☆☆CEP MOBİL☆☆ Galaxy Note 9 için Android Pie beta yayınlandı!

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
37,096
Tepkime puanı
1,016
Puanları
262


Merakla beklenilen Galaxy Note 9Android Pie Beta güncellemesisonun yayınlandı. Yeni Android güncellemesi ile birlikte Samsung’un amiral gemisi kullanıcıları ayrıca, yeni arayüzü tasarımına da kavuştu. İşte detaylar!
Galaxy Note 9 Android Pie Beta güncellemesi sonun yayınlandı

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz haftalarda Amerika’daki Galaxy Note 9kullanıcıları için beta için bir kayıt programını başlatmıştı. Bugün ise yaşanılan gelişme ile birlikte Galaxy Note 9 Android Pie Betagüncellemesi dağıtılmaya başlandı.
İlk etapta yeni güncellemenin Almanya’daki ve Hindistan’daki Note 9kullanıcıları için yayınlandığını özellikle belirtelim belirtelim. Samsung’a yakın kaynaklarca gelen bilgilere göre, yeni güncelleme daha sonrasında Amerika, Güney Kore, Almanya, Polonya, İspanya, Çin, Fransa, Hindistan ve İngiltere’deki kullanıcıların huzuruna sunulacağı ön görülüyor.
N960FXXU2ZRKQ sürüm numarasıyla yayınlanan Android 9.0 Pie ile birlikte ayrıca Kasım ayı güvenlik paketi de kullanıcılara sunuluyor.
Yeni arayüz ile gelen değişiklikler arasında, Samsung DeX için bazı yenilikler ve kamera tarafında da bazı iyileştirmeler bulunuyor. Bunun dışında, bazı Samsung uygulamaları da, Samsung Galaxy Appuygulamasından güncellenmeli. Çoğu Samsung uygulaması da, yeni güncellemelerle birlikte yeni işlevleresahip.
Örneğin, ülkemizde kullanımda olmayan Samsung Pay, yeni görünümle daha uyumlu yeni bir arayüze sahip. Dosya yöneticisi tarafında ise, tamamen işlevsel bir takım değişiklikler de ön plana çıkıyor. Söz konusu güncellemenin boyutu yaklaşık 1,5 GB olarak karşımıza çıkıyor. Bu yüzden dolayı indirme ve yükleme, bir miktar zaman alabilir.

Samsung’un yeni Android arayüzü One UI bizlere neler sunuyor?

Samsung yeni Android arayüzü One UI ile görünümü daha da sadeleştirip, tek elle kullanım kolaylaştırmayı amaçlıyor. Android’e gelen katlanabilir telefon desteği, Samsung’un yeni arayüzünde de destekleniyor. Samsung, 2019 yılı içerisinde katlanabilir telefon modelleriyle karşımızda olacak. Yeni arayüz bu modellerde de kullanılacak.
Özellikle arayüz tanıtılırken, günlük hayatta sıklıkla kullanılan butonların ekranın yarısından aşağısına yerleştirildiği vurgusu dikkat çekti. Artık telefonlar günümüzde büyüyen yapılarıyla tek elimizle zor kullanılacak hale geldi. Sürekli basılan butonların da ekranda yukarıda yer alması, kullanımı özellikle tek el ile kullanımı daha da zorlaştırıyor. Samsung yeni Androidarayüzü One UI ile bu konuya özen göstermiş ve tasarım dilinin ana hattını oluşturmuş.

Ayrıca yeni arayüzde karanlık / gece teması da bulunacak. Bununla beraber simgelerin de yeniden tasarlandığı, arayüzde yuvarlak köşeli hatların dikkat çektiğini söyleyebiliriz. Simgelerle beraber fontlar da yenileniyor.
Yeni arayüz ile beraber gelen bir diğer yenilik ise telefonun renk seçeneklerine göre temanın telefonun rengiyle gelmesi özelliği. Örneğin mavi Galaxy Note 9aldıysanız, telefonunuzun arayüzü de mavi olacak.
Android Pie ile kullanıcılara sunulan yenilikler!

Android 9.0 ile birlikte yapay zekanın da yardımıyla akıllı telefonunuz daha akıllı, daha basit ve kullanıcılar için daha kişiselleştirilmiş bir deneyim sunuluyor. Yeni özellikler arasında ekran çıkıntıları için dahili destek, yenilenen Hızlı Ayarlar paneli bulunuyor. Yeni bildirim özellikleri, bildirimlerdeki mesajlara yanıtlama ve akıllı yanıtlar da dikkat çekiyor.

Parmak izi doğrulama için güçlendirilmiş kullanıcı arayüzü, gizlilik geliştirmeleri, uygulamaların arka planda yaptıklarının yönetimi de yenilikler arasında.
Adaptif Batarya ve Adaptif Parlaklıkve Uygulama Aksiyonları ile Uygulama Dilimleri de yine kullanıcıların deneyimini çok daha ileri seviyeye taşıyacak. Dijital Sağlıközellikleri ise cihazınızla ne kadar zaman harcadığınızı yönetmeniz noktasında yardımcı olacak.