☆☆CANLI ANLATIM☆☆ Call of Duty: Black Ops IIII hakkında bildiğimiz her şey

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
39,120
Tepkime puanı
1,788
Puanları
262
ctivision ve Treyarch hiç de şaşırtıcı olmayacak bir şekilde Call of Duty: Black Ops IIII oyununu resmi olarak duyurdu. Bu duyuruya şaşırmadık çünkü zaten bugün veya yarın bir duyurunun geleceğini biliyorduk. Yapılan duyurunun detaylarına göre Call of Duty: Black Ops IIII, serinin 4. oyunu olacak. Yani direkt Call of Duty Black Ops 4 da diyebiliriz. Yapılan duyuruya göre oyun sadece PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için piyasaya sürülecek. Önceden bu oyunun Nintendo Switch için çıkacağı da söyleniyordu ama bu duyuru ile söylentiler yalan olmuş oldu.Resmi açıklamaya göre oyun 17 Mayıs 2018 tarihinde resmi olarak gösterilecek, E3 2018 sırasında da muhtemelen oyunu göreceğiz. Oyun, dünya çapında 12 Ekim 2018 tarihinde piyasaya sürülecek. Bu tarih oldukça ilginç çünkü EA ile DICE ekipleri de Battlefield V oyununu Ekim 2018 içerisinde piyasaya sürecek. Bakalım bu iki oyun arasında neler yaşanacak çıkış tarihi geldiği zaman? Tabii tüm bunların haricinde sizlere gösterebileceğimiz tanıtım videoları da var. Eğer dilerseniz bu videolara haberimiz boyunca göz atabilirsiniz ama şimdiden söyleyelim, videolarda Call of Duty: Black Ops IIII oynanış görüntüleri yok.


Call of Duty Black Ops 4 başka bir platformda daha satılabilir
Call of Duty: Black Ops IIII resmi olarak duyuruldu ama tüm bu duyuru paniği sırasında başka ilginç bir olay daha yaşandı. Oyuncuların keşfettiği yeni bir detaya göre Call of Duty Black Ops 4, Battle.net platformuna da gelebilir. Bunu oyuncular şöyle keşfetti: Eğer şu an Call of Duty markasının resmi internet sitesine giriş yaparsanız, hesabınızı Battle.net ile eşleştirebiliyorsunuz. Bu da, oyunun muhtemelen PC üzerinde Battle.net aracılığı ile satılacağını işaret ediyor olabilir. Çünkü bu internet sitesi üzerinde daha önce sadece Steam, PlayStation Network ve Xbox Live seçenekleri vardı.

Açıkçası eğer Activision ekibi, oyunun PC sürümünü Steam haricinde bir de Battle.net üzerinden satışa sunarsa ve Battle.net sunucularında bu oyun yer alırsa, kendileri kazanmış olur. Zaten Blizzard, Battle.net gibi markalar Activision çatısı altında. Böylece ekibin oyunu da kendi çatıları altında kalmış oluyor tamamen. Bizce mantıklı bir hareket. Bakalım bu konuya dair herhangi bir açıklama gelecek mi?
 

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
39,120
Tepkime puanı
1,788
Puanları
262
Çok sayıda spekülasyon ve 2018'in Call of Duty oyununun yeni bir Black Ops oyunu olacağı yönündeki kesin teyidi takiben, Activision bunu resmi hale getirdi.
Black Ops 4 Çıkış Tarihi


Çok sayıda spekülasyon ve 2018'in Call of Duty oyununun yeni bir Black Ops oyunu olacağı yönündeki kesin teyidi takiben, Activision bunu resmi hale getirdi. Call of Duty: Black Ops 4geliştirilmekte ve bu yıl piyasaya sürülecek. Alışkın olduğumuzdan daha erken çıkacak.

Black Ops 4, PS4, Xbox One ve PC'ye gelecek; bazılarının ümit ettiği gibi bir Switch versiyonu ile ilgili bir bilgi yok. 12 Ekim Cuma günü, yeni Call of Duty oyunlarının tipik olarak yayınlandığı Kasım ayı başındaki piyasaya çıkma zamanından neredeyse tam bir ay sonra yayınlanacak. Önceden onaylandığı gibi, bu yılın oyunu tüm Black Ops serilerinden sorumlu olan Treyarch tarafından geliştiriliyor.

Maalesef, bu temel detayların ötesinde, Activision oyun hakkında daha fazla bir şey paylaşmadı. Bunun yerine, 17 Mayıs'ta Activision'ın oyunu halka açıklayacağı özel bir etkinlik düzenlenecek. Bu tarihten önce başka resmi detayların gelmesi pek olası değil gibi.
 

