☆☆CANLI ANLATIM☆☆ [Kaspersky] Kaspersky Antivirüs güvenliği hakkında önemli detaylar

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
37,677
Tepkime puanı
1,088
Puanları
262
Kaspersky Lab, 2017 tehdit öngörülerini açıkladı

Kaspersky Lab'ın 2017 Tehdit Öngörüleri'ne göre, "Tehlike Göstergeleri"ni kullanmak güvenilir bir zararlı yazılım tespit etme yolu olmaktan çıktı.

Tehdit Öngörüleri, yıllık olarak Kaspersky Lab'ın uzman Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi* tarafından ve şirketin geniş çaplı içgörülerine ve uzmanlığına dayanarak hazırlanıyor. 2017 için hazırlanan listede; kişiye özel ve tek kullanımlık araçların etkisi, saldırgan kimliğini saklamak amacıyla yanlış yönlendirme yöntemlerinin kullanımındaki artış, ayrım yapılmaksızın her alanda internete bağlı bir dünyanın kırılganlığı ve bilgi savaşlarında siber saldırıların kullanımı gibi konular öne çıkıyor.
"Tehlike Göstergeleri"nin Düşüşü
Tehlike Göstergeleri, bilinen zararlı yazılımların özelliklerini paylaşmak ve aktif bir zararlı yazılımı tespit etmekte uzun zamandır başarıyla kullanılan bir yöntem olarak biliniyor. Kaspersky uzmanlarının ProjectSauron APT'yi keşfetmesiyle birlikte bu durum artık değişti. Analizler sonucunda, tüm özelliklerini her bir kurbanına özel değiştirebilen bir zararlı yazılım platformuyla karşı karşıya olunduğu ve dolayısıyla güçlü YARA** kuralları gibi önlemlerin desteği olmaksızın IoC'ler yardımıyla diğer kurbanların tespit edilemeyeceği ortaya çıkmış oldu.


Kısa Ömürlü Zararlı Yazılımların Yükselişi
Kaspersky Lab uzmanları, 2017 yılında cihazların belleklerinde konuşlanan ve ilk yeniden başlatma sırasında kendisini silecek olan zararlı yazılımların ortaya çıkacağını öngörüyor. Söz konusu yazılımların, genel anlamda bir keşif ve kimlik bilgileri toplama amacını taşıdığı ve tespit edilmemeye önem veren saldırganların son derece hassas ortamlarda kullanacağı yöntemler olarak belirtiliyor.
Kaspersky Labs'da Kıdemli Güvenlik Uzmanı görevi yapan ve Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi üyesi Juan Andrés Guerrero-Saade, konuyla ilgili olarak şöyle diyor: "Bunlar çarpıcı gelişmeler, fakat saldırganlar karşısında çaresiz olduğumuz anlamına gelmiyor. YARA kurallarının daha geniş bir kabul görmesinin zamanının geldiğine inanıyoruz. Bu sayede araştırmacılar şirketleri uçtan uca tarayabilecek, ikili öğelerde saklı özellikleri inceleyip tespit edebilecek ve bilinen saldırıların parçalarını bulmak üzere bellekleri tarayabilecek. Kısa ömürlü bulaşıcılar, gelişmiş anti-zararlı yazılım çözümlerinde proaktif ve sofistike buluşsal yöntemlerin önemini ortaya çıkarıyor."
2017 ile ilgili diğer Tehdit Öngörüleri:
Saldırıları kimin yaptığını tespit etmek zorlaşacak:
Siber saldırıların uluslararası ilişkilerde giderek daha önemli bir rol oynamasıyla birlikte, saldırıları kimin yaptığını bilmek politik açıdan atılacak misilleme gibi adımlar bağlamında temel bir sorun teşkil edecek. Kimlik tespiti arayışı ise kimliği konusunda yanıltıcı ipuçları bırakan suçluların sayısında bir artışı beraberinde getirecek.
Bilgi Savaşlarının Yükselişi:
2016'da dünya hack edilmiş bilgilerin agresif amaçlarla kullanılması konusunu ciddiye almaya başladı. Bu tarz saldırıların 2017'de artması bekleniyor ve insanların bu tarz verilere inanmaya eğilimli oluşlarından faydalanabilecek saldırganların söz konusu bilgileri kısmen veya manipüle edilmiş olarak açıklamaları riski bulunuyor. Kaspersky Lab uzmanları, sözde, çoğunluğun iyiliği için hackleyip veri ortaya döken "Robin Hood" tarzında hackerların sayısında da artış öngörüyor.
Siber Sabotaja Karşı Artan Savunmasızlık:
Hayati önem taşıyan altyapı ve üretim sistemleri, hiç korunmayarak veya çok az korunarak internete bağlı kaldığı sürece, özellikle de jeopolitik gerginlik dönemlerinde saldırganların ilgisini çekmeye devam edecek.
Mobil Casusluk:
Kaspersky Lab uzmanları özellikle mobil cihazları hedef alan ve güvenlik endüstrisinin adli analiz amacıyla mobil işletim sistemlerine tam erişim almakta zorlanacak olması gerçeğinden faydalanacak casusluk harekatlarıyla daha fazla karşılaşılacağını öngörüyor.
Finansal Saldırıların Metalaştırılması:
2016'da yaşanan SWIFT soygunu gibi saldırıların "metalaşacağı" öngörülüyor. Bu konuda uzmanlaşan kaynakların yeraltı forumlarında paylaşılması veya hizmet olarak satılması söz konusu.
Ödeme Sistemleri Tehlikede:
Çeşitli Ödeme sistemleri giderek popülerleşerek yaygın hale gelirken, Kaspersky Lab bunların suçluların ilgisini de daha fazla çekeceğini öngörüyor.
Fidye Yazılımlarında "Güven"in Kırılması:
Uzmanlar fidye yazılımlarının yükselişinin devam edeceğini öngörürken, diğer yandan da kurbanların artık saldırganlara giderek daha az güveneceğini, yani ödeme yapmaları durumunda verilerinin iade edileceğine inanmayacaklarını tahmin ediyor. Bunun ödeme yapmaya hazır insanlar için bir dönüm noktası teşkil edeceği öngörülüyor.
Aşırı Kalabalık İnternette Cihaz Bütünlüğü:
Nesnelerin interneti (IoT) cihazları üreticileri piyasaya güvenliği sağlanmamış ve sorun teşkil eden cihazlar çıkartmaya devam ederken, hackerların bu işe el atması ve mümkün olduğunca çok sayıda cihazı kullanım dışı bırakması riski yüksek.
Dijital Reklamların Kriminal Cazibesi:
Önümüzdeki yıl içerisinde, reklamcılık sektöründe görmeye alıştığımız takip ve hedefleme araçlarının benzerlerinin sözde aktivistlerin ve muhaliflerin izlenmesinde kullanıldığını göreceğiz. Benzer şekilde, IP adresi kombinasyonları, tarayıcı bilgileri tespiti, ilgi alanları ve oturum açma seçimleri sayesinde mükemmel hedef profilleme imkanları sunan reklam ağları, gelişmiş siber casusluk failleri tarafından hedeflerini vurmada kullanılacak.

