☆☆CANLI ANLATIM☆☆ Battlefield 1 Hakkındaki Her Şey

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
37,171
Tepkime puanı
1,017
Puanları
262
Battlefield 1 oyununun final ek paketi, Premium kullanıcılar için çıktı
Bundan sonra da yeni oyunu beklemeye başlayacağız anlaşılan.


Battlefield 1 için çıkışını gerçekleştirmesi planlanan son ek paket Apocalypse, EA cephesinden gelen açıklamalara göre bugün Premium kullanıcılara sunulacak. Premium kullanıcılar, oyuna gelecek bir güncelleme ardından oyunun son ek paketine erişim sağlayabilecekler. Premium olmayan oyuncular ise, birkaç hafta sonra bu ek paketi oynamaya başlayabilecek. Somme, Caporetto ve Passchendaeleisimli üç harita ile gelecek olan Apocalypse, Birinci Dünya Savaşı tarihinin en büyük savaşlarını ele alan bir ek paket olacak. Ayrıca bu ek paketin ardından da artık oyuncular, Ekim 2018 içerisinde çıkacak olan yeni Battlefield oyununu beklemeye başlayabilecek.Yeni Battlefield 1 ek paketi ile iki özel hava deneyiminde Londra semalarında uçun. Ceza’da Alman hava gemisine saldırın veya onu savunun; Akıncılar’da tüm uçak sınıfları ve birden fazla behemotla gökyüzündeki çatışmalara katılın. İki bombardıman uçağını kullanın: Hansa Brandenburg GI ve Airco DH10. As pilotlar ve keskin nişancılar için akın. Gökyüzünde geçen yeni modda uçaklar tehlikeli it dalaşlarında çarpışıyor ve Hava Gemileriyle karşı karşıya geliyor. Caporetto Muharebesi’ndekullanılan taktiklere paralel olarak yepyeni Livens Projector ile düşmanlarınızı zehirli gazla boğun. Çeşitli görevlerde yeteneklerinizi test edin. Silah Hedefleriyle yeni silahları açın ve Hizmet Hedeflerini tamamlayarak Uzmanlık kazanın.

Ayrıca yeteneklerini her durumda sergilemek isteyen pro oyunculara uygun Acı uzmanlığı ile askerinize çeşitli zorluklar koyabilirsiniz. “Ölümlülük“ü etkinleştirerek her doğuşunuzda 200 puan kaybedin ya da “Paranoya”yı kullanarak sür… Savaş alanında her şeyinizi ortaya koyarak yeni Künyeleri, Hizmet Nişanlarını, Kodeks Kayıtlarını, Madalyaları ve Kurdeleleri koleksiyonunuza ekleyin.
 

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
37,171
Tepkime puanı
1,017
Puanları
262
Battlefield 2018 için duyuru videosu hazırlanıyor
Bakalım, 2. Dünya Savaşı geri gelecek mi?


Bilindiği üzere bu sene çıkacak olan yeni Battlefield oyunu hakkında şimdiye kadar neredeyse hiçbir resmi bilgi verilmedi. Oyunun, Ekim 2018 olan çıkış tarihi ve E3 2018 sırasında oynanabilir halde olacağı biliniyor ama gerisi koskoca bir boşluk. Özellikle oyunun hangi temayı kullanacağı ve hangi zaman diliminde geçeceği, video oyunlarıyla ilgilenenler için merak konusu olmuş durumda. Oyunla ilgili sis perdesinin kalkacağı haberiyse, yetkili bir isimden geldi. Yakın zamanda Battlefield 2018 için bir duyuru videosu göreceğiz.Haberimiz, 2018 senesinin sonlarında piyasaya sürüleceği bilinen oyunun geliştiricisinden geliyor. DICE ekibinin video ve medya direktörü Randy Evans tarafından yapılan bir Twitter paylaşımıyla, yeni oyun için bir duyuru videosunun, yakın zamanda geleceğini öğreniyoruz. Videoyu hazırlayan ekibin başındaki isim başka bir bilgi vermiyor. Hatta oyunun adını bile Battlefield 2018 olarak yazıyor ve asıl sürprizi, hazırlanmakta olan duyuru videosuna bırakıyor. Muhtemelen yakın zamanda gelecek video vasıtasıyla, akıldaki soruların bir kısmı yanıt bulacaktır. Randy Evans ve ekibinin, daha önceki oyunlar için etkileyici işler çıkardığını biliyoruz.