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
39,120
Tepkime puanı
1,788
Puanları
262
İki üç gün video oyun dünyası haberleriyle ilgilenmeyen bir kişi, eminiz ki ne zaman bu kadar gelişme yaşandı diye soracaktır. Call of Duty Black Ops 4 duyuruldu. Zaten bütün olasılıklar, serinin isminin bildirildiği gibi olacağı yönündeydi ama son günlerde birden bire her yerde oyunla ilgili ip uçları görülmeye başlanmıştı. Oyunun tişörtleri, bir satış sitesinde listelendi, bir YouTube içerik üreticisi oyun için yarın önemli bir gün dedi, ertesi gün oyun duyuruldu. Hatta bir NBA oyuncusunda, Call of Duty: Black Ops IIII logosu taşıyan şapkayla görüntülenmişti. Neticede; ne bir video var elimizde, ne de detaylı bilgiler ama bazı perakende satış sitelerinde oyunun ön siparişe açıldığını görüyoruz.Call of Duty Black Ops 4 kutulu sürüm fiyatları belli oldu.
Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet gösteren üç internet satış mağazasında oyunun kutulu sürümlerinin ön siparişe açıldığı görülüyor. Bu mağazalar, öyle bilinmeyenisimler de değil üstelik. Herkes tarafından bilinen perakende satış siteleri olan, Amazon, GameStop ve BestBuy sitelerinde Call of Duty: Black Ops IIII listelenmiş durumda. Fiyatlandırma her platform için aynı ama siparişler haliyle PC, PlayStation ve Xbox One için ayrı ayrı hazır bulunuyor. Siteleri incelediğimizde oyunun satış fiyatının 59,99 Dolar olduğunu görüyoruz.

Bu fiyatların, oyun için belirlenen standart sürüm fiyatları olduğunu hatırlatalım. Alıştığımız üzere, oyunun yayıncısı Activision tarafından farklı içerik paketleri hazırlanacaktır. Bu içerik paketlerinde Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered oyununun ekleneceği söylentilerini de hatırlatalım. Ayrıca içerikler arasında oyunun özellikle çevrim içi modları için içerikler bulunacaktır ama şu anda hiçbir eklenti içerik hakkında bilgi verilmedi. Çıkış tarihi ise, daha önceden belirtildiği üzere, yukarıda saydığımız internet satış sitelerinde de 12 Ekim 2018 olarak bildiriliyor.

İnsanın aklına; açıklama yeni yapıldı, nasıl çıkış tarihini rahatlıkla verebilirler gibi bir düşünce gelebilir. Hatırlatalım, Call of Duty: Black Ops IIII yeni duyurulmasına rağmen, üç yıldır Treyarch ekibi tarafından geliştiriliyordu. Serinin her sene bir oyununun çıkması için Activision tarafından kullanılan üç farklı geliştirici ekiple çalışma tekniği bu. Dolayısıyla, oyunun çoktan son aşamasına gelinmiş dahi olabilir. Zaten açılamalara bakıldığında, Call of Duty: Black Ops 4 ile ilgili asıl duyurunun 17 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleşeceği belirtilmişti. Muhtemelen paket detaylarıyla birlikte; oyun içi görüntülerin bulunduğu, ilgi çekici, beğenilecek veya nefret edilecek görüntülere o zaman ulaşacağız.
 

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
39,120
Tepkime puanı
1,788
Puanları
262
Çok satan video oyunlarının, çok iyi oyunlar olup olmaması konusunda tartışmalar yapılır, durur. Bu tartışmalar yapılırken, son yıllarda ilk akla gelen video oyunu serisi de Call of Duty’dir muhtemelen. Bu seri son yıllarda eleştiriler alırken, seriye yenilik getirmemesi nedeniyle seriye karşı serzenişler yükselirken, bir yandan da satış rekorları haberleri gelmeye devam ediyordu. Özellikle 2. Dünya Savaşı temasına geri dönmesiyle birlikte, ilgiyi güçlü bir biçimde üzerine çeken Call of Duty: WWII ile bu duruma sıklıkla rastlıyoruz. Call of Duty WW2 oyununa dair yeni yüksek satış rakamları gelmeyi sürdürüyor ama aynı zamanda, oyuncuların devamlılığında bir sorun var gibi görünüyor.Call of Duty WW2 oyuncuları, eskisi kadar tutkulu değil.
Son olarak açıklanan rakamlara göre Call of Duty: WWII satışları, PlayStation 4 oyun konsolunda 15 milyon rakamına ulaştı. Sürekli yeni rekor haberleriyle birlikte bu rakamları daha yukarı çeken oyun, oyuncular tarafından tercih ediliyor ama aynı yoğunlukta oynanmaya devam edilmiyor. Şöyle ki; oyunu edinen pek çok kişi, oyunla uzun süre vakit geçirmiyor. Tabii şöyle de sorulabilir; Call of Duty WW2 oyunu, bir açık dünya rol yapma oyunu değil. Tek kişilik senaryo bölümlerinin çok uzun sürmediğini de seriye uzaktan göz atan kişiler bile biliyor ama çevrimiçi modlarının daha uzun canlı kalması gerekiyordu.

Bu oyun serisi; ne kadar eleştiri alırsa alsın, şimdiye dek tutkulu oyuncularının varlığıyla ayakta duruyordu. Çoğu oyuncu, tek kişilik modlara dahi göz atmadan, doğrudan çevrim içi oyun modlarına yönelmekteydi ve serinin bir sonraki oyunu çıkıncaya dek vaktini bu oyun modlarında harcardı. Bu durum, son yıllarda bir hayli tersine dönüyorken, çok satan Call of Duty: WWII ile de aynı gerileyen tablo gözleniyor. PlayStation Network üzerinden, toplamda 15.003.385 adet oyuncudan yalnızca 25.154 kişi anlık oyuncu olarak görüldü. Haftalık oyuncu sayısı ise 2.891.718 rakamına gerilemiş durumda.