 

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
37,677
Tepkime puanı
1,088
Puanları
262


Kaspersky Lab hakkında

“Herkesin, yani ev bilgisayarı kullanıcılarından büyük kurumsal şirketler ve kamu dairelerine kadar herkesin en önem verdiği şeyleri koruyabilmesi gerektiğine inanıyoruz. Söz konusu olan ister gizlilik ister aile, finans, müşteriler, iş başarısı veya kritik altyapı olsun hepsinin güvenliğini sağlamayı görevimiz olarak benimsedik. Biz bunu siber suçlularla mücadele etmek için güvenlik uzmanlığı sunarak, uluslararası kurumlar ve emniyet kuvvetleriyle omuz omuza çalışarak ve siber tehditlerden korunmanıza yardımcı olmak için teknolojiler, çözümler ve hizmetler geliştirerek başardık.”
Eugene Kaspersky, Kaspersky Lab Başkanı ve CEO'su
Biz dünyanın en hızlı büyüyen siber güvenlik şirketlerinden http://www.kaspersky.com/tr/about#_edn1 biri ve en büyük özel siber güvenlik şirketiyiz. İngiltere'de tescilli holding şirketi ve 31 ülkede 34 ofisimizle dünya genelinde 200 ülkede ve bölgede faaliyette bulunuyoruz. 3000'in üzerinde son derece kalifiye uzman Kaspersky Lab için çalışıyor.
Biz, global bir vizyonla uluslararası pazarlara odaklanan global bir kuruluşuz. Yıllık kazancımız 700 milyon $ tutarını (2014'te 711 milyon $ denetlenmemiş gelir) aşmış bulunmaktadır.
Bağımsızlığımız çok daha hızlı hareket etmemize olanak tanıyor; farklı düşün ve daha hızlı hareke et. Her zaman yenilikçiyiz, verimli, kullanışlı ve erişilebilir bir koruma sunuyoruz. Kendimizi ve 400 milyon kullanıcımız ve 270.000 kurumsal müşterimizin her birini potansiyel tehditlerden bir adım ileride tutan dünyanın en iyisi güvenliğimizle gurur duyuyoruz.
İnsanlarımıza bağlılığımızın yanı sıra gelişmiş teknolojimiz bu yarışta en önde olmamızı sağlıyor. Son kullanıcılar için güvenlik çözümleri konusunda en büyük dört lider tedarikçiden biri olarak pazardaki yerimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Şirketimiz 'üç büyük' analiz kuruluşu (Gartner, IDC ve Forrester) tarafından uç nokta koruma sektöründe 'Lider' olarak gösterilmiştir.
Eşsiz deneyim ve bilgi birikimimiz
Yeni teknolojilerin hızlı yayılımı insanlara yeni fırsatlar sunuyor. Ancak bunun sonucu olarak büyüyen BT bağımlılığı siber tehditleri global bir sorun haline getiriyor. BT sektörünün dünya için önemi büyüdükçe BT güvenliği uzmanlığının önemi de aynı şekilde büyüyor. Kaspersky Lab olarak biz, dünyadaki siber tehdit ortamını biliyoruz ve uzmanlarımız her tür zararlı programı algılamak ve etkisiz hale getirmek için büyük bir bilgi birikimi ve deneyime sahip. Yıllar içinde sahip olduğumuz büyük BT tehditleriyle mücadele deneyiminin zenginliği en değerli varlığımız.
Kaspersky Lab’da bizim bir Global Araştırma ve Analiz Ekibimiz (GReAT) var. Önde gelen güvenlik uzmanlarından oluşan bu elit grup dünyanın her yerinde faaliyet gösteriyor ve birinci sınıf tehdit engelleme zekası sağlıyor ve araştırmalar yapıyor.
Ekibimiz, Flame ve miniFlame, Gauss, RedOctober, NetTraveler, Icefog, Careto/The Mask, Darkhotel, Regin, Cloud Atlas, Epic Turla ve Equation ve çok daha fazlasını içeren siber casusluk ve siber sabotaj tehditleri gibi dünyanın en sofistike tehditlerinin keşfedilmesi ve parçalara ayrılmasıyla meşhurdur. GReAT tarafından araştırılan tüm çığır açıcı zararlı siber kampanyaları belgelemek için Kaspersky Lab, Hedefli Siber Saldırı Kayıt Defterini oluşturdu.
Sınırsız güvenlik
Siber suçlulara karşı verilen savaşta ortak çabaların en etkili yol olduğuna inanıyoruz. Kaspersky Lab olarak biz uzmanlığımızı, bilgimizi ve teknik bulgularımızı dünya güvenlik topluluğuyla paylaşıyor ve güvenlik sağlamak için hiçbir sınır olmaması gerektiğine inanıyoruz.
Global BT güvenliği tedarikçileri, uluslararası kurumlar ve dünyanın her yerinden ulusal ve bölgesel emniyet güçleriyle birlikte çalışmakla gurur duyuyoruz. Şirketimiz Adobe, AlienVault Labs, Dell Secureworks, Crowdstrike ve bazı şirketlerle ortak siber tehdit araştırmalarında yer alıyor. Ortaklarımız arasında INTERPOL, Europol, Hollanda Polis Teşkilatı Ulusal Yüksek Teknoloji Suçları Birimi (NHTCU) ve Londra Şehri Polisi gibi emniyet teşkilatları ve dünyanın her yerinden Bilgisayar Acil Durum Müdahalesi Ekipleri (CERT) bulunuyor. Ortak çalışmalar siber suçlarla mücadele etmeye (Carbanakvakasında olduğu gibi), suçlu botnetlerine müdahale etmeye (örn. Simda) ve No Ransom vb yeni girişimler başlatmaya yardımcı olmuştur.
 

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
37,677
Tepkime puanı
1,088
Puanları
262
Kaspersky Anti-Virus 2017

PC'niz için temel koruma

PC'nizdeki tüm değerli varlıkları düşünün. Bunları virüsler, casus yazılımlar ve daha fazlasına karşı korumanıza yardımcı olabiliriz. Ödüllü güvenliğimiz sizi yavaşlatmadan dijital tehlikeleri yenmenizi kolaylaştırır.

 • Virüsler, casus yazılımlar ve daha fazlasına karşı korur
 • PC'nizin tasarlandığı performansı sunmasına olanak tanır
 • Kolay çevrimiçi kontrol ile güvenliği sadeleştirir
 • Temel Özellikler

  GÜVENLİK –Sizi virüsler, casus yazılımlar ve daha fazlasına karşı korur
  PC'niz çok sayıda değerli ve gizli öğeyi depoladığından ödüllü güvenlik teknolojilerimiz bunları günümüz tehditlerinden korumanıza yardımcı olur.
  PERFORMANS – PC'nizin tasarlandığı performansı sunmasına olanak tanır
  Güvenlik sizi yavaşlatmamalıdır. Bu nedenle PC'nizin çok çalışmak zorunda kalmaması ve yoğun hayatınızı sürdürebilmenizi sağlamak için biz çok çalışarak korumayla performansı birleştirdik.
  BASİTLİK – Kolay çevrimiçi kontrol ile güvenliği basitleştirir
  Kimse karmaşık güvenlikle uğraşarak vakit harcamak istemez. İşte bu nedenle size güvenliğinizi çevrimiçi olabildiğiniz her yerden yönetmenizi kolaylaştıran, ücretsiz bir My Kaspersky hesabı sunuyoruz.