Markanın bir önceki oyunu olan Battlefield 1 tanıtım videosunun, video oyunlarıyla ilgilenenler tarafından nasıl bir etkiyle karşılandığı hatırlanacaktır. 1. Dünya Savaşı dönemine giden oyun, duyuru videosunun ardından merakla beklenmişti ve büyük beğeniyle karşılanmıştı. Yeni duyuru videosunun da benzer bir etki bırakmak üzere, özenle hazırlanmakta olduğunu tahmin ediyoruz.

Geliştirilmekte olan ve Battlefield 2018 ismiyle gündeme gelen oyunla ilgili çeşitli söylentiler dolaştığını hatırlayacaksınız. İlk önce yeni oyunun Battlefield: Bad Company 3 olacağı söylentisi çıkmıştı. Sonrasındaysa, 2018 senesinde 2. Dünya Savaşı temasına dönüleceği ifade edilmişti. Gelen tanıtım videosuyla hem oyunun dönemi hem de yeni mekanikleri, sinematik bir ziyafetle muhakkak açıklanacaktır.
 

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
37,171
Tepkime puanı
1,017
Puanları
262
Battlefield 2, Travma Studios'un katkılarıyla Digital Illusions CE tarafından geliştirilen ve yalnızca Microsoft Windows için Battlefield serilerinde üçüncü oyun olarak yayınlanan, 2005 yılının birinci şahıs nişancı askeri simülatör video oyunudur.
Battlefield 2


Battlefield 2, Travma Studios'un katkılarıyla Digital Illusions CE tarafından geliştirilen ve yalnızca Microsoft Windows için Battlefield serilerinde üçüncü oyun olarak yayınlanan, 2005 yılının birinci şahıs nişancı askeri simülatör video oyunudur.

Oyuncular modern silah sistemlerini kullanarak modern bir savaş alanında savaşırlar. Battlefield 2, bazı strateji ve Taktik nişancı unsurları ile birinci şahıs nişancıdır.

Tek oyunculu özellik, ABD Deniz Piyadeleri, Çin ve kurgusal Orta Doğu Koalisyonu arasındaki çatışmaları içeren görevleri içeriyor. Oyunun çok oyunculu yönü, oyuncuların takım çalışmasını desteklemek için tek bir komutanlığın liderliğindeki ekiplere dönüşmesini sağlar. Hikaye 21. yüzyılın başlarında çeşitli güç blokları arasında kurgusal bir dünya savaşı sırasında gerçekleşiyor: Çin, Avrupa Birliği, kurgusal Orta Doğu Koalisyonu (MEC), Rusya ve ABD.

Battlefield 2, ilkinin popüler oyununa birçok değişiklikle Battlefield Vietnam'ın devamıdır. Bu yeni oyun özelliklerinin birçoğu, takım çalışması ve akılda kalan işbirliği ile oyuna eklendi. Yeni oyun motoru geliştirilmiş fizik, dinamik aydınlatma ve daha gerçekçi malzeme penetrasyonu içerir.
Battlefield 2 Sistem Gereksinimleri


Minimum Sistem Gereksinimleri:
- İşletim Sistemi: Windows XP (32-bit)/Vista/7
- İşlemci (CPU): Pentium 4 veya Athlon XP eşdeğer
- RAM: 512 MB
- Ekran Kartı: % 100 DirectX 9 uyumlu 128 MB Direct3D Card (GeForce FX 5700+/Radeon 8500, 9500+)
- DirectX: Sürüm 9.0
- Ses Kartı: Evet
- Boş Alan: 2.3 GB

Önerilen Sistem Gereksinimleri:
- İşletim Sistemi: Windows XP (32-bit)/Vista/7
- İşlemci (CPU): Pentium 4 veya Athlon XP
- RAM: 1 GB
- Ekran Kartı: 256 MB DirectX 9.0 uyumlu ekran kartı (GeForce FX 5700+/Radeon 9500+)
- DirectX: Sürüm 9.0
- Ses Kartı: Evet
- Boş Alan: 3 GB
 

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
37,171
Tepkime puanı
1,017
Puanları
262
Woot şu anda çok güzel bir satış yapıyor. Battlefield 1'in Collector's Edition'ını 13 dolar karşılığında satıyor, bu çok büyük bir şey gibi görünüyor.
Battlefield 1 Collector Edition İndirimli


Woot şu anda çok güzel bir satış yapıyor. Battlefield 1 Collector's Edition'ını 13 dolar karşılığında satıyor, bu çok büyük bir şey gibi görünüyor. Ama hafif bir ayrıntı var: oyunla birlikte gelmiyor.