Call of Duty: WWII için haftalık oyuncu sayısının; Aralık 2017 içerisinde 7 milyon kişiye yakın rakamlara ulaştığını hatırlatalım. PlayStation 4 konsolundaki çevrim içi modları tercih eden oyuncuların büyük bir bölümünün diğer oyunlarla birlikte Fortnite: Battle Royale’a geçtiği düşünülüyor. Kısaca, yüksek satış elde eden fakat seriye yenilik getirmemesi yüzünden eleştiriler alan oyunun, oyuncuları tarafından da terk edildiği gözleniyor. Bakalım ünlü FPS serisinin yaprak dökümü, 2018 senesinin devamında ve yeni oyunlarla birlikte, sürecek mi?
 

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
39,120
Tepkime puanı
1,788
Puanları
262
Kod:
Call of Duty WW2’nin geliştiricisi olan Sledgehammer Games, geçtiğimiz günlerde haftalık topluluk güncellemesini yayımladı. Bu güncellemeye, öncelikle bir selam vererek başladılar. Ardından ise, Call of Duty WWII’nin çok sevilen Gun Game ve Prop Hunt oyun modlarının artık oyunda kalıcı olduğundan bahsettiler. Bu modları ise, yeni Party Games sekmesinde bulabileceksiniz. Ayrıca, Prop Hunt modu, yeni ek paket haritalarında da oynanabilecek. Ayrıca, bir de buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz Twitter anketleri için de bir yanıt bekliyorlar.

Call of Duty WW2 geliştiricisi, haftalık topluluk güncellemesi yayımladı

Call of Duty WW2 için kalıcı Prop Hunt ve Gun Game modu!
Geliştirici Sledgehammer Games’in, CWL Atlanta için de söyleyeceği birkaç şey oldu. Call of Duty Dünya Ligi Atlanta Şampiyonu unvanını sonuna kadar hak ederek alan The Rise Nation’ı da tebrik etti. Call of Duty WW2 için, yeni ganimet sisteminden de söz ettiler. Bütün ganimet sistemini, kullanıcıların geri dönüşlerine göre değerlendirerek, eşya kalitesi konusunda geliştirmeler yaptılar. Kısaca, onlardan da bahsedelim hemen.

Call of Duty WWII için gelen ganimet geliştirmelerine baktığımızda, güncelleme başı gelen silah sayısı ve Premium içeriğinin arttırılmış olduğu belirtilmiş. Ayrıca, silah kazanma konusunda da daha fazla yol getirildi. Hazır elinizde olan şeylerin, bir daha düşmesi konusunda da birtakım düzenlemeler yapıldı. Artık, kazandığınız ödül yelpazesi de genişletildi. Birtakım Common Supply Drops eşyaları çok zor düştüğü için, Special Orders’a da taşındı. Eşyalarınızı daha rahat ayarlayabilmeniz için, yeni eşya kategorileri de getirildi. Armory Credits kullanmanız gerekecek olan yeni Armory Drops da tanıtıldı. Bütün bu saydıklarımızı, oyuna girdiğinizde zaten görebilirsiniz.

Yeni eşyalar için de birtakım görseller paylaşıldı.
Call of Duty WW2’yi oyuncuların geri dönüşleri ile şekillendirmeye çalışan Sledgehammer Games’in emeklerine saygı duymamak olmaz. Operation: Shock & Awe’in içerisinde bulabileceğiniz yeni eşyalar da, bu topluluk güncellemesinde paylaşıldı. En son ise, kullanıcı arayüzü konusunda yapılan birtakım değişiklerden bahsedildi. Galerimizde, hem bahsini etmiş olduğumuz yeni eşyaları, hem de daha fazlasını görebilirsiniz. Yapılan topluluk güncellemesi duyurusu hakkında daha fazla bilgi almak için, buraya tıklayabilirsiniz. Bakalım, gelecek günlerde Sledgehammer Games ekibi, topluluğu dinleyerek başka neler değiştirecek?
 

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
39,120
Tepkime puanı
1,788
Puanları
262

CoD: Modern Warfare 2’nin Remastered sürümü yanlışlıkla Amazon’da listelendi.
Call of Duty’nin hafızalara “No Russian” bölümüyle kazınan oyunu Modern Warfare 2’nin kısa bir süre içinde Remastered sürümü gelebilir. Dedikoduların ortaya çıkışı, Amazon İtalya’nın PS4 ve Xbox sürümleri olmak üzere 2 tane Modern Warfare 2 Remastered ilanı açmasına dayanıyor.

Yayınlanan ilanlar kısa süre içinde kaldırılırdı. Fakat buradaki en dikkat çekici durum, sürümün tek başına satılıyor oluşuydu. Activision, Modern Warfare’in de Remastered sürümünü geliştirmişti. Fakat bu sürümü uzun bir süre yalnızca Infinite Warfare ile paket halinde satmıştı. Modern Warfare 2 Remastered’ın tek başına satılacağını görmek sevindirici.

Oyunun Xbox One ve PS4 sürümü, 19 Euro fiyat etiketiyle listelendi. Her ne kadar Amazon’da ortaya çıkmasa da, oyunun PC sürümü de herhalde yayınlanacaktır. Activision henüz oyun ile ilgili herhangi bir duyuru yapmadı. Amazon’daki sayfaları oluşturulmaya başladığına göre muhtemelen çok fazla beklemeyeceğiz.
 