  Sistem Gereksinimleri

  Tüm cihazlar için:
  • İnternet bağlantısı gerekli (ürün etkinleştirme ve güncellemelerle bazı özelliklere erişim için)
  Windows tabanlı masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar
  • Sabit sürücüde yaklaşık 800 MB'lık boş alan
  • Microsoft® Internet Explorer® 81veya daha yeni bir sürüm
  • Microsoft .NET Framework 4 veya daha yeni bir sürüm
  • Microsoft Windows 102 Home / Pro / Enterprise3
  • Microsoft Windows 8 ve 8.1 / Pro / Enterprise / 8.1 güncellemesi3
  • Microsoft Windows 7 Starter / Home Basic / Home Premium / Professional / Ultimate SP1 veya üzeri3
  • Microsoft Windows Vista® Home Basic / Home Premium / Business / Enterprise / Ultimate SP1 veya üzeri3
  • Microsoft Windows XP Home / Professional (32-bit) SP3 veya üzeri / Professional (64 bit:relievedface: SP2 veya üzeri4
   • İşlemci: 1 GHz veya daha hızlı
   • Bellek (RAM): 1 GB (32 bit) veya 2 GB (64 bit)
  Windows tabanlı tabletler (Intel® işlemcili sistem)
  • Microsoft Windows 102Home / Pro / Enterprise3
  • Microsoft Windows 8 ve 8.1 / Pro (64 bit:relievedface:
  • Minimum ekran çözünürlüğü: 1024x600
  1 Microsoft Internet Explorer 8 kullanıyorsanız My Kaspersky portalının ve güvenlik yönetim işlevlerinin doğru çalışacağını garanti edemeyiz.
  2 Windows 10 kullanıyorsanız şu ürün işlevleri şu anda kısıtlı ve kısmen kullanılabilir olabilir: Sistem İzleyici, Sistem belleği taraması, Kendini Koruma. Windows 10 ile sürekli uyumluluk sağlamak amacıyla lütfen Kaspersky Lab güvenlik yazılımınız için mevcut tüm yamaları indirip yükleyin. Ürün, Windows 10 Mobil sürümlerinde çalışmaya yönelik değildir. Kısıtlamalarla ilgili tüm ayrıntılara erişmek için lütfen http://support.kaspersky.com/12931 adresini ziyaret edin.
  3 Bazı ürün özellikleri 64 bit işletim sistemlerinde çalışmayabilir.
  4 Microsoft Windows XP kullanıyorsanız ürün, FAT32 dosya sisteminde çalışmaya yönelik değildir.


 

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
37,677
Tepkime puanı
1,088
Puanları
262
Kaspersky Total Security – çoklu cihaz

PC, Mac ve Android için üstün güvenlik

Aileniz çevrimiçi olduğunda yalnızca internete bağlı olmalarını değil, aynı zamanda korunmalarını da sağlarsınız. Ödüllü güvenlik, ailenizi ve ailenizin gizliliğini, parasını ve kıymetli anılarını PC, Mac, Android, iPhone ve iPad'de korumanıza yardımcı olur.

 • Virüsler, casus yazılımlar, saldırılar ve daha fazlasından korur
 • PC, Mac, iPhone, iPad ve Android'i korur
 • Ailenizin gizliliğini ve kişisel verilerini korur
 • Çevrimiçi alışveriş ve bankacılık için güvenliği artırır
 • Kaspersky Safe Kids ile çocuklarınızı korur
 • Kolay erişim için parolalarınızı güvenli bir şekilde depolar
 • Ailenizin fotoğraflarını, müziklerini ve anılarını korur
 • Cihazların tasarlanan şekilde performans sunmasına olanak tanır
 • Kolay çevrimiçi kontrol ile güvenliği sadeleştirir

İşlev çeşitleri, kullanılan cihazın türüne bağlıdır.


GÜVENLİK – Ailenizi virüslere, casus yazılımlara ve daha fazlasına karşı korur

Ailenizi günümüzün dijital tehlikelerinden korumanız gerektiğinden bulut destekli güvenliğimiz virüs bulaşması ve saldırılardan korur, reklam penceresi* ve spam'leri engeller, yazılımınızı güncel tutar ve sizi tehlikeli web siteler konusunda uyarır.
PC, MAC VE MOBİL – Tek lisans ailenizin birden fazla cihazını korur

Artık hepimiz daha fazla cihaz kullanıyoruz ve hepsinin korunması gerekiyor. Aileniz hangi bilgisayar ve mobil cihaz kombinasyonuna sahip olursa olsun hepsini korumanıza ve kaybolması veya çalınması durumunda telefonunuzu ve tabletinizi kilitlemenize, içindekileri silmenize ve yerini bulmanıza yardımcı olacağız.
GİZLİLİK – Ailenizin gizliliğini ve kişisel bilgilerini korur

Verilerinizi karıştıranlar ve kimlik avcıları hassas bilgileri çalmanın pek çok yoluna sahip olduğundan kişisel verileri korumanıza, çevrimiçi etkinliklerin izlenmesini önlemenize**, ailenizin web kameralarına izinsiz erişimi engellemenize** ve aileniz bir genel ağa bağlandığında verileri korumanıza* yardımcı oluyoruz.
PARA – Çevrimiçi alışveriş ve bankacılıkta güvenliği artırır

Ailenizin her çevrimiçi alışveriş veya bankacılık işlemi siber suçlular tarafında izleniyor olabilir. Bu nedenle eşsiz güvenliğimiz, dolandırıcıların bunları çalmasını engellemek için paranızı ve hesap bilgilerinizi korumanıza yardımcı olur.**
ÇOCUKLAR – Kaspersky Safe Kids ile çocukları daha fazla riskten korur

İnternet çocuklar için tehlikeli bir yer olabilir. Kaspersky Safe Kids, çocuklarınızı PC, Mac, iPhone, iPad ve Android cihazlarda korumanın daha iyi yollarını bulmanıza yardımcı olur. Cihaz kullanımı planlaması, güvenli GPS alanları, şüpheli etkinliklere ilişkin bildirimler ve çocuklarınızın aramaları, görüntüledikleri ve paylaşımlarına ilişkin özetler sayesinde çocuklarınızla aranızdaki bağı koruyabilir ve onların güvende olmasını sağlayabilirsiniz.
PAROLALAR – Hızlı ve kolay erişim için tüm parolaları güvenli bir şekilde depolar

Her web sitesi ve hesap için karmaşık parolaların her birini hatırlamanız gerekmez. Artık her aile üyesinin*** yalnızca tek bir ana parolayı hatırlaması yeterli ve tüm bireysel parolalarına PC, Mac, Android telefon ve tablet, iPhone ve iPad cihazlarından erişebilir.
DOSYALAR – Değerli dosyaları, fotoğrafları, müzikleri ve anıları korur

Yeri doldurulamayacak dosyaları kaybetmeyi asla istemeyeceğinizden ailenizin değerli anılarını güvenle yedeklemenize yardımcı oluyoruz. Ayrıca, kaybolması veya çalınması durumunda okunamaması için dosyaları şifreleyebilirsiniz.*
PERFORMANS – Cihazların tasarlandığı performansı sunmasına olanak tanır

Güvenlik ailenizi yavaşlatmamalıdır. Bu nedenle bilgisayarların ve mobil cihazların çok çalışmak zorunda kalmaması ve ailenizin yoğun hayatlarını sürdürebilmesini sağlamak için biz çok çalışarak korumayla performansı birleştirdik.
BASİTLİK – Kolay çevrimiçi kontrol ile aile güvenliğini basitleştirir

Kimse karmaşık güvenlikle uğraşarak vakit harcamak istemez. İşte bu nedenle size ailenizin güvenliğini çevrimiçi olabildiğiniz her yerden yönetmenizi kolaylaştıran, ücretsiz bir My Kaspersky hesabı sunuyoruz.
İşlev çeşitleri, kullanılan cihazın türüne bağlıdır.
*Yalnızca PC'lerde kullanılabilir.
**Yalnızca PC'ler ve Mac bilgisayarlarda kullanılabilir.