Bu gerçekten iyi bir şey olabilir, çünkü Collector Edition'ı isteyecek kadar büyük bir hayran kitlesinin büyük bir kısmı zaten oyuna sahiptir. Ayrıca, bu baskı platformu-agnostik yapar, bu yüzden oyununuzun PS4, Xbox One veya PC'de olmasının önemi yoktur. Ancak kütüphanenize birkaç Battlefield 1 temalı fiziksel hediye eklemek istiyorsanız, şimdi büyük bir indirimden yararlanmanız için bir şans var.

Setin oyunun kapağındaki karakterin 14 inçlik bir heykeli ve oyun kartları, kumaş posteri, yama ve bir çelik kitap çantası (oyuna dahil olmayanlar) için bir desteyle birlikte geliyor. Ayrıca bir haberci güvercin tüpüne de sahip olursunuz.

Bu seti almak için Woot'un websitesini ziyaret edin.
 

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
37,171
Tepkime puanı
1,017
Puanları
262

DICE oyunun Haziran’dan sonra aylık güncelleme almayacağını duyurdu.
Battlefield 1’in geliştiricisi DICE, oyunu piyasaya çıktığı Ekim 2016 tarihinden beri aylık olarak güncellemeye devam ediyor. Oyuna pek çok yenilik getiren bu aylık güncellemeler, Haziran ayından itibaren yayınlanmayacak.

DICE, bu haberini oyunun resmi sayfası üzerinden duyurdu. Haziran ayına kadar oyun güncellenmeye devam edecek. Hatta güncellemelere yeni içerikler de dahil edilecek; ayarlamalar ve düzeltmeler yapılacak.

Geliştirici DICE’ın serinin bir sonraki oyunu üzerinde çalışıyor olması ihtimali oldukça yüksek. Bu durumda Battlefield 1’în yavaş yavaş fişinin çekilmesi de normal.

Fakat Battlefield ve Call of Duty gibi oyunların fazla hızlı tükendiği de bir gerçek. WarCraft 3’ün 16 yıldır güncelleme aldığı düşünülünce, Battlefield 1’in 20 aylık güncelleme süreci hayli kısa kalıyor.
 

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
37,171
Tepkime puanı
1,017
Puanları
262
Ünlü nişancı oyun serisinin yeni oyunu Battlefield 5’in çıkış tarihi, serinin son oyunu Battlefield 1 içerisinde gizlenmiş olabilir. Oyuncular tarafından yeni ortaya çıkarılmış “The Room” yani Oda adında bir sürpriz yumurta savaşın ne zaman devam edeceğini bildiriyor olabilir.


Ünlü Youtube kanalı Westie’nin videosunda görüldüğü üzere oyuncular zorlu aşamaları geçtikten sonra normalde kapalı olan bir kapının arkasındaki bir kapıya ulaşabiliyor. Bu odaya ulaşan oyuncular üzerinde “SECRETS REVEALED” yani sırlar açığa çıktı yazan özel bir künye elde etmekte.

Peki Battlefield 1’daki bir sır Battlefield 5’e nasıl etki ediyor?
Westie’nin videosunda duyulduğu üzere odaya girilince müzik değişmekte ve kısık bir su damlama sesi gelmekte. Bazı oyuncular bu sesin ritmik bir şekilde geldiğini fark etmiş. Bu ritim ise Mors alfabesinde bir anlam ifade etmekte. Kod çözüldüğü zaman sesin aslında bir internet sayfası adresi olduğunu fark etmişler.