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
39,120
Tepkime puanı
1,788
Puanları
262
Call of Duty Black Ops 2, Treyarch tarafından geliştirilen ve Activision tarafından yayınlanan birinci şahıs nişancı oyunudur.
Call of Duty Black Ops 2


Call of Duty Black Ops 2, Treyarch tarafından geliştirilen ve Activision tarafından yayınlanan birinci şahıs nişancı oyunudur. Microsoft Windows, PlayStation 3 ve Xbox 360 için 13 Kasım 2012'de ve 18 Kasım'da Kuzey Amerika'da ve 30 Kasım'da Wii U için yayınlandı. Black Ops 2, Call of Duty serisinin dokuzuncu oyunu, 2010'daki Call of Duty: Black Ops oyununun devamı ve Wii U için ilk Call of Duty oyunudur.

Oyunun mücadelesi Black Ops'un hikayesini takip ediyor ve iki farklı zaman diliminde belirleniyor; 1980'lerin sonu ve 2025. 80'li yıllarda oyuncu Black Ops'un kahramanları olan Alex Mason ve Frank Woods arasındaki kontrolü ele geçirirken, 2025'te oyuncu Mason'un oğlu David (kod adı “Section”) kontrolünü üstleniyor. Her iki zaman periyodu da, 80'li yıllarda Woods'u kaçırmaktan ve 2025'te ikinci bir Soğuk Savaş'ı tetiklemekten sorumlu Nikaragua karteli lideri Raul Menendez'i izleyen karakterleri içeriyor. Mücadele, doğrusal olmayan oyun oynamaya ve çoklu sonlara sahiptir.

Black Ops II, oyuncunun tercihinin hem mevcut görevi hem de hikayenin genel seyrini etkilediği dallanma hikayelerini içeren ilk Call of Duty oyunudur. "Strike Force görevleri" olarak bilinen bu dallanma hikayeleri, 2025 senaryosu boyunca ortaya çıkar ve kalıcı ölümle sonuçlanır. Bu görevlerin başarısı veya başarısızlığı, daha geniş mücadele hikayesi için sonuçlar doğurabilir. Oyuncu yeni bir mücadele başlatmazsa, görevlerden birini seçmek diğerlerini kilitler.
Call of Duty Black Ops 2 Sistem Gereksinimleri


Minimum Sistem Gereksinimleri:
- İşletim Sistemi: Windows Vista SP2 veya Windows 7. Windows XP desteklenmiyor
- İşlemci: Intel Core2 Duo E8200 2.66 GHz veya AMD Phenom X3 8750 2.4 GHz
- Bellek: 2 GB for 32-bit OS veya 4 GB for 64-bit OS
- Ekran Kartı: Nvidia GeForce 8800GT 512 MB veya ATI Radeon HD 3870 512 MB
- DirectX: Sürüm 9.0c
- Sabit Disk: 16 GB
- Ses: DirectX 11.0c uyumlu
 

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
39,120
Tepkime puanı
1,788
Puanları
262
En büyük nesil vs yaşayan ölüler. Activision, bir sonraki Call of Duty: WW2 indirilebilir içeriği olan The War Machine için bir fragman yayınladı.
Call of Duty: WW2 The War Machine


Activision, bir sonraki Call of Duty: WW2 indirilebilir içeriği olan The War Machine için bir fragman yayınladı. Bizlere başka bir Savaş Modu görevi ve Nazi Zombies modunda bir sonraki bölüm ile birlikte, yeni çok oyunculu haritaların güzel sinematik görüşlerini sunuyor.


Call of Duty: WW2 The War Machine Tanıtım

Haritalar Dunkirk, V2 ve Mısır'dır. Mısır'ın bu seriye ilk defa girmesi ile Büyük Piramitler gibi simge yapılar içindeki aksiyonun güzel bir görüntüsünü alıyoruz. Dunkirk ve V2, sırasıyla bazı sıkı iç mekanlar ve gizli bir roket test alanı ile geniş bir açık alan sunuyor. Savaş Görevi modu, it dalaşını tanıtan Operation Husky'dir. Fragman Nazi Zombies hikayesinin bir sonraki bölümü olan Shadowed Throne'da sona eriyor. Bu, Doktor Straub'un ordusunun şehri temizlemeye çalıştığı Berlin'deki mücadeledir. Muhtemelen canavarlarla.

The War Machine, PlayStation 4 için Sony'nin Activision ile zamana özel ayrıcalık anlaşmasından dolayı 10 Nisan'da piyasaya sürülecek. Bir ay sonra da PC ve Xbox One'a gelecek. Bu platformlar da aynı içeriği içerecek.

War Machine, $50/£40/AU $65 fiyatlık Sezon Geçişi'nin bir parçası veya bağımsız bir satın alma olarak mevcut olacaktır. Ayrıca, ilk genişleme The Resistance'a da erişmenizi sağlayacaktır.
 

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
39,120
Tepkime puanı
1,788
Puanları
262
Call of Duty: WWII'nin bir sonraki DLC paketi yakında geliyor ve bir çok multiplayer harita ve yeni bir Zombies senaryosu ekliyor.
Call of Duty: WW2 Harita Dogfighting


Call of Duty: WWII'nin bir sonraki DLC paketi yakında geliyor ve bir çok multiplayer harita ve yeni bir Zombies senaryosu ekliyor. Aynı zamanda War için yeni bir harita, oyunun asimetrik, sahne tabanlı rekabet modunu içerir ve bu harita yepyeni bir mekanik tanıtır: dogfighting.

