☆☆PowerVU☆☆ Android'de Root Gizlemek Artık Mümkün!

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
38,729
Tepkime puanı
1,550
Puanları
262
Çoğu kullanıcının yaşadığı can sıkıcı bir problem olan root nedeniyle çalışmayan uygulamalara çözüm nihayet geldi. Chainfire tarafından yazılan SuHide, oldukça başarılı.

Android dünyasının vazgeçilmezlerinden birisi olan root yetkisi, ilk Androidsürümünden bu yana kullanıcıların Android işletim sistemi üzerinde çok daha özgür olmasını sağlıyor.
Çeşitli kısıtlamalardan kurtulmak veya sistemsel bazı özellikleri değiştirmek isteyen kullanıcılar tarafından tercih edilen root yetkisi, bazen sistem üzerinde güvenlik açıklarına da sebep olabiliyor.
Root yetkisi sorgulanıyordu

Google bu tarz durumlardan kullanıcının göreceği zararları minimuma düşürmek için SafetyNet isimli bir API kullanıyor. Geliştiriciler tarafından da kullanılabilen bu API sayesinde cihazdaki root yetkisi uygulamalar tarafından sorgulanabiliyor.
Bu durum çoğu zaman root yetkisine sahip olan cihazların çeşitli uygulamalara girememesine neden oluyordu.

Android'in yeni kozlarından birisi olan Android Pay dahi root yetkisine sahip Android cihazlarda çalışmıyordu.
Artık root yetkisini gizlenebiliyor!

Fakat artık can sıkıcı olan bu durum için somut ve kalıcı bir çözüm mevcut. Root dünyasının en tanınan isimlerinden birisi olan Chainfire akıllı telefonunuzun root yetkisine sahip olup olmadığı bilgisini gizleyen bir uygulama yazmayı başardı.
SuHide isimli uygulama, SafetyNet isimli API nedeniyle yaşanan engellemelere karşı koyabilen bir algoritmaya sahip ve herhangi bir ayara veya özelleştirmeye ihtiyaç olmadan aktifleşebiliyor.
1 MB'tan bile küçük olan bu uygulamanın kurulumu da oldukça basit.RAR dosyasını indirip, TWRP veya CWM gibi özelleştirilmiş recoverymodları ile flashladığınız takdirde root yetkisine sahip cihazınızla istediğiniz her uygulamaya engelsiz bir şekilde girebileceksiniz.
SuHide'ı indirmek için tıklayın.