Açılan sayfada bir tarih ve #Battlefield yazısından başka bir şey bulunmamakta. Oyunun geliştiricisi EA DICE’ın oyuncuların bu siteye ne zaman ulaşacağını nasıl bildiğinden emin olmasak da ulaşılan sitede yazan tarih bu Mayıs ayının 23’ünü göstermekte. Ayrıca sitenin kodlarında küçük bir araştırma sonucunda 28 Mayıs’a ayarlı bir geri sayım aracı da bulundu. Bu sayaç sitenin kullanımdan kalkacağı tarih olabilir.

23 Mayıs, günümüzde oyun camiasının en büyük etkinliği olan E3’ten sadece 20 gün önceye denk gelmekte. Bu da oyunun yayımcısı Electronic Arts’ın E3 sırasında oyunu bütün detayları ile yayınlayacağı anlamına geliyor olabilir.
 

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
37,171
Tepkime puanı
1,017
Puanları
262
Savaş oyunu ve çoklu oyuncu modu denildiği zaman, akla gelen birçok oyun var elbette. Fakat, Call of Duty ve Battlefield gibisi pek de yok ne yazık ki. Her ikisi de, türlerinin en iyi örnekleri olarak gösterilebilir. Oyuncu kitlesi, genel olarak Call of Duty’i tekli oyuncu modundan dolayı, Battlefield’i ise genel olarak çoklu oyuncu modu için seviyor. Bu haberimiz ise, tekli oyuncu modundan ziyade çoklu oyuncu modunu seven oyuncular için kesinlikle. Zira, resmi kaynaklar tarafından yapılan duyuruya göre, 23 Mayıs 2018 tarihi, Battlefield 5 oyununun tanıtımının yapılacağı gün.Battlefield 5, oyunculara canlı yayın esnasında tanıtılacak
Haberimize konuk olan bu duyuru, haberimizin baş konuğu olan serinin resmi Twitter sayfası aracılığı ile paylaşıldı. Paylaşılan gönderiyi, haberimizin en sonunda görebilirsiniz. Paylaşılan gönderinin abartısız olarak her bir köşesinde Battlefield V yazılarını görmek mümkün. Asıl dikkat çeken nokta ise, oyunun isminin hemen altında bulunan, “Canlı tanıtım 23 Mayıs” yazısı. Hemen ardından ise, tanıtımın yapılacağı saatler de ayrıca belirtilmiş bulunuyor.

Battlefield 5 için paylaşılan gönderide verilen bilgilere göre, yeni oyunun tanıtımı 23 Mayıs 2018 tarihinde, Türkiye saatleri ile saat 23:00’da bizlerle olacak. Canlı yayının yapılacağı internet siteleri de, yine paylaşılan gönderide bulunan görsel içerisinde bulunuyor. Canlı yayın YouTube, Twitch ve Mixer siteleri aracılığı ile gerçekleştirilecek. Açıkçasını sorarsanız, gelecek oyun ile bizlere ne gibi sürprizler hazırlayacaklarını merakla beklediğimizi söyleyebiliriz.
 

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
37,171
Tepkime puanı
1,017
Puanları
262
PS4, Xbox One ve PC için Battlefield 5 çıkış tarihi açıklandı.

EA ve DICE, dünyaya sundukları büyük bir canlı yayın sırasında Battlefield serisinin en yeini oyunu Battlefield V hakkında ilk bakışını verdi.
Battlefield 5


EA ve DICE, dünyaya sundukları büyük bir canlı yayın sırasında Battlefield serisinin en yeini oyunu Battlefield V hakkında ilk bakışını verdi. Oyunun ayarı ve özellikleriyle ilgili ilk ayrıntıların ortaya çıkmasıyla birlikte, yayıncı, merakla beklenen nişancının çıkacağı zamanı duyurdu: 19 Ekim.

Birçok çağdaş oyun gibi, Battlefield 5 iki paket halinde çıkacak. Standart baskı, 60 dolarlık satışlar ve söz konusu tarihte sunulacakken, 80 dolarlık Deluxe sürüm, 16 Ekim'de yayınlanarak oyunculara üç gün erken erişim hakkı veriyor. İkincisi ayrıca, her biri bir adet özelleştirme öğesi içeren beş set paraşütçü kıyafeti, Special Assignments ve 20 haftalık Airlift tedarik dropları içerir.