***Kullanıcı sayısı, satın alınan lisansa bağlıdır.


Tüm cihazlar için:
 • İnternet bağlantısı gerekli (ürün etkinleştirme ve güncellemelerle bazı özelliklere erişim için)
 • Web Kamerası Koruması teknolojisi yalnızca PC ve Mac bilgisayarlarda çalışır. Özellik, çeşitli uyumlu web kameralarıyla kullanılabilir. Uyumlu cihazların tam listesi için lütfen şu adresi ziyaret edin: PC'ler için, Mac bilgisayarlar için
Windows tabanlı masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar
 • Sabit sürücüde 1020 MB boş alan
 • Microsoft® Internet Explorer® 81 veya üzeri
 • Microsoft .NET Framework 4 veya üzeri
 • Microsoft Windows 102 Home / Pro / Enterprise3
 • Microsoft Windows 8 ve 8.1 / Pro / Enterprise4 / 8.1 güncellemesi3
 • Microsoft Windows 7 Starter / Home Basic / Home Premium / Professional / Ultimate — SP1 veya üzeri3
 • Microsoft Windows Vista® Home Basic / Home Premium / Business4 / Enterprise4 / Ultimate — SP15 veya üzeri3
 • Microsoft Windows XP Home4 / Professional (32 bit) SP3 veya üzeri / Professional (64 bit3:relievedface: SP2 veya üzeri6
 • İşlemci: 1 GHz veya daha hızlı
 • Bellek (RAM): 1 GB (32 bit) veya 2 GB (64 bit)
Windows tabanlı tabletler (Intel® işlemcili sistem)4
 • Microsoft Windows 102 Home / Pro / Enterprise (32 bit veya 64 bit:relievedface:
 • Microsoft Windows 8.1 / 8.1 Pro (64 bit:relievedface:
 • Microsoft Windows 8 / 8 Pro (64 bit:relievedface:
 • Minimum ekran çözünürlüğü: 1024x600
Mac masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar
 • Uygulamayı yüklemek için sabit sürücüde 960 MB boş alan
 • Bellek (RAM): 1.5 GB
 • OS X 10.9 – 10.11
Android tabanlı akıllı telefonlar ve tabletler
 • Android™ 4.0 – 6.0
 • Minimum ekran çözünürlüğü: 320 x 480
iPhone ve iPad7
 • iOS® 8.0 veya üzeri
Windows Phone®8
 • Windows Phone 8
Yeni işletim sistemlerinin beta sürümlerini/önizlemelerini desteklemediğimizi lütfen untmayın. İşletim sistemlerinin yalnızca son, resmi sürümleri ürün tarafından desteklenir.
1Microsoft Internet Explorer 8 kullanıyorsanız My Kaspersky portalının, güvenlik yönetimi ve Kaspersky Safe Kids hizmeti işlevlerinin doğru şekilde çalışacağını garanti edemeyiz.
2 Windows 10 kullanıyorsanız şu ürün işlevleri şu anda kısıtlı ve kısmen kullanılabilir olabilir: Sistem İzleyici, Sistem belleği taraması, Kendini Koruma, Uygulama Denetimi, Güvenli Para3. Windows 10 ile sürekli uyumluluk sağlamak amacıyla lütfen Kaspersky Lab güvenlik yazılımınız için mevcut tüm yamaları indirip yükleyin. Ürün, Windows 10 Mobil sürümlerinde çalışmaya yönelik değildir. Kısıtlamalarla ilgili tüm ayrıntılara erişmek için lütfen http://support.kaspersky.com/12872 adresini ziyaret edin.
3 Bazı ürün özellikleri 64 bit işletim sistemlerinde çalışmayabilir. Daha fazla ayrıntı için lütfen https://support.kaspersky.com/13015 adresini ziyaret edin.
4 Kaspersky Safe Kids hizmeti, bu işletim sistemi sürümü veya bu cihaz türleri için kullanılamaz.
5Kaspersky Safe Kids hizmetini Microsoft Vista Home Basic / Home Premium / Ultimate sürümlerinde kullanmak için lütfen Microsoft Vista SP2 veya üzerini kullanın.
6 Microsoft Windows XP kullanıyorsanız ürün, FAT32 dosya sisteminde çalışmaya yönelik değildir. Kaspersky Password Manager'daki tüm işlevlere erişmek için lütfen şu tarayıcılardan birini kullanın: Mozilla™ Firefox™ 40 veya üzeri / Google Chrome™ 45 veya üzeri / Yandex.Browser 15 veya üzeri.
7 Bu platformlarda yalnızca Kaspersky Password Manager, Kaspersky Safe Kids ve Kaspersky Safe Browser kullanılabilir.
8 Bu platformda yalnızca Kaspersky Safe Browser kullanılabilir.
 

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
37,677
Tepkime puanı
1,088
Puanları
262
Kaspersky Internet Security – çoklu cihaz 2017

PC, Mac ve Android için Üst Düzey Koruma

Alışveriş, bankacılık ve sosyalleşmek için çevrimiçi çok fazla zaman harcıyorsunuz. Ödüllü güvenliğimiz ise PC, Mac ve Android'de en önemli varlıklarınızı korumanıza yardımcı olmaktan daha fazlasını yapıyor.


 • Cihazlarınızı günümüz tehditlerine karşı korur
 • PC, Mac bilgisayar ve Android cihazları güvenceye alır
 • Gizliliğinizi ve kişisel bilgilerinizi korur
 • Çevrimiçi alışveriş ve bankacılık için güvenliği artırır
 • PC ve Mac'te Ebeveyn Denetimi ile çocukları korur
 • Cihazların tasarlanan şekilde performans sunmasına olanak tanır
 • Kolay çevrimiçi kontrol ile güvenliği sadeleştirir

İşlev çeşitleri, kullanılan cihazın türüne bağlıdır.


Avantajlar

GÜVENLİK – Virüsler, saldırılar, casus yazılımlar, siber suçlar ve daha fazlasına karşı korur
Hepimizin dijital tehlikelerden korunması gerekir. Bu nedenle ödüllü güvenliğimiz, virüs bulaşması ve saldırılardan korunmaya yardımcı olur, reklam penceresi* ve spam'leri engeller, yazılımınızı güncel tutar ve sizi tehlikeli web siteler konusunda uyarır.
PC, MAC VE MOBİL – Satın alacağınız sadece bir lisans ile birden fazla cihazı koruyun
Kullandığınız her cihaz güvenliğinizi tehlikeye atıyor olabilir. Bu nedenle tüm cihazlarınızı korumanın yanı sıra kaybolması veya çalınması durumunda telefonunuzu ve tabletinizi kilitlemenize, içindekileri silmenize ve yerini bulmanıza yardımcı oluyoruz.
GİZLİLİK – Kimlik avı, casusluk ve çevrimiçi davranış takibine karşı korur
Verilerinizi karıştıranların ve kimlik avcılarının gizli bilgilerinizi çalmasına izin vermeyin. Kişisel verilerinizi korumanıza, çevrimiçi etkinliklerinizin izlenmesini önlemenize*, web kameranızın izinsiz kullanımını engellemenize* ve bir genel ağa bağlandığınızda verilerinizi korumanıza* yardımcı oluyoruz.
PARA – Çevrimiçi alışveriş veya bankacılık işlemlerinizde daha fazla güvenlik sağlar
Dolandırıcılar sürekli olarak para çalma fırsatı arar. Bu nedenle Güvenli Para adlı eşsiz güvenlik teknolojimiz, siber suçluların bunları çalmasını engellemek için paranızı ve hesap bilgilerinizi korumanıza yardımcı olur.**
EBEVEYN DENETİMİ – Çocukları çevrimiçi tehlikeler ve daha fazlasına karşı korumanıza yardımcı olur

Çocuklar çeşitli İnternet tabanlı risklere karşı savunmasız olduğundan Ebeveyn Denetimi özelliklerimiz, çocuklarınızı çevrimiçi tehlikelerden uzak tutmanıza, uygunsuz içerikleri ve web sitelerini engellemenize ve çocuklarınızın sosyal ağlarda mesajlaşmasını yönetmenize yardımcı olur.**
PERFORMANS – Cihazlarınızın tasarlandığı performansı sunmasına olanak tanır
Güvenlik sizi yavaşlatmamalıdır. Koruma teknolojilerimiz "sahne arkasında" çalışır; yani bu, bilgisayarlarınızın ve mobil cihazlarınızın yoğun yaşamınıza ayak uydurmanıza yardımcı olabileceği anlamına gelir.
BASİTLİK – Kolay çevrimiçi kontrol sunarak güvenliği basitleştirir
Kimse karmaşık güvenlikle uğraşarak vakit harcamak istemez. İşte bu nedenle size güvenliğinizi çevrimiçi olabildiğiniz her yerden yönetmenizi kolaylaştıran, ücretsiz bir My Kaspersky hesabı sunuyoruz.
*Yalnızca PC'lerde kullanılabilir.
**Yalnızca PC'ler ve Mac bilgisayarlarda kullanılabilir.


