☆☆UYDU SATELLİTE☆☆ Daha İyi Bir TV Tuner ile Daha Fazla OTA TV Kanalı Nasıl Gidilir?

Bacanak_46

Yönetici
S.Moderatör
Daha İyi Bir TV Tuner ile Daha Fazla OTA TV Kanalı Nasıl Gidilir?
Evinizde Hava TV kanalları alan birden fazla TV varsa, bazı TV'lerin diğerlerinde olduğu gibi sinyal alamadığını fark etmiş olabilirsiniz.

Bunun nedeni, bazı TV'lerin yerleşik alıcı hassasiyetinin daha iyi olmasıdır.

Son 4-5 yılda kurulan yeni TV'lerin çoğu eski birimlere göre daha iyi bir iş çıkarsa da yine de değişebilir.

Diğer sorunların TV'nin istasyonlara alınmamasına neden olabileceğini unutmayın.

TV mi, Sinyal mi?
Yapılacak ilk şey, TV'nin kötü ve zayıf bir sinyal olmadığını doğrulamaktır.

Bir TV diğer odadaki TV'den daha fazla istasyon alıyorsa, en kolay yöntem onları değiştirmektir.

TV'leri değiştirdikten sonra kanalları tekrar taradığınızdan emin olun.

• TV daha az kanal alıyorsa, daha fazla istasyon almaya başlarsa, sinyaldir.
  • Değişim yoksa ve kanallar hala açılmıyorsa TV'dir.
Düşük kaliteli veya kötü TV sinyalleri için, birden fazla TV kullanıldığında bir sinyali iyileştiren bir yükseltici veya yükseltici takılabilir .

Amazon Kanalında 4 TV'ye Kadar Kanal Master Dağıtım Amfisi Master
Kanal CM3414 Kablo ve Anten Sinyali için 4 Portlu Dağıtım Amplifikatörü

Bir OTA TV Alıcısını Yükseltme
TV'leri değiştirirseniz ve ünitenin sinyalleri iyi almadığını tespit ederseniz, TV alıcısını yükseltmenin iki yolu vardır, yeni bir TV veya OTA dijital dönüştürücü kutusu satın alın.

TV'niz eskiyse, yükseltme zamanı olabilir ve yeni bir birim iyi bir seçenek olabilir.

Bu, çoğu TV'nin daha iyi çalışmasına rağmen, yeni TV'nin daha iyi bir tuner alacağını garanti etmiyor.

Pek çok yeni TV'nin dahili OTA alıcısı ile gelmediğini unutmayın, bu nedenle yeni bir ünite satın alırsanız teknik özelliklere bakın.

Bir TV alıcısı dönüştürücü kutusu satın almak, düşük maliyetli ve yeni bir TV almayı gerektirmeyen iyi bir seçenektir. TV şovları kaydetme gibi çoğu ekstra özelliğe sahip birçok seçenek bulunmaktadır.
Daha İyi TV Tuner 222 ile Daha Fazla OTA TV Kanalı Nasıl Gidilir?

Mediasonik OTA TV Tuner Kutusu Amazon'da
Mediasonic HOMEWORX HW130STB Kayıt ve Medya Oynatıcı Fonksiyonu ile HDTV Dijital Dönüştürücü Kutusu

Bir TV alıcısı kutusunu kurmak, bir anteni kutuya asmak ve bir kabloyu televizyona sokmak kadar kolaydır. Çoğu, Koaksiyel ve HDMI gibi birden fazla çıkışa sahip olacaktır.
Daha İyi Bir TV Tuner Kutusu ile Daha Fazla OTA TV Kanalı Nasıl Gidilir?

Özet
Bir evde daha az kanal alan birden fazla TV'niz varsa, TV veya sinyal kaybı olabilir.

Bir evde birden fazla TV olması, birden fazla TV kullanıldığında sinyal zayıflayabileceğinden, genellikle bir dağıtım dağıtım yükselticisi gerektirir.

Uzun koaksiyel bir kablo da sinyal kaybına neden olabilir.

İlk adım, televizyonların yerini değiştirmek ve sorunun devam edip etmediğini görmek.

TV değiştirildikten sonra istasyonlar hala alınamıyorsa, TV alıcısı olası bir problemdir.

Bir TV alıcısı kutusu satın almak, TV'yi değiştirmek zorunda kalmadan en iyi bütçe seçeneğidir.