İlk kez, Call of Duty: WW2, bir uçağı pilotluk etmenize ve gökteki diğer oyuncularla savaşmanıza izin verecektir. Operation Husky, War Mode haritası olarak adlandırılırken, Müttefik ekibinin Sicilya'da bir Axis pozisyonuna saldırmasını sağlar. Aslında Mussolini'nin güçlerinden Sicilya'yı kontrol eden Müttefiklerin dahil olduğu gerçek hayattaki "Operasyon Husky" den esinlenilmiştir.

Oyundaki ilk görev, istihbarat almaktır. Müttefiklere saldırılarına yardımcı olmak için sınırlı sayıda Molotof Kokteyli verilir. Ardından, Axis'i geri itmeli ve istihbaratı iletmek için bir radyo istasyonunu devralmalıdırlar. Son olarak, eğer Müttefikler başarılı olursa, üçüncü aşama tüm oyuncuları savaş uçaklarına yerleştirir. Müttefikler bombardıman uçaklarını savunmalı ve Axis onları indirmelidir. PlayStation blogunda harita hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

The War Machine adlı tam DLC paketi, PS4 için 10 Nisan'da çıkacak. Bir ay sonra da Xbox One ve PC'de yayınlanacak.
 

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
39,120
Tepkime puanı
1,788
Puanları
262
Activision, Call of Duty: WWII için yeni büyük bir yama oluşturdu. Güncelleme, tüm platformlarda şimdi indirilebiliyor.
Call of Duty: WW2 Güncelleme


Activision, Call of Duty: WW2 için yeni büyük bir yama oluşturdu. Güncelleme, tüm platformlarda şimdi indirilebiliyor. Bugüne kadar elde edilen en dramatik oyunlardan biri ve tüm oynanabilir sınıflar yelpazesinde kapsamlı değişiklikler yapıyor.

Güncelleme ile, geliştirici Sledgehammer, Call of Duty: WWII'nin Division'ların her birini elden geçirdi. Her sınıf, donanımlarını değiştirerek belirli istatistikleri artırmaya kadar bir takım düzenlemeler aldı. Sledgehammer da tüm Division'larda bazı genel değişiklikler yaptı; Örneğin, sprint hızı azaltılmış olsa da, her sınıfın artık sınırsız sürati var.

Buna ek olarak, tüm Divisions artık en az bir adet Lethal ve bir adet Taktik ekipmanı taşıyor. Sonuç olarak, Armored Division daha az patlayıcı ve yangın hasarı alan, özellikle büyük bir buff aldı. Armored oyuncular da şimdi Shell Shock'a karşı bağışıklıdır ve vurulduğunda azalır.

Büyük Divisions güncellemesi Call of Duty: WWII'nin ikinci harita paketi The War Machine'in yayınlanmasıyla aynı zamana denk geliyor.

Call of Duty: WW2 Yama Notları

Infantry
- Ekstra Birincil Ek
- İkinci Tabanca Eki ve daha hızlı takas silahları
- Görüşü hedeflerken daha az boşta kalma
- Hedeflerken daha hızlı hareket etme

Airborne
- Sprint ve dalış yaparken ateş topları
- Sprint yaparken yeniden yükleme
- Engellerden daha hızlı tırmanma ve düşme hasarı yok
- Sprint zamanla daha hızlı

Armored
- Büyük ölçüde daha az patlayıcı ve yangın hasarı
- Shell Shock ve Taktik Ekipmanlara Bağışıklık
- Yüzeyler boyunca artan mermi etkisi
- Vurulduğunuzda büyük ölçüde azaltılmış korku

Mountain
- Düşman Recon Aircraft ve kontrollü çizgiler görünmez
- Öldürülen düşman ölüm yerleri gizli
- Düşmanlar size nişan aldığında isim ya da dürbün ağı değişmez
- Sessiz hareket

Expeditionary
- Çift Lethal ve Taktik gelişmiş ekipman kullanımı
- Mühimmat öldürülen düşmanlardan ve zaman içinde yenilenir
- War buildables'ı yok etmek geliştirilmiş taktikler ile daha kolay
- Ekipman hasarları mini haritadaki düşmanları boyuyor

Resistance
- Mini harita göstergesi ve yakın düşmanların scrambler'ı
- Düşman hareketlerini duymak daha kolay
- Yakındaki düşmanların Intel Ping'i öldürür ve yardım eder
- Hedefleri daha kolay tespit etmek ve mini harita kapsamını artırmak

Sledgehammer'ın resmi forumlarında güncellemeyle ilgili tam yama notlarını bulabilirsiniz.
 