Sayfanın üst kısmına dön ↑

Sistem Gereksinimleri

Tüm cihazlar için:
 • İnternet bağlantısı gerekli (ürün etkinleştirme ve güncellemelerle bazı özelliklere erişim için)
 • Web Kamerası Koruması teknolojisi yalnızca PC ve Mac bilgisayarlarda çalışır. Özellik, çeşitli uyumlu web kameralarıyla kullanılabilir. Uyumlu cihazların tam listesi için lütfen şu adresi ziyaret edin: PC'ler için, Mac bilgisayarlar için
Windows tabanlı masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar
 • Sabit sürücüde yaklaşık 800 MB'lık boş alan
 • Microsoft® Internet Explorer® 81veya daha yeni bir sürüm
 • Microsoft .NET Framework 4 veya daha yeni bir sürüm
 • Microsoft Windows 102 Home / Pro / Enterprise
 • Microsoft Windows 8 ve 8.1 / Pro / Enterprise / 8.1 güncellemesi
 • Microsoft Windows 7 Starter / Home Basic / Home Premium / Professional / Ultimate SP1 veya üzeri
 • Microsoft Windows Vista® Home Basic / Home Premium / Business / Enterprise / Ultimate SP1 veya üzeri
 • Microsoft Windows XP4 Home / Professional (32-bit) SP3 veya üzeri / Professional (64 bit:relievedface: SP2 veya üzeri
  • İşlemci: 1 GHz veya daha hızlı
  • Bellek (RAM): 1 GB (32 bit) veya 2 GB (64 bit)
Windows tabanlı tabletler (Intel® işlemcili sistem)
 • Microsoft Windows 102 Home / Pro / Enterprise (32 bit veya 64 bit:relievedface:
 • Microsoft Windows 8 ve 8.1 / 8.1 Pro (64 bit:relievedface:
 • Minimum ekran çözünürlüğü: 1024x600
Mac masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar
 • Uygulamayı yüklemek için sabit sürücüde 770 MB boş alan
 • Bellek (RAM): 1 GB
 • OS X 10.9 – 10.11
Android tabanlı akıllı telefonlar ve tabletler
 • Android™ 4.0 – 6.0
 • Minimum ekran çözünürlüğü: 320 x 480
iPhone ve iPad5
 • iOS® 8.0 veya üzeri
Windows Phone®5
 • Windows Phone 8
Yeni işletim sistemlerinin beta sürümlerini/önizlemelerini desteklemediğimizi lütfen unutmayın. İşletim sistemlerinin yalnızca son, resmi sürümleri ürün tarafından desteklenir.
1Microsoft Internet Explorer 8 kullanıyorsanız My Kaspersky portalının ve güvenlik yönetim işlevlerinin doğru çalışacağını garanti edemeyiz.
2Windows 10 kullanıyorsanız şu ürün işlevleri şu anda kısıtlı ve kısmen kullanılabilir olabilir: Sistem İzleyici, Sistem belleği taraması, Kendini Koruma, Uygulama Denetimi, Güvenli Para3. Windows 10 ile sürekli uyumluluk sağlamak amacıyla lütfen Kaspersky Lab güvenlik yazılımınız için mevcut tüm yamaları indirip yükleyin. Ürün, Windows 10 Mobil sürümlerinde çalışmaya yönelik değildir. Kısıtlamalarla ilgili tüm ayrıntılara erişmek için lütfen http://support.kaspersky.com/12848 adresini ziyaret edin.
3Bazı ürün özellikleri 64 bit işletim sistemlerinde çalışmayabilir. Daha fazla ayrıntı için lütfen https://support.kaspersky.com/13014 adresini ziyaret edin.
4Microsoft Windows XP kullanıyorsanız ürün, FAT32 dosya sisteminde çalışmaya yönelik değildir.
5Bu platformda yalnızca Kaspersky Safe Browser kullanılabilir.
 

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
37,677
Tepkime puanı
1,088
Puanları
262

Kaspersky, 14 yıllık geliştirme sürecinin ardından, Kaspersky OS işletim sistemini tamamladı.
Antivirüs yazılımı üreticisi Kaspersky, 11 Kasım 2002 tarihinden bu yana kırılamayan bir işletim sistemi çıkarmak için çalışıyor. 14 yıl sonra nihayet proje tamamlandı. Kaspersky OS, tamamen yeni bir işletim sistemi ve Linux tabanlı değil. Yazılım geliştirme ekibi, olası güvenlik açıklarının ortaya çıkmaması için, işletim sistemini sıfırdan yazmaya karar vermiş.

Bu yüzden projenin başlangıcında sadece mimari ve teknik ayrıntılar üzerinde konuşulmuş. İşletim sisteminin programlanmasına birkaç yıl sonra başlanmış. Kaspersky OS, en yüksek güvenlik taleplerine cevap vermek için tasarlanmış ve tüm saldırılara karşı koyabileceği iddia ediliyor.Firmanın ifade ettiğine göre, işletim sistemini kırmak için aşırı yüksek bir işlem gücü gerekiyor. Bu tip bir sistem de oldukça pahalı. Kaspersky Labs aynı zamanda yeni işletim sistemine sahip olan ilk network switch cihazını da tanıttı. Bu cihaz, özellikle aşırı yüksek veri güvenliğine ihtiyaç duyan yerler için tasarlanmış.
 

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
37,677
Tepkime puanı
1,088
Puanları
262
Kaspersky OS Geliyor!
Bugüne kadar güvenlik konusunda en çok tanınan ve tercih edilen Kaspersky güvenlik konusunda önemli bir hamle yapıyor. Kaspersky OS adında yeni bir işletim sisteminin duyurusu yapıldı.

Güvenlik konusunda yıllardan beri yaptığı araştırmalar ve çalışmalar ile en çok güvenilen firmalardan birisi olan Kaspersky geliştirdiği çeşitli uygulamalarla da bilgisayar veya mobil cihazlarda güvenliğin sağlanmasını mümkün kılıyor. Kişilerin büyük bir kolaylık elde etmesini sağlayan Kaspersky şimdilerde ise yeni bir işletim sistemi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Resmen Duyuruldu

Resmi blog adresinde yayınlanan bilgilerde Kaspersky olarak adlandırılan yeni bir işletim sistemi için çalışmalara başlandığı, kullanıcı dostu ve aynı zamanda güvenli bir sisteminin geliştirilmesi adına yoğun bir şekilde testlerin sürdüğü belirtildi. Üstelik uzun zamandan beri işletim sistemlerinin geliştirilmesinde Linux üzerine kurulan sistemler eleştiri alırken Kaspersky tarafından yapılan açıklamalarda Linux üzerine yeni bir sistemin kurulmayacağı ve Kaspersky tarafından yepyeni bir sistemin sunulacağı belirtildi.