Daha önce söylendiği gibi, Battlefield V, 2. Dünya Savaşı sırasında gerçekleşiyor ve 2009'daki Battlefield 1943'ten beri çatışma sırasında 2. Dünya Savaşı kurugusu serilerdeki ilk oyun haline geliyor. Aynı zamanda Battlefield 3'ten beri dört oyuncunun misyonlarda birlikte çalışmasına izin veren Combined Arms adlı kooperatif kampanyasının da yer aldığı ilk oyun. Battlefield 1 gibi, yaklaşan oyun tek oyunculu bir Savaş Hikayeleri mücadelesine sahip.

Aynı canlı yayında EA, Battlefield 1 için olduğu gibi, Battlefield V için premium bir DLC geçişi teklif etmeyeceğini de ortaya koydu. Bunun yerine yayıncı, Tides of War canlı hizmetinin bir parçası olarak tüm oyunculara ücretsiz olarak lansman sonrası içerik sunacaktır. Ancak, oyuncular hala oyunda kozmetik ürünleri satın alabilecekler.

Battlefield V, PS4, Xbox One ve PC için Origin'e geliyor. Oyuncular, EA Access Play İlk Deneme ile 11 Ekim'de lansmanından önce oyunu oynama şansına sahip olacaklar.
 

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
37,171
Tepkime puanı
1,017
Puanları
262
Haftalar süren söylentilerin ardından, EA sonunda Battlefield V'i ortaya çıkardı. DICE'ın 2. Dünya Savaşı'na büyük dönüşü olarak, geliştirici, serinin kökenine geri dönmek ve epik çatışmaya farklı bir bakış açısı ve ayrıntı düzeyi göstermek istedi.
Battlefield 5


Haftalar süren söylentilerin ardından, EA sonunda Battlefield 5'i ortaya çıkardı. DICE'ın 2. Dünya Savaşı'na büyük dönüşü olarak, geliştirici, serinin kökenine geri dönmek ve epik çatışmaya farklı bir bakış açısı ve ayrıntı düzeyi göstermek istedi. Son canlı yayın, oyunun içeriğinin kapsamlı bir dökümünü sunarken, bir dedikodu olan battle royale modu özellikle yokken, bir sonraki Battlefield oyununda ne olacağına dair daha iyi bir fikrimiz var. İşte Battlefield'ın 2. Dünya Savaşı'na dönüşü hakkında şu ana kadar bilinen her şey.

Battlefield V Nedir?
Battlefield V, orijinal Battlefield 1942 de dahil olmak üzere tüm imtiyazın arkasındaki aynı geliştirici olan DICE tarafından geliştirilen yaklaşan 2. Dünya Savaşı birinci şahıs nişancıdır. Oyuncular İkinci Dünya Savaşı sırasında çeşitli büyük ölçekli kara, deniz ve hava muharebelerinde yer alacak ve bir dizi geleneği sürdürecekler. İngiliz ve Avrupalı güçlere odaklanmak odaklanır. Diğer taraflar daha sonraki güncellemelerle birlikte; Kuzey Afrika kampanyası, Rotterdam Savaşı ve Norveç'in işgali dahil olmak üzere çatışmanın benzersiz perspektiflerini göreceksiniz. Oyundaki hikaye anlatımına daha fazla odaklanarak, hem dönen Savaş Hikayeleri hem de çok oyunculu maçlarda, oyuncular ayrıca kendi benzersiz takım kadrolarını oluşturma, co-op ve multiplayer online olarak bir dizi görevleri üstlenme şansına sahip olacaklar.

