi ilk alanGoogle araçları, Dokümanlar ve Slaytlaroldu.