☆☆PowerVU☆☆ [ADSL] ‘Huawei HG255s’ Modem Kurulumu Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

mehmetkarahanlı

Yönetici
Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
39,432
Tepkime puanı
2,226
Puanları
262


Huawei markasının yeni nesil cihazlarından biri olan HG255s modeli, genelde Superonline Fiber internet müşterilerine arz edilen bir cihaz. Cihazın kurulumu ise diğer Huawei modemler ile benzerlik göstermez. Hızlı kurulum alanı kaldırılmış durumda, farklı bir arayüz karşımıza çıkıyor. Superonline Fiber abonesi iseniz, cihaz otomatik kurulumunu yapabilir.

Aşağıdaki adımları takip edelim:

  • Hat kablosunu bağladıktan sonra modemin arayüzüne giriş yapmak için modem ile bilgisayar arasında Ethernet kablosu ile kablolu bağlantı sağlayalım.
  • Herhangi bir web tarayıcı açtıktan sonra, tarayıcı adres satırına 168.1.1 yazalım ve Enter’a basalım.
  • Aşağıda görüldüğü gibi modemin arayüz ekranı karşımıza geliyor; Kullanıcı adı: admin, Şifre: superonline yazarak giriş yapalım.“Oturum aç” butonuna tıkladıktan sonra modemin arayüzünün varsayılan giriş şifresini değiştirmemiz öneriliyor. Değiştirmeden geçiyoruz; siz isterseniz değiştirebilirsiniz.Modem arayüzüne giriş yaptık. Internet → Internet Ayarları menülerine tıklayalım.

  • Servis sağlayıcımız (Superonline, TTNET, D-Smart, TurkNet gibi) tarafından verilen Internet kullanıcı adımızı ve şifremizi, ilgili alanlara doğru bir şekilde girdikten sonra Kaydet’e tıklayalım.İşlem tamamlandı. Modeminiz kullanıma hazır, Wi-Fi kullanımı için ise modemin arkasında bulunan etikette varsayılan Kablosuz Ağ adı ve şifresi yazmaktadır. Bu bilgilerle kablosuz olarak da bağlanabilir ve internete girebilirsiniz.
 

dvrzener

Mega üye
Katılım
29 Ara 2020
Mesajlar
2
Tepkime puanı
0
Puanları
10
Yaş
34
Konum
diyarbakır bagcılar
Bende huwai modem kullanıyorum superonlıne fiber net musterısı oldugum ıcın dırekt kurulum yapıldı.