Güvenlik Üst Seviyede Olacak

İşletim sisteminin herhangi bir şekilde erişime kapalı olması güvenlik konusunda büyük bir kolaylık sağlarken Kaspersky tarafından piyasaya sunulacak yeni işletim sisteminin özellikle güvenliği ön planda tutan kişiler tarafından tercih edilebileceği belirtiliyor. İşletim sisteminin kırılamaz olması ve aynı zamanda sızmasının önlenebilir durumda olması Kaspersky OS’un önemli bir gelişme kaydetmesini sağlayabilir
 

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
37,677
Tepkime puanı
1,088
Puanları
262
Dev antivirüs ve güvenlik şirketi Kaspersky, güvenlik temelli bir işletim sistemi yayınlayacağını açıkladı. 14 yılda geliştirilen işletim sisteminin detayları haberimizde.

Güvenlik konusunda yıllardır akıllara gelen ilk şirketlerden birisi olan Kaspersky, işletim sistemi yapıyor.

İşletim sistemlerinin güvenlik konusunda yeterince iyi olmadığını ve sektörün bu tarz güvenli bir işletim sistemine ihtiyacı olduğunu düşündükleri için Kaspersky OS projesine başladıklarını açıklayan CEO Eugene Kaspersky, işletim sistemi hakkında çok detaylı bilgiler vermedi.

Kaspersky OS'un farkı ne?
CEO tarafından yayınlanan blog yazısında bahsedilen detaylara göre Kaspersky OS kullanıcı dostu olmakla birlikte aynı zamanda da oldukça kişiselleştirilebilir bir işletim sistemi.Ayrıca Linux tabanlı olmadığını vurgulamak için 'İçinde Linux'un kokusu dahi yok' diyen Eugene Kaspersky, işletim sisteminin 14 yıllık bir geliştirilme süresi içerisinde oluşturulduğunu belirtti.

Kaspersky, işletim sisteminin hacklenemez olduğunu belirtti ve açıklamak olarak ise hacklemek isteyen kişinin ancak kullanıcı bilgilerinin dijital imzasının kırarak işletim sistemine sızabileceğini fakat bunun da kuantum bilgisayarlarıyla ancak mümkün olabileceğini ekledi.

Kaspersky'ın işletim sisteminin yayınlanma tarihi konusunda bir bilgi olmasa da oldukça ilgi çekeceği kesin.
 

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
37,677
Tepkime puanı
1,088
Puanları
262
Kaspersky Lab 1 milyar zararlı buldu

Kaspersky Lab'ın tespit ettiği zararlı yazılımların sayısı 1 milyara ulaştı.
Her geçen gün ortaya çıkan siber tehditlerin sayısı o kadar büyüdü ki, tek tek insan eliyle işlenmeleri imkansız hale gelmiş durumda. Bu sebeple, zararlı yazılım keşfi ve analizi işlemlerinin insan tecrübesinden de faydalanarak otomatik bir sürece döndürülmesi, modern tehditlerle savaşmak konusunda tek uygulanabilir yaklaşım olarak karşımıza çıkıyor.
Astraea tarafından keşfedilerek Kaspersky Lab'ın bulut temelli veri tabanına otomatik olarak eklenen zararlı yazılımların oranı, büyüyüşünü son beş yıldır sürdürüyor: 2012 yılında %7.53 iken, 2016 Aralık ayında %40.5'e kadar yükselmiş olduğu görülüyor. Söz konusu oran, her gün Kaspersky Lab uzmanları ve tespit sistemleri tarafından keşfedilen yeni zararlı yazılımların sayısı doğrultusunda büyüyor. Bu sayı 2011 yılında günde 70.000 dosya iken, 2016 yılında ise günde 323.000'e kadar yükselmiş bulunuyor.
Kaspersky Lab Anti-Zararlı-Yazılım Ekibi Lideri Vyacheslav Zakorzhevskykonuyla ilgili olarak: "Bir milyar tekil zararlı dosya gerçekten önemli bir dönüm noktası. Bu bize, isteğe göre uyarlanmış zararlı yazılımlar sunan küçük forumlardan tutun, seri olarak üretilen zararlı yazılımlara ve özel siber suç hizmetlerine varana kadar, siber-suç yeraltı dünyasının ne denli büyük olduğunu gösteriyor. Diğer yandan ise otomatik zararlı yazılım analiz teknolojilerimizin ne kadar yüksek kalitede olduğunu ve gelişmiş olduğunu gösteriyor. Bu bir milyar dosyanın 200 milyonundan fazlası Astraea makine öğrenimi sistemi tarafından eklendi, ki bu etkileyici bir sayı. Gelişmiş sistemlerimiz artık sadece bilinen zararlı yazılımları her gün tespit etmekte kalmıyor, yeni ve bilinmeyenlerini de keşfedebiliyor. Geri kalan 800 milyon dosya başka tespit sistemlerimiz ve uzmanlarımız tarafından eklenmiş olsa da makine öğrenimi sistemlerinin Kaspersky Lab'ın bulut veri tabanına yaptığı katkı dikkate değer ve büyümeye de devam edecek." diyor.
Astraea, Kaspersky Lab'ın koruma altyapısını oluşturan makine öğrenimi temelli zararlı yazılım analiz sistemlerinden biri ve koruma altındaki bilgisayarlardan gelen bildirimleri otomatik olarak analiz ederek daha önce bilinmeyen tehditleri ortaya çıkarmaya yardımcı oluyor. Şirketin büyük veri tabanındaki bilgileri kullanarak zararlı yazılımların gerçek dünyada davranışları konusunda kendisini eğitip davranış kalıpları oluşturuyor ve böylece bilinmeyen ve karmaşık zararlı yazılımları tespit edebiliyor.
 

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
37,677
Tepkime puanı
1,088
Puanları
262


Antivirüs programlarının genellikle yetersiz kaldığı Rootkit virüslerini bilgisayardan tamamen silmek için Kaspersky TDSSKiller programını kullanabilirsiniz.

Kaspersky TDSSKiller programını çalıştırdıktan sonra bilgisayarda tarama işlemi yaptırın ve bulunan rootkit zararlılarını temizleyin.
Kaspersky TDSSKiller programı aşağıda listesini paylaştığım virüsleri bulup silebilir:
Rootkit.Boot.Xpaj.a, Rootkit.Boot.Yurn.a, Backdoor.Win32.Trup.a,b, Backdoor.Win32.Sinowal.knf,kmy, Backdoor.Win32.Phanta.a,b, Virus.Win32.TDSS.a,b,c,d,e, Virus.Win32.Rloader.a, Virus.Win32.Cmoser.a, Virus.Win32.Zhaba.a,b,c, Trojan-Clicker.Win32.Wistler.a,b,c, Trojan-Dropper.Boot.Niwa.a, Trojan-Ransom.Boot.Mbro.d, e, Trojan-Ransom.Boot.Siob.a., DNSChanger, Rootkit.Win32.TDSS, Rootkit.Win32.Stoned.d, Rootkit.Boot.Cidox.a, Rootkit.Boot.SST.a, Rootkit.Boot.Pihar.a,b,c, Rootkit.Boot.CPD.a, Rootkit.Boot.Bootkor.a, Rootkit.Boot.MyBios.b, Rootkit.Win32.TDSS.mbr, Rootkit.Boot.Wistler.a, Rootkit.Win32.ZAccess.aml,c,e,f,g,h,i,j,k, Rootkit.Boot.SST.b, Rootkit.Boot.Fisp.a, Rootkit.Boot.Nimnul.a, Rootkit.Boot.Batan.a, Rootkit.Boot.Lapka.a, Rootkit.Boot.Goodkit.a, Rootkit.Boot.Clones.a.