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
39,120
Tepkime puanı
1,788
Puanları
262
Call of Duty 2, Infinity Ward tarafından geliştirilen Japonya'da Konami tarafından ve dünyanın geri kalanında Activision tarafından yayınlanan bir birinci şahıs nişancı video oyunudur.
Call of Duty 2


Call of Duty 2, Infinity Ward tarafından geliştirilen Japonya'da Konami tarafından ve dünyanın geri kalanında Activision tarafından yayınlanan bir birinci şahıs nişancı video oyunudur. Call of Duty serisinin ikinci oyunudur. 7 Nisan 2005'te Activision tarafından açıklanan oyun, 25 Ekim 2005'te Microsoft Windows için ve 22 Kasım 2005'te Xbox 360 için piyasaya sürüldü.
Oyun İkinci Dünya Savaşı sırasında belirlendi ve kampanya modu dört asker perspektifi ile deneyimlendi: biri Kızıl Ordu, biri ABD Ordusu, iki İngiliz Ordusu. Bu, toplam 27 görev ile, üç hikayeye bölünmüş dört bireysel mücadele içerir. Pek çok özellik eklenmiş ve ilk Call of Duty, özellikle sağlığı yeniden canlandıran ve patlamak üzere yakındaki bir el bombasını gösteren bir simge eklenmiş ve değiştirilmiştir.
Call of Duty 2, tek oyunculu bir hikaye modu ve çok oyunculu mod içeren birinci şahıs nişancıdır. Oyuncu, II. Dünya Savaşı sırasında belirli görevlerde birkaç Müttefik kahramanının rollerini üstlenir. Oyuncu çömelebilir, eğilimli olabilir, alçak duvarları ve diğer engelleri ölçeklendirebilir. Savaş alanında değiştirilebilen iki ateşli silah taşıyabilir ve hem parçalanma hem de duman bombaları da taşınabilir. Head-up göstergesinde (HUD) bir pusula, hem müttefikler hem de düşmanları ve oyuncunun ulaşması gereken yerleri, savunması gereken alanları veya oyuncuyu devre dışı bırakmak için patlayıcıları yerleştirmesi gereken tankları veya tankları işaret etmek için nesnel belirteçleri gösterir. Makineli tüfekler ve uçaksavar gibi silahlar, düşman birliklerini dışarı çıkarmak için bazı yerlerde mevcuttur. Ek olarak, bazı görevler oyuncuyu bir tankın kontrolüne yerleştirir.

Call of Duty 2 Sistem Gereksinimleri

Windows için;
Minimum Sistem Gereksinimleri:
- İşletim Sistemi: Microsoft Windows 2000 / XP
- İşlemci: Pentium IV 1.4GHz ya da AMD Athlon XP 1700+ işlemci veya üstü
- Bellek: 256 MB RAM (512 MB RAM önerilir)
- Ekran Kartı: % 100 DirectX 9.0c uyumlu 64 MB donanım hızlandırıcı video kartı ve en son sürücüler
- DirectX: Sürüm 9.0c
- Depolama: 4 GB kullanılabilir alan
- Ses Kartı: DirectX9c uyumlu

Mac OS X için;
Minimum Sistem Gereksinimleri:
- İşletim Sistemi: 10.8.5 (Mountain Lion), 10.9.5 (Mavericks), 10.10 (Yosemite), 10.11.6 (El Capitan), 10.12 (Sierra)
- İşlemci: 1.8 GHz Intel Core 2 Duo (Dual-Core)
- Bellek: 512 MB RAM
- Ekran Kartı: 128 MB NVIDIA Geforce 7300 veya daha iyisi ya da ATI Radeon X1600
- Depolama: 4 GB kullanılabilir alan
 

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
39,120
Tepkime puanı
1,788
Puanları
262
Geleneksel bir mücadele yerine, Black Ops 4 her bir Uzman için solo görevler sunuyor.

Söz verildiği gibi, Activision, bu yılki Call of Duty oyunuyla ilgili bir ton ayrıntıyı büyük Black Ops 4 Community Reveal Etkinliği sırasında açıkladı.
Call of Duty: Black Ops 4'te Hikaye Modu Olmayacak


Söz verildiği gibi, Activision, bu yılki Call of Duty oyunuyla ilgili bir ton ayrıntıyı büyük Black Ops 4 Community Reveal Etkinliği sırasında açıkladı. Bununla birlikte, oyun hakkında öğrendiğimiz en şaşırtıcı şeylerden biri, serinin önceki oyunları gibi geleneksel bir tek oyunculu mücadeleye sahip olmaması.

Tek oyunculu bir mücadelenin yerine, Call of Duty: Black Ops 4, oyunun uzman karakterlerinin her birinin etrafında dönen solo görevler serisine sahip olacak. Bunlar, serinin bilinen muhteşem set-parça anlarını içerecek ve oyuncular karakterleri yol boyunca ilerledikçe her karakterin arka planını ve diğer detayları ortaya çıkaracaklar.

Solo görevler, Black Ops 2 ve Black Ops 3 olayları arasında belirlendi. Ruin, Firebreak ve Seraph da dahil olmak üzere bu oyunda bazı daha önceki uzmanlar geri döndü ve Treyarch bu sefer yeniden tasarlandıklarını söylüyor. Oyunda bir dizi yeni Uzman var; şimdiye kadar, Recon, Crash ve Torque isimleri görüldü.

Akış sırasında Activision, Black Ops 4 için yeni bir battle royale modu olan Blackout'u da ortaya çıkardı. Blackout, daha önceki silahlar, öğeler ile Hudson, Reznov ve Mason gibi karakterleri de dahil olmak üzere tüm Black Ops serisinden öğeleri içeriyor. Oyuncular ayrıca, son kalan oyuncu olmaya çalışırken modda kara, hava ve deniz araçlarını kullanabilecekler.