Battlefield V'i Nasıl Oynarım?
Battlefield V, 19 Ekim'de tüm kullanıcılar için PC (Origin), PS4 ve Xbox One'da mevcut olacak. Ancak, EA/Origin Access'e abone olan ve oyunu önceden sipariş eden oyuncular 11 Ekim'de ücretsiz deneme sürümüne erişebilecekler. Deluxe Edition'ın ön siparişi, oyunu 16 Ekim'de açacak. Ancak, geliştirici, açıklanmayan bir tarihte açık bir beta planlıyor ve herkesin ekim başlamadan önce oyunu deneyimleme şansı yakalamasını sağlıyor.Battlefield V'de Neler Yeni?
Odak, büyük oyuncu sayılarına sahip savaşlarda hala sınıf tabanlı etkileşimlerde olsa da, Battlefield V, karışıma birçok yeni özellik ekleyecektir. Fragmanda, Fransız kırsalında büyük çaplı bir kavgada yer alan bir takım asker gördük. Bu karakterlerin kendine özgü bir görünümü vardı; birinde mavi yüz boyası vardı ve başka bir kadın askerin protez uzuvları vardı. Bu, kadro özelleştirme olan Battlefield V'deki daha büyük odaklardan birini sergilemeye yardımcı oldu. Geri dönüş yapan sınıf sistemi ile, oyuncular da istedikleri araçlar, silahlar ve kozmetik ürünlerle birlikte bir erkek ve kadın olan asker sınıfını ve kıyafeti seçebilecekler. Ayrıca, bu sınıfları anti-tank becerilerine odaklanan Assault sınıfı gibi özel bir uzmanlığa yükseltebilirsiniz.


Buna ek olarak, önceki Battlefield oyunlarının üzerinde birkaç adımlık daha fazla ayrıntı ve fizik seviyesi eklendi. Geliştiriciler, Battlefield serilerinde bulunan eğlence ve heyecanı korurken, daha fazla gerçekçilik unsuru eklemek istediklerini vurguladılar. Yeni başlayanlara, oyuncu ve silah animasyonları ve fizik daha taktik ve kinetik bir his sunmak için elden geçirilmiştir. Askerler artık geriye doğru eğilimli (sırtınızda), kayan, kayarken ateş eden diğer manevraları ve yakınlardaki duvarları ve kapıları kapmak gibi daha geniş bir hareket aralığına sahiptir. Dahası, silahlar artık oyuncuların arkalarına daha fazla ağırlık veriyor ve oyuncuların her vuruşun arkasındaki güç duygusunu daha fazla almalarını sağlıyor.

Yeni animasyonlar, Battlefield 1'de yinelenen bir sorun olan oyun dengelemesinde de yardımcı oluyor. Örneğin, medikal oyuncuları yeniden canlandırmaya daha fazla dikkat etmek zorunda kalacaklar, çünkü geçmiş oyunların kötü niyetli "Medic-train'ları" ile kıyaslandığında biraz daha zaman alacaklar. Diğer oyun oynanışları arasında, otomatik lekelenmenin kaldırılması, oyuncuların düşmanları ve hedefleri işaretleyerek daha proaktif olmaları ve oyuncuların cephane ve patlayıcı yükleri gibi düşmüş düşmanların kaynaklarını yeniden kazanmaları için daha fazla fırsat sunması yer alıyor.

İşte, canlı akış sırasında tartışılan temel modların ve özelliklerin daha ayrıntılı bir dökümü:

War Stories: Battlefield 1'den dönen bir moddur. İkinci Dünya Savaşı'nın en çok uğraşılan savaşlarda birçok mücadeleyi ve kahramanlık anlarını sergileyen bir hikaye görevlerri serisidir. The War Stories in V, iyi bilinmeyen tüm savaşlara ve perspektiflere daha çok odaklanacak. Canlı akış sırasında, 1943'te Norveç'in Alman işgali sırasında düzenlenen Savaş Hikayelerinden biri için bir görüntü gözüktü. Sevdiklerinin korunmasına çalışırken istilacı güçlerle yüzleşmek zorunda olan genç bir direniş savaşçısı olarak oynuyorsunuz. Son oyun sadece altı War Stories görevi ile başlatılırken, Battlefield V kendi görevleri ile başlayacak ve oyun için süregelen içerik güncellemelerinin bir parçası olarak yavaş yavaş yenilerini görecek.

Grand Operations: Bir dizi harita ve gametypes yayılmış uzun biçim, anlatı odaklı çok oyunculu eşleşmeler ile Operations mosunun bir evrimi olan Grand Operations yeni gametypes ve yerelleri dahil ederek işleri daha da ileri götürüyor. Oyun içi birkaç gün boyunca yer alan Grand Operations, etkileşim için savaş tarzı bir yaklaşım sunuyor. Her zafer kazanan tarafa katma momentum kazandıracak, kaybeden taraf ise bir sonraki tur için daha az cephane ve bilet gibi giderek daha zor engellerin üstesinden gelmek zorunda kalacak. Battlefield 1'in Operations ile karşılaştırıldığında, bir sonraki oyun, her iki taraf için kendi konumlarında, hedeflerinde ve özel koşullarında daha çeşitli özelliklere sahip olacak.