İşletim Sistemi: Windows 10, Windows 8-8.1, Windows 7, Windows Xp,Vista
Lisans: Ücretsiz
Boyut: 4.5 MB

Kaspersky TDSSKiller İndir

Kaspersky TDSSKiller Alternatif İndirme Linki

Kaspersky TDSSKiller Ekran Görüntüleri

 

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
37,677
Tepkime puanı
1,088
Puanları
262


Kaspersky Internet Security 2017 dünyanın en güçlü bilgisayar koruma yazılımlarından biridir ve belki de birincisidir. Pek çok güvenlik testinde zirvede yer almaktadır.

Kaspersky Internet Security hem bir antivirüs programının sahip olduğu tüm özelliklere hem de antivirüs programlarında olmayan tehditleri önleme becerisine sahiptir. Üstelik şimdi Mac, Android ve PC cihazlarının tümü için koruma sunuyor.
Kaspersky Internet Security ile online bankacılık işlemleriniz güvende olur, internetten gelebilecek tüm hacker saldırılarını önler, bütün virüslü dosyaları engeller/temizler, çocukları internetin zararlı etkilerinden korur (ebeveyn kontrolü), kimlik hırsızlığını önler ve kişisel verilerinizi koruyarak internette gizlilik sağlar.

İşletim Sistemi: Windows 10, Windows 8-8.1, Windows 7, Windows Xp, Vista
Lisans: Deneme Sürümü
Dil: Türkçe
Boyut: 2,3 MB

Kaspersky Internet Security 2017 İndir

Kaspersky Internet Security 2017 Alternatif İndirme Linki

Android için Kaspersky Internet Security 2017 Uygulama İndir
 

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
37,677
Tepkime puanı
1,088
Puanları
262


Güvenlik kaygısı nedeniyle finansal işlemler yapmaktan uzak duran kullanıcıların içini rahatlatacak bir haberimiz var. ESET, çevrimiçi bankacılık ve alışveriş işlemlerine yönelik özel bir güvenlik katmanı geliştirdi. ESET Smart Security 9 sürümü, parasal transferlerin güvenli ortamda yapılmasını sağlayan ‘Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Koruması’ ile finansal işlemler son derece güvence altına alınıyorlar.
ESET'in yeni sürümü ESET Smart Security 9 dijital sistemleri hedef almış virüs, truva atı, solucan, rootkit, botnet, oltalama (phising) teknikleri, casus yazılımlar ve şifre-fidye programları gibi kötü amaçlı yazılımlara karşı son derece etkili yöntemlerle mücadele edebiliyor. ESET Smart Security 9 Windows 10 entegrasyonu sayesinde yeni nesil işletim sistemi taşıyan cihazlarla da uyumlu çalışıyor.Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Koruması Neden Bu kadar Önemli?

ESET, ABD ve İngiltere’de 2,000 kişi ile yaptığı araştırma ve anketlerde yetişkin kullanıcıların yüzde 30’unun güvenlik kaygısı nedeniyle parasal çevrimiçi işlemlerden uzak durduğunu tespit etmiş. Kullanıcıların bu kaygısına güvenli bir cevap vermek isteyen ESET, var olan siber suçluların tehditleri ışığında tasarlanıp geliştirilen ‘Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Koruması’na sahip ESET Smart Security 9 sürümünü de bu hassas duruma göre özelleştirdi.
Günümüzde teknolojik finansal işlemlerin öneminin son derece arttığı göz önüne alınırsa bu kategoriye yönelik tehditlerin artmasının kaçınılmaz olduğu anlaşılabiliyor. ESET'in yeni sürümü ESET Smart Security 9 bu noktada önemli bir güvenlik boşluğunu son derece sağlam önlemlerle doldurabiliyor.

İndir

ESET NOD32 Antivirus

Virüs Temizleme Yazılımı


İndir

ESET Smart Security

Kapsamlı Bilgisayar Koruma Yazılımı


İndir

ESET Mobile Security & Antivirus Android

Android için ESET Güvenlik UygulamasıVideoyu İzleyin

ESET güvenlik sistemi ve ESET Smart Security 9 hangi özelliklerle geliyor?

ESET güvenlik sistemlerinin yeni sürümü ESET Smart Security 9, kullanıcılarını farklı siber tehditlere karşı yine farklı güvenlik katmanları kullanarak koruyor.
ESET'in bu yeni sürümüyle beraber dijital finans işlemlerinde aşağıdaki özellikleri kullanıcılarına sunabiliyor.

 • Antivirus ve Antispyware – Virüs, solucan, Truva atı, bootnet, rootkit ve casus yazılım gibi hemen her türden çevrimiçi ve çevrimdışı tehdide karşı koruma sağlar ve zararlı yazılımların diğer kullanıcılara yayılmasını engelliyor.


 • Exploit Blocker (İstismar Önleyici) - Kullanıcıların sistemindeki web tarayıcılar, PDF okuyucular, e-postalar ya da MS Office bileşenleri gibi sıkça istismar edilen uygulama türlerinin davranışını takip edebiliyor ve şüpheli etkinlikleri saptıyor. ESET Smart Security 9 bu özelliği ile daha önceden bilinmeyen tehditlerin saptanmasına olanak veriyor.


 • Düşük kaynak tüketimi - Performansın yüksek kalmasını sağlıyor. Buna paralel olarak donanımın ömrünü uzatıyor. ESET Smart Security 9 son derece küçük güncelleme paketlerine sahip olduğu için internet bant genişliğinden de tasarruf sağlıyor.


 • Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Koruması - İnternet bankacılık sitelerinde kullanıcıyı otomatik olarak koruyor ve çevrimiçi ödeme yapıldıkça güvenliği artırıyor. ESET Smart Security 9 klavye ile tarayıcı arasında var olan iletişimi şifreleyebildiği için “keylogger” tarzı yazılımlardan cihazları koruyabiliyor.
 • Botnet Koruması – Kullanıcıların bilgisi olmadan bilgisayarlarından spam posta gönderilmesini ya da uzak sunuculardan gelen atakları engelleyen ESET Smart Security 9, olası tehditleri algılamak için ağ tabanlı koruma katmanları oluşturabiliyor. Algılanan her hangi kötü amaçlı iletişim durduruluyor ve kullanıcı da bu durumdan haberdar ediliyor.


 • Anti-Phishing Modülü - ESET Smart Security 9 kullanıcılarını oltalama tekniklerine karşı da koruyor. Yasal siteymiş gibi görünen sahte web finans siteleri tarafından gerçekleştirilen parola sorgulamaları, bankacılık bilgi talepleri gibi diğer önemli bilgileri ele geçirme çabalarını engelliyor.


 • Gelişmiş Bellek Tarayıcı (Advanced Memory Scanner) - ESET Smart Security 9 kötü amaçlı sürecin davranışını izleyebiliyor ve bellekte açıldıktan sonra tarama gerçekleştirebiliyor. Yoğun biçimde gizlenmiş kötü amaçlı yazılımların bile bulaşmasını etkili bu şekilde önleyebiliyor.


 • Vulnerability Shield (Güvenlik Açığı Kalkanı) - ESET Smart Security 9’nin bu özelliği aslında bir güvenlik duvarı uzantısı olarak tanımlanabilir. Ağ protokollerinde sık karşılaşılan zayıflıkları algılayan bu özellik sayesinde kötü amaçlı yazılımların yayılmasına karşı önemli bir koruma katmanı teşkil ediyor.


 • ESET Sosyal Medya Tarayıcısı – Sosyal medya tarafını atlamayan ESET Smart Security 9, sosyal medya hesabı olan kullanıcılarını ve onların arkadaşlarını hem Facebook hem de Twitter’da bulaşıcı içeriğe karşı koruyabiliyor.