Call of Duty: Black Ops 4, 12 Ekim'de PS4, Xbox One ve PC için çıkacak. Önceki Black Ops oyunlarıgibi, Treyarch tarafından geliştiriliyor. Bu kez oyun, itme atlama veya duvar koşusu özelliklerine sahip olmayacak, ama yine bir Zombies moduna sahip olacak
 

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
39,120
Tepkime puanı
1,788
Puanları
262
Önceki Call of Duty oyunlarının hemen hemen hepsinin aksine, bu yılki Treyarch geliştiricisinden Black Ops 4'ün, en azından geleneksel anlamda tek oyunculu bir modu olmayacak.
Call of Duty: Black Ops 4 Solo Görevler


Önceki Call of Duty oyunlarının hemen hemen hepsinin aksine, bu yılki Treyarch geliştiricisinden Black Ops 4'ün, en azından geleneksel anlamda tek oyunculu bir modu olmayacak.

Tek oyunculu modun yerine, oyun, Uzman karakterlere odaklanan bir dizi solo görevler sunacak. Bu görevler, Call of Duty oyunları için bilinen benzer bir bombastic set-parçalarına sahip olacak ve bu görevlerde yer alan hikaye unsurları olacak. Yani bu anlamda, tek oyunculu mücadele tarzı bir deneyim arayan oyuncular için en azından Black Ops 4'te bir şeyler olacak. Ancak, bu tür tek oyunculu mücadele hayranlarının alışkın olduğu bir şey değil.

Ama Call of Duty VP'si ve GM'si olan Robert Kostich geleneksel bir mücadeleye sahip olmayan Black Ops 4'ün bir sorun olmayacağını söyledi. Hayranların haberdar olmasını sağlamak için bir mücadele içermeyen Black Ops 4'ün, oyunun yalnız bir deneyim ve hikaye sunmayacağı anlamına gelmediğinin anlatılması adına Activision'ın mesajlaşma bölümünde daha fazla çalışma var.

Kostich, "İlerledikçe yıl boyunca, hayranlar bu oyunda yer alan hikayeyle ilgili çok şey öğrenecekler. Bakın, geçmişte olduğu gibi özel bir mücadele değil. Bu sene farklı hikayeler anlatıyoruz. Topluluğumuzun bu oyunu uçtan uca seveceğini düşünüyoruz, çünkü sunacak çok şey var. Temel olarak, bunun gerçekten bir sorun olacağını düşünmüyorum. Topluluğumuzun günün sonunda seveceği şey, oyuna ve onunla olan eğlenceye dayanıyor. Ve bence bu oyun maçlara sahip olacak. Bu geçmişte yaptığımızdan biraz farklı." dedi.

Black Ops 4'ün solo görevleri Black Ops 2 ve Black Ops 3'ün olayları arasında yer alıyor. Ruin, Firebreak ve Seraph da dahil olmak üzere bu oyunda daha önceki uzmanlar geri döndü ve Treyarch bu sefer yeniden tasarlandıklarını söylüyor. Oyunda bir dizi yeni Uzman var; şimdiye kadar, Recon, Crash ve Torque isimlerini gördük.

Diğer yandan Black Ops 4 Blackout adlı bir battle royale moduna sahipken, Zombies modu her zamankinden daha büyük ve daha iyi görünüyor. PC sürümü, seri tarihinde ilk kez Battle.net'de mevcut olacak. Call of Duty: Black Ops 4, 12 Ekim'de PS4, Xbox One ve PC için çıkacak.
 

Bacanak_46

Yönetici
S.Moderatör
Katılım
2 Mar 2017
Mesajlar
31,582
Tepkime puanı
2,013
Puanları
262
Yaş
40
Konum
bursa
PlayStation Plus Temmuz 2019 oyunlarından PES 2019’un yerini Detroit: Become Human aldı.
Daha önce sizlerle paylaştığımız gibi PlayStation Plus Temmuz 2019 ücretsiz oyunları olarak ilk önce PES 2019 ve Horizon Chase Turbo açıklanmıştı. Öte yandan, Sony bir son dakika değişikliğine gitmiş durumda. Alınan kararla PES 2019 yerine bu ayDetroit: Become Human oyunculara ücretsiz olarak sunüuluyor. Horizon Chase Turbo içinse bir değişiklik söz konusu değil.

Büyük beğeni toplayan Quantic Dream oyunu Detroit: Become Human Dijital Deluxe Sürüm ile birlikte tam oyunun yanı sıra, özel temalar ve oyun müziklerine de erişiyorsunuz. Bununla da bitmiyor; yine geliştiricinin Heavy Rain adlı oyununa da sahip olma şansı elde ediyorsunuz. Daha önce de PS Plus ile ücretsiz dağıtılan oyunu kaçıranlardansanız bunun önemli bir fırsat olduğunu belirtelim.

Bu değişikliğin neden yapıldığı konusunda herhangi bir açıklama yapılmış değil ancak PES 2019 verilmesine oyuncuların tepki göstermesi sebebiyle böyle bir kararın alınmış olabileceği düşünülüyor. Yorumlara bakılırsa oyuncuların büyük kısmı yeni seçilen oyundan memnun. Geçtiğimiz aylarda Epic Games Store üzerinden Detroit: Become Human’ın PC için oldukça düşük bir fiyatla satılmış olması da dikkat çekmişti.