Combined Arms: Yepyeni bir dört oyunculu co-op modunda, oyuncular diğer oyuncularla bir dizi misyonda yer almak için özel askerlerini çevrimiçi olarak alabilirler. Bu seviyelerde, askerler, kilit varlıkları güvence altına almak için düşman hatlarının arkasında paraşütle atlama gibi çeşitli farklı amaçları tamamlamak zorunda kalacaklar. Zorlu hedeflerle gittikçe zorlaşan zorluklara karşı oyuncuları savaşa sokan bir AI görev yöneticisi, kadronuzun performansına bağlı olarak yeni engeller ekleyecek ve düşmanları ortaya çıkaracaktır. Askeriniz için Combined Arms'tan kazanılan tüm ilerlemeler ve sınıflar çekirdek çok oyunculu moduna geçirilebilir.

Fortifications: Geçmiş oyunlarda Conquest modunun hızına karşılık olarak DICE, binaların ve örtü biçimlerinin yok edildiği hızı etkilemek için Fortifications adlı yeni bir özellik oluşturdu. Yeni güçlendirme yeteneğiyle, siz ve ekibiniz, düşman bombardımanına karşı ek savunma ile haritanın alanlarını güçlendirebilirsiniz. Bu, binaları güçlendirme; topçu yuvalarını eklemeyi ve hatta düşmanın yakalamaya çalıştığı bayrakları bile güçlendirmeyi içerir. Bina güçlendirmeleri kaynaklara mal olacak, bu nedenle oyuncular ne yapmak istediklerini dikkatli bir şekilde seçmek zorunda kalacaklar.

Tides of War: DICE, Tides of War olarak bilinen yeni içeriği belirli bir programda aşamalı olarak yaymayı planlıyor. Bu özellik ayrıca, belirli çatışmalara ayarlanmış koşullarla, özel ödüllere giden yollara ve savaşın çatışmasına odaklanan zamanlanmış özel topluluk etkinliklerini de tanıtacaktır. Sonunda Tides of War, savaşmak için yeni haritalar ve silahlarla birlikte savaşın yeni taraflarını da ekleyecek. İlginç bir şekilde, bu takvim aynı zamanda İkinci Dünya Savaşı olaylarından benzer bir zaman çizelgesi ile eşleşecek ve altı yıllık çatışma sırasında olduğu gibi oyuna yeni taraflar ve yerler giderek eklenecektir.

Mikro Ödemeler (Oyun İçi Ödemeler) Olacak mı?
Şaşırtıcı bir harekette, Battlefield V, artık en yeni Battlefield oyunları için dayanak noktası olan bir sezon geçişine veya Premium Edition'a sahip olmayacak. Oyuncular, karakterleri için özel öğeler üzerinde gerçek para harcayabilmelerine rağmen, haritalar, hikaye görevleri ve oyun modları gibi tüm oyun içi içerik ve etkinlikler, tüm oyuncular için düzenli güncellemelerle kullanılabilir. Yayın sırasında, geliştiriciler oyunun "kazanmak için ödeme" olmayacağını belirtti. Bununla birlikte, geliştiricilerin canlı yayın sırasında içerikleri üzerinde fazla durmamalarına rağmen, bir Deluxe Edition hala mevcut olacak. Büyük ihtimalle, E3 sırasında ve oyunun lansmanına kadar geçen aylarda ayrıntılarla ilgili daha fazla şey duyacağız.
 