 • ESET Destek 7/24 – ESET, 7 gün 24 saat canlı ve kesintisiz destek hizmeti sunuyor. ESET Smart Security 9 kullanıcıları 0850 221 37 38 numaralı telefondan ürünlerle ilgili teknik desteği istedikleri zaman dilimleri içerisinde alabiliyorlar.
 

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
37,677
Tepkime puanı
1,088
Puanları
262


Rusya merkezli siber güvenlik ve antivirüs sağlayıcı Kaspersky yepyeni bir işletim sistemi duyurdu. KasperskyOS adı verilen güvenli işletim sistemi özellikle ağ cihazları, endüstriyel kontrol sistemleri ve Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazlarında kullanılmak üzere geliştirilmiş durumda.
KasperskyOS birçok cihaz için güvenli çözüm olacak

Eugene Kaspersky tarafından duyurulan KasperskyOS işletim sistemi üzerinde 11-11 kod adıyla 14 yıldır çalışıldığı ifade ediliyor. Bu kod adının sebebiyse ilk konsept çalışmaların 11 Kasım tarihinde başlatılması.
SELinux ve SEBSD gibi sistemlerinden geliştirildiği Flux Gelişmiş Güvenlik Çekirdeği (FLASK) mimarisinden alınan konseptlerle hayata geçen KasperskyOS’nin doğrudan bu sistemler üzerinden üretilmediğinin de altı çiziliyor. Bunun yerine, sistemin güvenlik göz önünde bulundurularak sıfırdan inşa edildiği vurgulanıyor.

Ayrı ayrı özelleştirme ile farklı alanlara uygulanabilecek bir paket oluşturmak amacıyla Kaspersky, üç farklı ürün oluşturmuş durumda. Bunlardan ilki işletim sistemi olarak KasperskyOS, bağımsız bir güvenli hipervizör olarak KSH ve işletim sistemi bileşenleri arasında güvenli etkileşim için KSS.
Fiyatlandırma tarafındaysa tam bir netlik yok, çünkü müşteri ihtiyaçlarına göre fiyatlandırmanın değişkenlik göstereceği ifade ediliyor. Bu güvenli sistemin uygulanabileceği alanlar arasındausa arasındaysa Nesnelerin İnterneti (IoT), telekomünikasyon ekipmanları, bağlantılı otomobiller ve endüstriyel kontrol sistemleri yer alıyor.
Projenin şu an için herkese sunulmaya hazır olmadığı ve test aşamasında olduğu belirtilmekte. Testte kullanılan bin adet router cihazın tanesinin maliyeti ise 3,028 dolar olarak ifade ediliyor.
KasperskyOS tarafından desteklenen mimariler ise şu şekilde:
X86/x64 CPU için KasperskyOS: Pentium II ve ya üstü, 8MB RAM veya üstü
Ethernet: Realtek RTL8139, Intel i82580
ARM CPU için KasperskyOS: ARMv7 veya üstü, 8MB RAM veya üstü
KasperskyOS resmi sayfasına ise bu adresten erişebilirsiniz.
 

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
37,677
Tepkime puanı
1,088
Puanları
262

Kaspersky System Checker programı bilgisayarınızın güvenlik açıklarını tespit eder ve bilgisayarın çalışmasını olumsuz etkileyen sorunları tespit ederek kaldırır. Bilgisayar performansını artırmak, sistem bilgisi görüntülemek ve uygulama kaldırmak mümkün.Tehdit ve Güvenlik Sorunlarını Tespit Edin
Kaspersky System Checker programı ile bilgisayarınızda olası tehditleri veya güvenlik açıklarını bulun, sistem performansını etkileyen sorunları tespit edin ve uygulamaları kolayca kaldırın.

Sponsorlu Bağlantılar
Kaspersky System Checker programı bilgisayarınızın güvenlik açıklarını bulmanın yanı sıra bilgisayarın performansını etkileyebilecek sorunları tespit eder. Bilgisayarın çalışması üzerinde olumsuz etkilere sahip olan tehditleri ve sistemle ilgili sorunları belirlemek için analiz yapar.

Yeni bir tarama başlatmak sadece bir düğmeye basın ve anlık olarak tehditleri tara sırasında size göstersin.

Kaspersky System Checker ciddi güvenlik açıklarına dönüşebilecek sorunlarla ilgili bilgileri görüntüler. Örneğin, Internet Explorer’ın ActiveX bileşenlerini indirmesine izin verilip verilmeyeceğini, sistem güncellemelerinin yüklenmesi gerektiği veya kullandığınız antivirüs yazılımı güncel olup olmadığını algılar. Ayrıca, UAC devre dışı bırakılmışsa veya Windows’daki ana bilgisayar dosyaları değiştirilmişse gösterir. Beklendiği gibi kötü amaçlı davranışa sahip dosyaları ve güvenlik duvarı ile ilgili sorunları da gösterir.

Kaspersky System Checker, sistem yapılandırması, işletim sistemi sürümünü, donanım ayrıntılarını, yüklü virüsten koruma yazılımını ve sürüm numarasını ve mantıksal disklerin yapısını açıklayan bilgileri de toplar.

Ayrıca tarayıcı eklentilerini izlemenizi ve yüklü programları yerel makinede güvenli bir şekilde kaldırmanızı sağlayan bir uygulama kaldırıcı ve bir tarayıcı uzantısı görüntüleyicisi gibi davranır.

Kaspersky System Checker, biraz zaman alan bir sistem analizi yapıldıktan sonra, bilgisayarınızla ilgili önemli güvenlik ve performansla ilgili sorunları ortaya çıkarmaktadır.Kaspersky System Checker Detayları
Lisans: Ücretsiz
Boyut: 47 MB
Dil: İngilizce
Versiyon: 1.1.0.228
İşletim Sistemi Win 10 / 8 / 7 / Vista / XP
 

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
37,677
Tepkime puanı
1,088
Puanları
262


Kaspersky 1,5 yılı aşkın süredir belirli bölgelerde ücretsiz olarak sunacağı Kaspersky Free antivirüs yazılımının test sürecini gerçekleştirmişti. Sonunda,
Kaspersky’nin ücretsiz antivirüs yazılımı kademeli olarak tüm dünyanın kullanımına açılıyor.

Kaspersky Free indirmeye hazır!

İlk olarak deneme sürecinde sadece Rusya, Ukrayna, Belarus, Çin ve İskandinav ülkelerinin kullanımına açılan
Kaspersky Free, 4 aylık süre zarfında tüm dünyanın kullanımına sunulmuş olacak. Şirketin sunduğu takvimde ülkemiz için bu tarih 5-7 Eylül arasında gözüküyor.

Bu ücretsiz sürümde VPN, Ebeveyn Kontrolleri ve Çevrimiçi Ödeme Koruması gibi özellikler sunulmazken; dosya ve e-posta tarama, internette koruma sağlama ve zararlı yazılımları karantinaya alma gibi bilgisayarınızı korumak için gerekli temel özellikler sağlanmakta. Ek olarak, Kaspersky Free sistem kaynaklarını sömürmemek konusunda da iddialı.
Diğer ücretsiz antivirüs yazılımları gibi reklamlar kullanıcıyı boğmamak hedefinde olan Kaspersky, bunun yerine katkıda bulunduğunuz verilerleürünlerindeki makine öğrenimini geliştirmek niyetinde.
Yazılımın daha fazla bilgisayara kurulmasıyla daha fazla kullanıcıyı koruma kalitesinin de büyük veri sayesinde artacağı düşünülüyor.

Kaspersky Free web sayfasına bu adresten erişebilirsiniz.