Bu ayın PlayStation Plus ücretsiz oyunlarını kütüphanenize eklemek için 5 Ağustos tarihine kadar süreniz bulunuyor.
 

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
39,120
Tepkime puanı
1,788
Puanları
262
CS:GO Güncelleme

Yeni CS:GO Güncellemesi Performansı Artırıyor

Orta ve düşük seviye ekran kartına sahip oyuncular, yeni CS:GO güncellemesi ile birlikte bir nebze rahatlayacak.
Valve, 2012 yılında çıkış yapan Counter Strike: Global Offensive için bugüne kadar sayısız güncelleme yayınlamıştı. Popüler FPS oyunu özellikle son dönemde çok sayıda kişi tarafından oynanıyor ve anlık oyuncu rekorları kırıyor.
Rekabetçi FPS oyunu nispeten düşük sistem gereksinimlerine sahip diyebiliriz. Geçtiğimiz haftalarda beta olarak yayınlanan ve sonrasında tam olarak çıkış yapan Texture Streaming özelliği, düşük sisteme sahip oyuncuları rahatlatacak.
Bu özellik, oyundaki yüksek çözünürlüklü dokuların yüklenmesini gereken en son ana kadar ertelenmesini sağlıyor ve render sürecini rahatlatıyor. Böylece video belleğinden de tasarruf edebiliyor. Bu ayarın devre dışı bırakılması, artan doku belleği tüketimine neden oluyor.
Özet olarak bu modun eski diyebileceğimiz ekran kartına sahip sistemlerde faydalı olacağını söyleyebiliriz. Ayrıca yavaş disk erişimin sürelerine sahip sistemlerde dokuların daha hızlı yüklenebileceği vurgulanıyor.
Bunun yanı sıra yeni güncelleme ile birlikte oynanışta iyileştirmeler, menü arka planını özelleştirme ve yeni çıkartmalar gibi geliştirmeler yapıldı.
Texture Rendering Ayarı Nasıl Açılır?
  • Oyuna girdikten sonra Ayarlar > Görüntü sekmesine giriş yapalım.
  • Buradan Texture Streaming ayarını bulduktan sonra Etkinseçeneğini işaretleyip oyuna geçebilirsiniz.
    Texture Streaming
  • Buna ek olarak aynı sekmede yer alan “Main Menu Background Scenery” bölümünden ana menünün arka plan görüntüsünü ayarlayabilirsiniz.
 

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
39,120
Tepkime puanı
1,788
Puanları
262
Reddit kullanıcısı bir oyuncu, Call of Duty: Warzone'da oyun esnasında takım arkadaşlarının desteğine gerek kalmadan iyileşip oyuna kaldığı yerden devam etmenin bir yolunu buldu.

Call of Duty: Warzone, mart ayında oyuncularla buluştuğu günden itibaren büyük beğeni topladı. 2019 senesinde piyasaya sürülen Call of Duty: Modern Warfare’in bir parçası olan oyun, tam da tüm dünyada COVID-19 salgının patlak verdiği günlerde piyasaya sürülmüş ve muhtemelen bu dönemde artan oyun oynama oranlarının da etkisiyle oldukça fazla ilgi görmüştü.
Oyuncular tarafından oldukça başarılı bulunan ancak zaman zaman çok fazla hile yapıldığı gerekçesiyle eleştirilen oyun, gelen her yeni sezonuyla birlikte yeni özellikler ve modlar da sunarak oyun zevkini sürekli artırmayı başardı. Son olarak oldukça büyük boyutta bir güncelleme olarak gelen 4. sezonla oyuncular pek çok yeni silaha ve oyun moduna kavuşmuştu.

Bir Warzone oyuncusu, oyunda oldukça kullanışlı sayılabilecek bir şey keşfetti. Oyuna 3. sezonla birlikte dâhil olan Most Wanted kontratına sahip olunan durumlarda kullanılabilecek bu küçük detay ile herhangi bir takım arkadaşınızın desteğine gerek kalmadan canlanabiliyorsunuz.
Peki bu özellik hangi durumlarda kullanılabiliyor?

Özelliği kullanabilmeniz için öncelikle takımınızın veya sizin oyuna 3. sezonda eklenen Most Wanted kontratına sahip olmanız gerekiyor. Bu kontrat, sizi oyunda en çok aranan oyuncular hâline getiriyor ve belirlenen süre içerisinde hayatta kalmayı başarırsanız para ödülü kazanıyorsunuz. Most Wanted kontratı aktifken sizin ve takımınızın olduğu bölge kırmızı bir taç ile işaretleniyor ve bu da lobide bulunan herkes tarafından görünüyor.
Riskli bir kontrat olsa da Most Wanted’ın bazı güzel yanları da var. Bunlardan biri de yukarıda da bahsettiğimiz tek başınıza birden bire yeniden canlanabilme durumunuz. Aslında bu da şöyle oluyor; Most Wanted için verilen süre tamamlandığında, takımınızdan görevi tamamlayanlar varsa bu, o sırada ölen kişilerin yeniden canlanmasını sağlıyor. Böylece takım olarak oyuna kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.
 

Bacanak_46

Yönetici
S.Moderatör
Katılım
2 Mar 2017
Mesajlar
31,582
Tepkime puanı
2,013
Puanları
262
Yaş
40
Konum
bursa
sağol ustad