☆☆İOS/OS/MAC☆☆ OS Android için YouTube güncellendi

Bacanak_46

Yönetici
S.Moderatör
Katılım
2 Mar 2017
Mesajlar
27,253
Tepkime puanı
1,340
Puanları
262
Yaş
39
Konum
bursa


Android için Youtube, telif hakları revizyonlarından sonra yapılan yeni bir hamle ile birlikte güncellendi. Geçtiğimiz günlerde, Android üzerinde yorumları gizleme özelliği varsayılan bir ayar olarak hizmete sunulmuştu. Bunun dışında, YouTube TV platformu da yeni bir kullanıcı arayüzü ile değiştirilmişti.

Ekranın üst kısmında görünen hap şeklindeki simgeler, ana sayfada görünen videoları konulara göre filtrelenmesine olanak sağlar. Bu bağlamda YouTube, mevcut platformları üzerinde yoğun bir şekilde çalışmasına rağmen Android uygulamasını ihmal etmedi. Bundan böyle YouTube, kendisinin dayattığı tercihlere göre değil kullanıcıların tercihlerini baz alarak video önermelerinde bulunacak.

Android için YouTube filtreleme sistemini değiştirdiEn çok ilgi duyduğunuz ve dolayısı ile sizin profiliniz için geçerli olan en popüler kategorilerin videoları, ana sayfanızda belirecek. Aslında geçen ay Google tarafından duyurulan bu özellik, bugünden itibaren bütün kullanıcılara sunulacak. Bu özellik, YouTube’un öneri algoritmalarından bıkmış olanlar için hoş bir özellik olacaktır.
Örneğin, yeni bir hobi keşfetmiş ve bu konuda elinden geldiğince birçok bilgi edinmek isteyen biri için bu sistem yararlı olabilir. Videoları bu yeni hobiye göre filtrelemek, doğru konuyu aramaya gerek kalmadan, konuyla ilgili bir dizi videoya ulaşmayı kolayca sağlayabilir.
İlgili sistem, hem premium sahibi olanlar hem de premium sahibi olmayanlar için açık. İlk olarak Kuzey Amerika ve Avrupa bölgesinde yayılan güncelleme, sırayla, diğer bölgelere de gelecek.