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
37,171
Tepkime puanı
1,017
Puanları
262
Battlefield 5 çıkış tarihi EA DICE tarafından resmi olarak duyuruldu ve Ekim ayından itibaren piyasaya sürüleceği açıklandı. İkinci Dünya Savaşı teması ile oyuncuların karşısına çıkacak Battlefield 5 çıkış tarihi ile oyunculara sunuldu. Oyunun tanıtımının yapıldığı ve pek çok bilginin paylaşıldığı bu canlı yayının içeriğini sizlere başka bir haberimizde aktardık. Dilerseniz buraya ilerleyerek Battlefield 5 hakkındaki tüm bilgileri elde edebilirsiniz.Battlefield 5 çıkış tarihi, belirli imkanlar ile öne alınabilecek.
Dünya çapında tüm oyuncular için 19 Ekim 2018 tarihinde piyasaya sürülecek olan oyunu önceden oynamanızı sağlayabilecek bazı imkanlar bulunuyor. PC veya Xbox One platformlarında oyunu oynayacaksanız, bu imkanların her birinden faydalanabileceksiniz. PlayStation kullanıcılarını ise bekleyiş karşılayacak diyebiliriz. Xbox One platformunda EA Access üyeleri ve PC platformunda Origin Access aboneleri oyunu 11 Ekim 2018 tarihinden itibaren oynamaya başlayabilecekler.

Bu imkanların yanı sıra, Deluxe Edition sürümünü satın alarak oyunun deneyiminin tamamını 16 Ekim 2018 tarihinden itibaren yaşayabilirsiniz. Oyunun standart sürümünü ön sipariş ile bile olsa satın almak ise sizlere tarih konusunda herhangi bir avantaj sağlamayacak. Sürümlerden bahsetmişken, Premium sürümünün lafının edilmediğini fark etmiş olmalısınız. Bu oyun ile birlikte EA DICE çok farklı bir içerik sunumu yapacak. Özetlemek gerekirse, oyunun çıkış tarihi istisnalar dışında 19 Ekim 2018 olarak görünüyor.Battlefield 5, özelleştirmeler dışında tüm içerikleri ücretsiz sunacak.
Tüm görsel özelleştirmelerin oyun içi satın almalar ile sunulacağı Battlefield 5, bunlar dışında ücretli ek içerik bulundurmayacak. Yani oyuna getirilecek olan güncellemeler, haritalar ve diğer her şey tüm oyunculara açık olacak. Eğer imkanınız bulunuyorsa, Los Angeles’a giderek E3 2018 kapsamında oyunun erken erişim sürümünü deneyimleyebilir ve herkesten önce bilgi sahibi olabilirsiniz. Tabii ki bunları bizler de sizlere sunacağız. Oyun ile ilgili daha fazla bilgi için bizleri takip etmeyi unutmayın!
 

Bacanak_46

Yönetici
S.Moderatör
Katılım
2 Mar 2017
Mesajlar
25,790
Tepkime puanı
1,193
Puanları
262
Yaş
39
Konum
bursa


E3 2019’da Battlefield 5’in yeni eklentisi Chapter 4: Defying the Odds yenilikleri tanıtıldı.
Battlefield çoklu oyuncu bölümleri 27 Haziran’da DICE’ın Chapter 4: Defying the Odds’un sunacağı 4 yeni haritayla kızışacak. Bu eklenti ile 64-oyunculu 2 büyük haritalı yeni bir içeriğe adım atılacak.

Tüm E3 2019 haberlerine bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

İlk olarak klasik multiplayer aksiyonu, uzun mesafe odaklı, araç tabanlı takım oyununu içeren ve her savaş alanında çarpışmaya uygun içerikli Chapter 4: Al Sundan haritası sizlerle olacak. Bu harita; devasa Kuzey Afrika Çölü’nde geçen tek oyunculu Under No Flag haritasından esinlenilerek yapılmış. Chapter 3: Trial by Fire içerisindeki Mercury haritası ve Battle of Greece çıktıktan sonra The Marita haritası Temmuz’da gelecek.

Oyun, iki Yunan haritasından ikincisini sunmuş olacak. Piyade savaşı odaklı Marita, müttefik kuvvetlerin Axis ordusunu durdurmaları için oyuncuları; nehre bakan, arnavut kaldırımlı yollarıyla dikkat çeken bir dağa götürüyor.

Ekim’de; Chapter 4 ve 5 arasında Operation Underground oyuncularla buluşacak. Battlefield 3 haritası Operation Métro’dan esinlenilen bu bölüm ile; kent sokakları, avlular, plaza alanı, servis tünelleri, tren platformları ve daha fazlası gibi çeşitli oyun alanlarında sert bir adam adama mücadele ile sizleri bekliyor olacak.