☆☆PowerVU☆☆ Nintendo Yeni Bir Oyun Konsolu Peşinde

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
37,096
Tepkime puanı
1,016
Puanları
262

Oyun dünyasının en çok bilinen markalarından biri olan Nintendo, son dönemde atağa geçmiş durumda. Akıllı telefonlarla oyun konsollarını bir araya getirdiğini düşünebileceğimiz Switch konsollarıyla kendisini kanıtlayan ve son dönemin gözdelerinden biri haline gelen Nintendo, oyun konsolu serlerine devam edecek gibi gözüküyor.

Öyle ki son ortaya çıkan patent görsellerine göre firma bu kez çok daha farklı bir sistem üzerinde çalışıyor. Oyun konsolu deneyimini değiştirecek yeni konsolları için paylaşılan patent görselleri ve beklenen sistemlerden söz edelim.

Nintendo Nasıl Bir Değişikliğe İmza Atacak?
Paylaşılan patent görsellerine baktığımız zaman Nintendo oyun konsolları sıradanlığın çok uzağında olacak. Görsellere göre mini bir oyun konsolu olarak gelmesi beklenen cihazın, birden çok ekranı olacak. Ekran kısmında çok daha fazlanın bir araya geldiğini göreceğiz. Tek bir ekran kullanılmamasının yanında cihaz katlandığında tek ekranlı modele dönüşecek. Patent görsellerine göre ardı ardına açılabilen birkaç farklı ekranla karşı karşıya kalacağız.

Görsellere göre bu ekran ise oyunlarda doğrudan etkili olacak. Oyun geçişlerini sunacağı ve artırılmış gerçeklik konusunda da adımlar atması beklenen yeni ekran sisteminde en ilginç kısım ise farklı şekillerin sunulabiliyor olması.Yani ekranı katlanabilir bir merdiven olarak düşünün ve bunu farklı dizilimlerde kullandığınızı düşününün. Üzerinde bir hologram sistemi mi yoksa artırılmış gerçeklik sistemimi olduğu kesin olarak bilinmese de oyun görüntülerini farklı bir şekilde sunacağı anlaşılan Nintendo sisteminin, hayata geçip geçmeyeceğini de bilmek oldukça zor.

Sadece ekran sisteminden bunun için yorum yapmak oldukça zor olacak. Bundan sonraki oyun konsolu planı için firmanın farklılık arayışı içerisinde olduğu biliniyor ancak bu paylaşımlara bakacak olursak çok daha farklı bir kullanıma yönelik bir cihaz söz konusu olabilir.Nintendo’nun fark yaratacak Sony ve Microsoft’a rakip olmak istediğini de düşünecek olursak, bu değişiklik çok da şaşırtıcı gelmediği demek doğru olacaktır.